Срібло на чемпіонаті світу: спортивні звитяги Великобурлуцької громади
Цьогоріч Великобурлуцька громада Харківської області може похвалитися значними здобутками в різних видах спорту. Атлети цієї ТГ ставали переможцями обласних та всеукраїнських змагань. А найголовніша звитяга належить гирьовику Ярославу Стадніку, який на останньому чемпіонаті світу в Угорщині виборов дві срібні медалі. Це найвагоміший здобуток у спортивній скарбничці Великобурлуцької громади.
Долучилися і влада, і спонсори
Наразі найвідомішим і найтитулованішим спортсменом Великобурлуцької громади є 44-річний гирьовик Ярослав Стаднік. Він має 25-річний стаж у гирьовому спорті. За цей час він неодноразово ставав чемпіоном Харківської області, чемпіоном внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, неодноразово вигравав та потрапляв в трійку призерів всеукраїнських і міжнародних спартакіад. А цієї осені Ярославу вдалося поповнити свою медальну скарбничку першою нагородою, завойованою на чемпіонаті світу.
У вересні цього року в Києві пройшов чемпіонат України з гирьового спорту серед дорослих, в якому взяли участь 600 спортсменів з 22 регіонів. Збірну Харківської області від Великобурлуцької громади представляли чотири спортсмени: Ярослав Стаднік, Ігор Ковальчук, Артем Левченко, Віктор Швець. Найкраще серед своїх земляків виступив саме Ярослав. Богатир з Великобурлуччини взяв участь у трьох вправах, в кожній з яких потрапив у призери: двоборство (друге місце), довгий цикл (перше) та ривок з довільною зміною рук (перше). Цей результат дозволив Ярославу представляти Україну в складі національної збірної на чемпіонаті світу в Будапешті.
Перший крок назустріч чемпіонату світу у вигляді отриманої ліцензії був зроблений. Залишалося знайти гроші на поїздку до столиці Угорщини. В кінці цієї весни в громаді була створена комунальна установа Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», яка місцевим бюджетом фінансує виступи своїх спортсменів на різних рівнях, починаючи з районного. Втім, як розповів директор Центру Ігор Фірсов, Федерація гирьового спорту України через бюджет не працювала, тому треба було залучити позабюджетні кошти.
– Першим ідею моєї поїздки на чемпіонат світу підтримав Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко. Він відразу сказав, що безглуздо не скористатися таким шансом, і підкреслив, що допоможе мені з поїздкою, – згадує Ярослав Стаднік. – Багато для організації поїздки зробив і Ігор Фірсов, який постійно шукав спонсорів і меценатів. У результаті знайшли трьох спонсорів – Благодійний фонд Дмитра Шенцева, а також допомогли два наші місцеві підприємці Євген Кривошеєв та Карен Оганесян, за що їм велика вдячність.
Чемпіонат світу з гирьового спорту в Будапешті проходив з 21 по 24 жовтня. На цих змаганнях брали участь 460 спортсменів із 32 країн світу. У запеклій боротьбі за підсумками змагань збірна України посіла друге місце. Свій вклад у цей успіх зробив і Ярослав Стаднік. В особистому заліку у вправі ривок з довільною зміною рук він посів друге місце. В естафеті довгий цикл, де брали участь чотири спортсмени від нашої країни, в командному заліку українці вибороли друге місце. Таким чином, наш атлет повернувся до України з двома срібними медалями – особистою та командною.
Читайте також: Бюджет турботи: як допомагають пенсіонерам, дітям і військовим у Великобурлуцькій громаді
Не встиг відновитися
Без огляду на серйозне досягнення у вигляді срібла, Ярослав не задоволений продемонстрованим результатом, оскільки він був лише на три чверті від тих показників, що спортсмен показує на тренуваннях. Богатир також пояснив, що завадило йому виступити краще і взяти золото в індивідуальному заліку.
– Можна було посісти перше місце в особистому заліку, але організатори змагань мене поставили майже одразу після командних змагань. Я приїхав на відкриття турніру, втім виступав тільки в останній день. Ці три дні був сильний мандраж, я дуже нервував, адже відчував велику відповідальність, оскільки ніяк не хотілося підводити збірну, а індивідуальна першість, то вже моя особиста справа. А через 40 хвилин після гирьової естафети я виступав в особистій першості. Не знаю, з чим це пов’язано, з поганою організацією чи просто працювали в цейтноті, бо це був останній день змагань, – розповідає спортсмен.
