Хлопець з деокупованого Великого Бурлука заспівав з «Океаном Ельзи»
Станіслав Кравченко, студент Каразінського університету, нещодавно здійснив свою мрію, виступивши на сцені з відомим українським гуртом «Океан Ельзи» у Києві. Хлопець родом з Великого Бурлука, займається музикою з 10 років і є фронтменом та автором гурту «Sweetly».
Про це кореспондентці «Слобідський край» розповів Станіслав Кравченко.
Станіслав родом з Великого Бурлука Харківської області. З дитинства захоплювався музикою, має музичну освіту за класом гітари та грає на фортепіано. При цьому має юридичну освіту, а нині вивчає соціологію в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна.
Ще в шкільні роки він організував музичний гурт, який виступав у музичній школі та районному Будинку культури, нині пошкодженому внаслідок обстрілів.
— Це було болісно бачити, як зруйнували культурний центр нашого району. Попри труднощі, Будинок культури продовжує працювати та брати участь в онлайн-заходах, — зазначив Станіслав.
У студентські роки він створив новий гурт, який отримав назву «Серотонін». Устигли записати декілька пісень на харківській студії «M.A.R.T», яка співпрацює з гуртами «Жадан і собаки», «ТМНК» та інші.
Станіслав Кравченко має музичну освіту за класом гітари та грає на фортепіано / Фото: Станіслав Кравченко
— Ми записали декілька пісень, але вони не були оприлюднені через початок повномасштабного вторгнення. Згодом склад гурту змінився, і я також переосмислив свій погляд на жанр та стиль музики, — розповів Кравченко.
Новий гурт отримав назву «Sweetly», і минулого року молоді виконавці випустили альбом з п’яти пісень, які трансформували й осучаснили.
Два роки тому Станіслав придбав квиток на стадіонний концерт «Океану Ельзи» в Харкові, на підтримку їхнього альбому. Але концерт був перенесений через вторгнення рф. Восени цього року Станіслав обміняв старі квитки на нові та потрапив на концерт, присвячений 30-річчю створення гурту. У фанзоні харківського студента помітив Святослав Вакарчук і запросив заспівати разом на сцені.
— Це було здійснення мрії маленького хлопчика, який із сьомого класу мріяв стояти на великій сцені. Загалом «Океан Ельзи» виконав дві пісні на біс — «Обійми» та «Все буде добре». Я виконав приспів пісні «Обійми», — розповів Станіслав.
Вплив Вакарчука, за словами музиканта, формував його розуміння музики та національної ідентичності.
— Зростаючи на піснях «ОЕ», я розумів, якою мовою мають виконуватися пісні, де наша земля і Батьківщина. Вакарчук для мене — приклад правильності та геніальності в музиці та громадянської позиції, — зазначив фронтмен гурту «Sweetly». — Моя мрія — досягати цілей і ніколи не здаватися. Виступати перед аудиторією у 10 тисяч людей важко, але це сталося.
У найближчому майбутньому музикант планує розвивати свій гурт, виступати на концертах та створювати нові музичні композиції. Він прагне знайти свою аудиторію та ділитися своїм світоглядом через творчість.
Раніше ми писали, що студентка Балаклійського педагогічного коледжу стала учасницею міжнародного тренінгу в Польщі
Свято у погребі у Циркунах: торт збили шуруповертом, букет зібрали з редиски
«Хочу, щоб мій син жив у європейській країні»: історія бійця харківської ТрО
Як син харківського банкіра став всесвітньо відомим співаком
Неповторний Маяцький: як хлопчик з Печенігів став видатним цирковим артистом