Формування бюджету та освіта: у Богодухові обговорили майбутнє громади
У Богодухівській громаді представники місцевого самоврядування, експерти з децентралізації та місцеві жителі говорили про те, як створити умови для того, щоб місцеві діти хотіли залишатися та працювати в громаді, а також про формування місцевого бюджету.
Як передає кореспондентка медіа «Слобідський край», у Богодухівській громаді відбулася дискусія на тему «Реалізація ключових реформ». Під час заходу одним з ключових питань було – як мотивувати молодь залишатися жити в громаді та розвивати її. Учасники дискусії зійшлися на думці, що для того, аби діти розуміли свої подальші перспективи, особливо в теперішніх умовах, з ними потрібно працювати ще зі школи, тобто розповідати про їхню ефективність та залучати у розвиток різних сфер життя своєї громади.
– Зараз одне з головних завдань для місцевих закладів освіти – виховати патріотів громади, які будуть бачити себе саме тут та матимуть бажання розвивати громаду в майбутньому. Дітям потрібно розповідати, що вони можуть, наприклад, отримавши якусь сільськогосподарську спеціальність, працювати тут на землі або організовувати тут свій бізнес. Потрібно розуміти, що це інвестиція у майбутнє громади, – говорить експерт з децентралізації Віктор Нестеренко.
Ще одна тема, яку обговорювали на зібранні, – місцевий бюджет. За словами Богодухівського міського голови Володимира Бєлого, більшість людей у громаді досі не розуміє, як він формується й що спочатку його потрібно наповнити спільною працею. Місцеві мешканці хочуть отримувати послуги саме в Богодухівській громаді, але, враховуючи близькість до мегаполіса, багато людей працює у Харкові й відповідно податки сплачує туди.
– На зібраннях ми дуже часто чуємо від людей фразу: «А ви включіть у бюджет». У відповідь я завжди питаю у людини, яка в них у сім’ї машина, і от людина говорить, наприклад, «Жигулі» або «Нива», а я кажу: «А чому не «Тесла»? Включіть у свій сімейний бюджет якусь коштовну машину». Адже й громада – велика родина, яка має єдиний бюджет. А люди не завжди розуміють, що саме вони формують бюджет громади своїми податками, й видатки повинні балансувати з доходами, – зазначає Володимир Бєлий.
Раніше ми писали про те, як Богодухівська громада підходить до опалювального сезону.
Як виживає Дворічанська громада в умовах гуманітарної катастрофи та часткової окупації
Фінансової грамотності та лідерства вчилися дівчата з кількох громад Харківщини
Закордонні паспорти та ID-картки почали видавати у Печенізькій громаді
У Курилівській громаді залишилось шестеро дітей: трьох відмовляються евакуювати батьки