Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Коли нові назви нововодолазьких вулиць з’являться у GPS

18.06.2024 10:50
Фото ілюстративне: Слобідський край
Фото ілюстративне: Слобідський край

У Нововодолазькій громаді завершується процес деколонізації топонімії. Півтора десятка вулиць та провулків змінили назву після громадських обговорень та за ініціативи їх жителів.

Про це медіа «Слобідський край» розповів голова Нововодолазької селищної територіальної громади Олександр Єсін.

Він повідомив, що Нововодолазька селищна рада прийняла рішення про перейменування 15 вулиць і в основному завершила цей процес по Закону «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії». Нові назви пропонували та обирали самі мешканці. 

- Коли у вересні 2022 року селищна рада прийняла рішення про перейменування 92 вулиці, то з ініціативою виступала влада. Була робоча група, громадське обговорення, голосування. Деякі перейменування, наприклад, вулиці Менделєєва, відклали. Свідомо майже в усіх населених пунктах залишилася вулиця Гагаріна. Стосовно цієї назви надійшли листи Інституту національної пам’яті, регіональних громадських організацій. Провели з населенням обговорення та голосування на електронній платформі, визначилися з назвами, -  повідомив Олександр Єсін.

Вулиця Гагаріна, центральна у Новій Водолазі, отримала назву Ювілейна, оскільки повз неї розмістилися парк та площа з такою назвою, хоча були інші пропозиції. Вулицю Макаренка перейменували на Василя Сухомлинського.

По вулиці Короленка була пропозиція, втім її жителі провели збори, оформили протокол та принесли у селищну раду – перейменували на Ягідну. Вулиця Менделєєва у Новоселівці стала Науковою.

- Стосовно вулиці Гагаріна у Бірках обговорення не проводилося. Там 16 будинків, мешканці 15 підписалися перейменувати на честь загиблого захисника України Дмитра Брагіна. Аналогічно у Знаменці вулицю назвали ім’ям Костянтина Карпенка. Якщо жителі вулиці захотіли так, а родичи не проти, так і буде, - зазначив селищний голова.

Невдовзі нові назви мають з’явитися й на електронних навігаційних сервісах.

- Рішення ради направляється до підрозділу Мін'юсту щодо внесення змін до словників державних реєстрів. Зміни вносяться досить швидко. І коли у застосунку на вашому пристрої відбувається оновлення, підтягуються й нові назви, - говорить керівник громади.

За його словами, перейменування не обтяжить бюджет громади.

Раніше «Слобідський край» писав, що у деокупованій Балаклійській громаді розпочав трансляцію перший канал Українського радіо.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися