Цінні експонати до музею Височанської громади передала місцева жителька (фото)
Бабаївський історико-краєзнавчий музей Височанської Харківської області поповнився кількома експонатами, деякі з яких датуються 1870 роком.
Про це медіа «Слобідський край» повідомила директорка музею на громадських засадах Алевтина Шепель.
– Музею подарували дев’ять артефактів: сорочку, дві корсетки, старовинний домотканий рушник, дві наволочки, два фартухи і сукню. За словами власниці цих речей, сорочка і одна з корсеток датуються 1870 роком. Ці артефакти дивився колекціонер з Харкова Ігор Перевертнюк. Він сказав: «Домотканий рушник витканий як буденний утиральник. Оздоблений вишивкою і, мабуть, використовувався для накриття чогось, як декоративної прикраси». Одяг, за словами колекціонера, із Сумщини, а власниця приїхала до Бабаїв із Полтавщини, – каже керівниця музею.
Експонати принесла жителька Бабаїв Ганна Макаренко, а власницею цих речей, за словами жінки, є її сусідка Віра Черненко 1946 року народження, якій це дісталося від мами.
– Це цінні речі для нас, оскільки з плином часу вони все рідше знаходяться. Люди похилого віку з ними не особливо розлучаються, а молодь не розуміє їх цінність, – каже Алевтина Шепель.
За її словами, у закладі є артефакти приблизно тих років, що їм передали. Загалом Бабаївський історико-краєзнавчий музей, у якому шість залів, налічує близько шістьох тисяч експонатів. Наразі там проходить виставка рушників, їх близько 60 штук. На початку травня, як каже Алевтина Шепель, буде експозиція вишитих картин 50-60 років минулого століття.
Нагадаємо, на Харківщині почав працювати «Коломацький замок».
Також ми розповідали, що у Донецькій громаді після реконструкції відкрився музей військової доблесті.
Як створювали новий герб Пролісного: коментар начальника СВА
ХНАТОБ відкрив віртуальний музей для збереження архіву під час обстрілів Харкова
У Золочівській громаді з’явиться нова туристична екостежка
Ніч Музеїв 2024: у Харкові відбудеться презентація проекту «Іменем Міста»