Підтримка демобілізованих військових у Золочівській громаді: як це буде
Наприкінці 2024 року в Золочівській громаді створили громадську організацію «Захисників та захисниць України». Вона допомагатиме нашим Героям максимально безболісно повернутися до мирного життя.
Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Золочівської селищної військової адміністрації Віктор Коваленко.
За його словами, наразі боронять Україну 846 військових із Золочівської громади. Окрім цього, 13 перебувають у полоні, 52 пропали безвісти, на жаль, 71 захисник загинув. Демобілізувалося близько 80 людей. І цим захисникам, які повернуться, потрібна всебічна підтримка. Тому в останні дні року, що минає, у громаді створили громадську організацію «Захисників та захисниць України».
– Демобілізовані хлопці створили цю організацію. Вона допомагатиме у різних питаннях військовим, які повернулися з війни. Це медикаментозне забезпечення, опікування сім’ями, вирішення юридичних питань тощо. Також ця ГО взаємодіятиме з всеукраїнськими та міжнародними організаціями. Це величезна робота, яка буде вестися спільно між громадською організацією та місцевою владою, – каже Віктор Коваленко.
Проходив круглий стіл, на якому були присутні представники різних організацій та установ: спілки родин загиблих захисників, інвалідів війни-учасників АТО, керівники пенсійного відділу, ТЦК, медичних закладів тощо.
– Було багато питань до ТЦК, зокрема щодо отримання статусу учасника бойових дій. Багато людей не мають посвідчення УБД, аби отримати подальші пільги, на кшталт комунальні та інші. Роздавали анкету потреб, що необхідно військовим, які повернулися з війни. Це для того, аби вияснити тут проблематику, яка існує в них та їхніх сім’ях.
Наразі ведеться робота щодо створення хабу, який опікуватиметься вирішеннями проблем демобілізованих Героїв.
– Ми відкривали приміщення, будемо з нового року запускати, тобто опалювати його. Там реалізовуватимуться різні програми для ветеранського середовища. Наразі очікуємо підтвердження фінансування від меценатів та донорів для започаткування такої роботи. Думаю, у березні-квітні хаб функціонуватиме, – говорить Віктор Коваленко. – Наразі потрібно все підготувати до повернення Героїв. Вони повернуться, а тут є організація, яка вирішуватиме цілий комплекс важливих для них питань.
Нагадаємо, у Харківській області найближчим часом має запрацювати ветеранський простір «Пліч-о-пліч». Також буде доопрацьована регіональна програма забезпечення захисників житлом.
Також ми розповідали про те, що нові формати підтримки ветеранів та родин військових готують у Пересічному Солоницівської громади. Місцевий простір соціальної адаптації пропонує ветеранам війни підтримку, консультації щодо прав на реабілітацію та зустрічі для спілкування.
Ситуація в Борівській громаді: обстріли, евакуація та підтримка жителів
Переведення військових через «Армія+»: результати роботи застосунку
Нові формати підтримки ветеранів та родин військових готують у Пересічному
Допомога ЗСУ, розвиток культури та підтримка молоді: ким пишаються в Малинівській громаді
Громади на зв'язку