Рекорд у Валках: 375 людей одночасно засвистіли у свищик
Подія була присвячена 375-річчю Дня заснування міста Валки, і підготовка до неї почалася заздалегідь. Таким чином громада намагається надати автентичній дитячій забавці – валківському свищику, який протягом століть виробляли місцеві гончарі, нового сенсу, нового наповнення. Організатором рекорду стала Валківська школа мистецтв, де не тільки «реанімували» старовинну традицію виготовлення свищика, але й домоглись, що її внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Читайте також: Як валківський свищик на всю Україну прославився
«Три місяці знадобилося, щоб виготовити 400 глиняних забавок-свищиків: над ними працювали шість викладачів та випускників Валківської школи мистецтв, – розповідає директор школи Ольга Тимошенко. – Хтось зробив більше, хтось – менше, але найбільше свищиків виготовила викладачка нашої школи Ірина Кнюкшта – 132 штуки».
Свищики готували три місяці. Фото зі сторінкі у Factbook Ольги Тимошенко
Водночас ішли організаційні роботи: потрібно було вести перемовини з реєстраторами рекорду, реєструвати людей, які візьмуть участь у встановленні рекорду, розбивати їх на групи.
16 вересня на головній площі Валок зібрались учасники події. З них сформували групи, кожну відвели на промарковане заздалегідь місце, роздали свищики. Реєстратор пройшла та перерахувала кожного. Зі сцени було об’явлено про початок, і маленька дівчинка на сцені першою подала сигнал – засвистіла в свищик. Цей звук підхопили всі учасники – на різні голоси свищики свистіли десь хвилину-півтори. Після встановлення рекорду кожний учасник забрав свого свищика собі на пам’ять.
Є рекорд! Фото: зі сторінкі у Factbook Ольги Тимошенко
«Ми не мали за мету встановити рекорд за тривалістю звуку, тільки за кількістю учасників, – говорить Ольга Тимошенко. – Серед них були не тільки жителі Валок, але й ті, хто, як кажуть, «валківчани в душі» – незалежно від місця проживання. І річ тут не в рекорді самому по собі, хоча це теж важливо, і не в децибелах; я сподіваюсь, що цей захід згуртував людей, викликав почуття єдності громади, і особисто мене радує те, що все це відбулося навколо нашої культурної спадщини – валківського свищика».
Читайте також:
Як на Харківщині вдихнули життя в старовинне ремесло
На Кубку світу з фрідайвінгу харків’янка встановила два рекорди України
Викладач ХПІ встановив два світових рекорди
Харківська спортсменка потрапила до Книги рекордів України
Толока під народні пісні: як на Краснокутщині реставрували 100-річну хату-мазанку