У деокупованому селі Оскільської громади місцевий колектив зняв новий кліп (відео)
У селі Співаківка Ізюмського району вокальний колектив «Слобідські передзвони» записав новий кліп на пісню «Ой, жаль-жаль». Ідею записати кліп висунула місцева бібліотекарка і громадська активістка Надія Степанян.
Співаківка – давнє козацьке поселення, відоме своєю співучою традицією. Є припущення, що саме вона і дала назву селу. Про це кореспондентці «Слобідський край» розповіла Надія Степанян. За її словами, учасниці вокального колективу «Слобідські передзвони» довкола пісні об’єдналися ще до повномасштабного російського вторгнення. А нещодавно вони зняли кліп.
– Чергова репетиція колективу проходила в нашій бібліотеці. Я слухала пісню, і перед моїми внутрішнім зором розгорталася її сценічна постановка. Запропонувала учасницям колективу записати кліп. Жінки погодилися. Для цього знайшла підходящі локації – криницю на подвір’ї нашого односельця Михайла Гвозди і садок керівниці колективу Лариси Макагон, – розповідає громадська активістка.
Учасницями кліпу також стали дівчата Поліна та Уляна, сестри, які погодилися на участь у кліпі. Керівниця Співаківського клубу Тетяна Коровай підготувала сценічні костюми і виступила в ролі гримера.
– Як «зайде» цей кліп – поки що сказати важко. Попередній на пісню «Горить-палає техніка ворожа» став справжнім хітом, набравши в соцмережах понад двісті тисяч переглядів, – зазначає Надія Степанян.
Вокальний колектив «Слобідські передзвони» співає переважно без інструментального супроводу. В їхньому репертуарі – місцевий фольклор, який виконувало не одне покоління співаківців, а також українські народні пісні.
– Коли Співаківка була окупована, рашисти вчинили безлад і в сільському клубі. Вже після деокупації недорахувалися вишиванок і плахт. Вишиванки наші виконавиці купували самі, на плахти набирали однакової тканини. Керівниця клубу Тетяна Коровай пошила їх минулого разу, обіцяє зробити це і зараз. Та наші співачки й без того мають гарний сценічний образ, головне, що й у війну їм хочеться співати, – каже завідувачка Співаківської бібліотеки.
Одна з локацій кліпу - криниця
Раніше ми писали про те, як жителі Краснокутської громади взяли участь у конкурсі, мета якого популяризувати культурну спадщину краю. Свою особливість та унікальність вирішили донести через музику. Проєкт активістів переміг, і тепер місцевий фольк-гурт «ЯРИ» працює над створенням відповідного альбому.