Ярослав каже, що через такий напружений графік він не встиг повністю відновитися.
– У такому інтенсивному графіку в мене й особливого настрою на особисту першість уже не було, треба було просто виступити і все. Плюс естафета морально вимотала, – каже великобурлуцький богатир. – Також у мене вже і вік солідний, 44 роки. Якщо було б 25, то, може, щось по-іншому було, а так я просто не встиг відновитися. У підсумку я виборов срібло, хоча б якщо у мене було хоча б три години відпочинку, то даю 90 % на те, що я б узяв золото.
Не зважаючи на те, що Ярослав взяв не золото, а срібло, у Великому Бурлуці дуже пишаються успіхом земляка. Минулого тижня, 9 листопада, голова Великобурлуцької громади Віктор Терещенко та Ігор Фірсов привітали Ярослава з блискучим завершенням чемпіонату світу, а також нагородили спортсмена Почесною грамотою та цінними подарунками.
– Безсумнівно, Ярослав – найголовніша спортивна гордість Великобурлуччини, оскільки прославляє нашу громаду не тільки на всеукраїнському, а й на міжнародному рівнях. Безумовно, срібло гирьовика – найвагоміший внесок до спортивної скарбнички Великобурлуцької громади. І надалі сприятимемо Ярославу у підкоренні нових вершин, – зазначає Віктор Терещенко.
Ярослав Стаднік розповів, що наступного року планує взяти участь у чемпіонаті України, на якому виборюватиметься путівка на Кубок світу.
– У березні наступного року в Києві відбудеться чемпіонат України. Там треба виграти, щоб вибороти право на поїздку на Кубок світу, який пройде через кілька місяців, у травні, в Фінляндії. Якщо знову знайдуться спонсори, можна брати участь, втім, звісно, для цього треба виграти чемпіонат України. Головне, за цей час добре підготуватися і щоб зі здоров’ям було все гаразд, – зазначає атлет.
Читайте також: Вело-флешмоб і масові гуляння: як у Великобурлуцькій громаді День молоді святкували
Вагомі здобутки
Загалом у Великобурлуцькій громаді приділяють велику увагу розвитку спорту і пропаганді здорового способу життя. Підтвердженням цього є створення «Спорту для всіх», про що ми говорили вище. Через цю комунальну установу виділяються бюджетні кошти на виступи спортсменів на турнірах різних рівнів – оплачується проїзд, проживання та харчування. Раніше це фінансувала Великобурлуцька РДА, а наразі у громад таких функцій немає. І вони напряму фінансувати не можуть, тільки через комунальну установу. І менше ніж за півроку, як працює Центр (створений 25 травня), великобурлуцькі спортсмени можуть похвалитися гідними результатами на різноманітних турнірах.
Тож цим літом спортсмени з Великобурлуцької громади гідно себе проявили у змаганнях з пляжного волейболу. На чемпіонаті Куп’янського району з пляжного волейболу серед чоловічих команд Великобурлуцьку громаду представили Ігор Купін та Дмитро Демченко. Вони посіли перше місце у своїй групі.
Не відставали від чоловіків і дівчата, які теж зуміли вибороти для громади медаль з пляжного волейболу. В обласних змаганнях Анна Коваленко та Альона Довбиш вибороли друге місце.
Добре виступила Великобурлуцька ТГ і на змаганнях обласної спартакіади «Козацькі розваги», де громаду представляли Ярослав Стаднік та Михайло Демченко. У загальнокомандному заліку великобурлуччани впевнено посіли перше місце.
У рамках обласної спартакіади Великобурлуцька громада брала участь і у змаганнях «Спортивне рибальство». Рибалки громади на чолі з Іллею Марченком вибороли перше загальнокомандне місце.
Гідний результат великобурлуччани показали і на фінальних змаганнях обласного фестивалю «Мама, тато, я – спортивна сім’я». Там Великобурлуцьку громаду представляла родина Беляєвих із села Шипувате: хлопчик Микита, мати Олена і батько Руслан.
– Це перші змагання за сприянням нашого Центру. Ця сім’я вкрай відповідально поставилася до цих змагань, систематично тренувалися, просто молодці. У підсумку вони гідно виступили і посіли четверте місце, до третього їм забракло всього одного бала, – розповідає Ігор Фірсов.
Створили сенсацію в Кубку
Цьогоріч Великобурлуцька громада брала участь і в обласних турнірах з футболу. У змаганнях серед ветеранів великобурлуччани у своїй групі посіли четверте місце і не змогли вийти в плей-оф. А от у Кубку Харківської області з футболу серед аматорських команд пам’яті М. Т. Уграїцького великобурлуччани виступили краще. «Великий Бурлук» дістався чвертьфіналу, де зустрівся із срібним призером Вищої ліги цього сезону солоницівським «Енергетиком». Перший матч у Солоницівці завершився перемогою господарів 8:0. У матчі-відповіді великобурлуччани несподівано зуміли взяти реванш 4:2, програвавши по ходу матчу 0:1. Цікаво, що «Великий Бурлук» наразі єдина команда в цьому сезоні, яка забила солоницівцям чотири голи за одну гру. Таким досягненням не може похвалитися навіть чинний чемпіон Вищої ліги харківський «Універ-Динамо».
Читайте також: Перші матчі – за господарями: як пройшли півфінали Кубка Харківщини з футболу
Фото: Івана Родітєлєва
– Ми багато років працюємо над тим, щоб наша команда грала в чемпіонаті області, наразі у цьому напрямі ведеться активна робота. Камені спотикання? Звісно, фінанси. Для громади дуже складно потягнути це, оскільки, крім футболу, є багато сфер, куди треба вкладати бюджетні кошти. Будемо звертатися до місцевих аграріїв, може, вони допоможуть у цьому питанні. Час до квітня, коли розпочинається подача заявок на обласну першість, у нас ще є, будемо щось думати. Ну і, звісно, плануємо і надалі брати участь у Кубку, – каже Ігор Фірсов.
Фото: Івана Родітєлєва
Він підкреслює, що спорту приділяється велика увага з боку керівництва громади.
– Голова Великобурлуцької громади Віктор Терещенко дуже підтримує спорт, є його великим шанувальником. Він дуже хоче, щоб якнайчастіше наша громада була представлена спортсменами на змаганнях різних рівнів. Він ставить за мету, щоб у нас була системна підготовка спортсменів, які потім гідно виступали б на рівні області, України, Європи та світу. І, звісно, ці слова він підкріплює ділом, дуже нам допомагає. Також сильно підтримує спортивний рух громади і депутатський корпус селищної ради, який на комісіях та сесіях підтримує виділення грошей на те, щоб ми могли відправляти спортсменів на змагання, – зазначає керівник Центру «Спорт для всіх» Ігор Фірсов.
На черзі – майданчики
Багато різних змагань у громаді проводиться управлінням освіти, культури та спорту Великобурлуцької селищної ради. Із січня по вересень цього року в громаді провели понад 40 змагань з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, міні-футболу тощо. За словами головного спеціаліста управління освіти, культури та спорту Євгена Антоненка, загалом у цих змаганнях взяли участь близько трьох тисяч людей, серед яких як дорослі, так і діти. На організацію цих заходів із селищної ради було виділено понад 37 тисяч гривень. Також цьогоріч проводився і чемпіонат громади серед футболу – далеко не кожна ТГ Харківської області може похвалитися подібним.
Щодо матеріально-технічної бази, то наразі є велика потреба для закупки нової ігрової форми для всіх вікових категорій серед дітей. Оновити форму планується наступного року.
– У планах на наступний рік є будівництво у Великому Бурлуці спортивного майданчика з тренажерами на умовах співфінансування. Також у найближчому майбутньому плануємо реконструювати футбольне міні-поле, яке розташоване в парковій зоні у Великому Бурлуці. Його зробили у 2012 році, і воно вже потребує капітального ремонту. Там треба міняти огорожу та перестилати покриття. Ми і надалі активно розвиватимемо спорт, адже здорове населення – це запорука успіху громади, – стверджує Великобурлуцький селищний голова Віктор Терещенко.
Читайте також:
У Великобурлуцькій громаді очистили криниці. Фото
Обстріл Харкова та нарада Президента: які події відбулися на Харківщині за добу
Михайло Мудрик з Берестина потрапив до топ-5 найшвидших гравців АПЛ у сезоні
Арсеній Батагов з Пісочинської громади оформив перший дубль у кар’єрі
Михайло Мудрик з міста Берестин забив у другому матчі поспіль у Лізі конференцій