Чому в Слобожанському має бути вулиця Марієвасилівська: дослідження місцевого жителя
Житель Слобожанського Старовірівської громади пропонує односельцям перейменувати одну з вулиць. Чоловік провів власне дослідження та навів аргументи, чому вулиця Вишнева повинна мати іншу назву.
Про це медіа «Слобідський край» розповів сам добродій Василь Некозаков.
Житель села Слобожанське Старовірівської громади Красноградського району провів цікаве дослідження. Він з'ясував, що на вулиці Губіна, яка після перейменування називається Вишневою, одночасно проживали 11 жінок на ім'я Марія і дев'ятеро чоловіків з іменем Василь. Четверо з них були Василями Васильовичами. Це, на його думку, дає їй право називатися Марієвасилівською.
– На перший погляд, звичайна вулиця, як і решта дев'ять вулиць і один провулок. Будинки, здебільшого двоквартирні, тісно туляться один до одного – відстань п'ять-шість метрів. Важко знайти вільний клаптик землі: все зайнято такими необхідними в селі господарчими спорудами, як сарайчики для худоби-птиці, погрібники. Навіть собачу будку приткнути ніде, не те що розробити город і вирощувати овочі. На початку вісімдесятих років це була ще «молода» вулиця, на правому боці якої вже обживались новобудови, а на лівому – тільки зводились. Тоді вона знаходилась у селі Комінтерн (на Слобожанське перейменували значно пізніше) і не Красноградського, а Нововодолазького району, – розповідає пан Василь.
У трьох одноквартирних і тринадцяти двоквартирних будинках на вулиці Губіна проживали 29 сімей, або 102 людей із 1226 осіб загальної кількості населення села. Були на вулиці механізатори, водії, рільники, тваринники, медики із сільської дільничної лікарні, учителі, працівники культури. Чимало жінок працювали доярками, був і один мужчина-дояр.
На початку 90-х, коли розпочалася реорганізація колгоспів і радгоспів, добродій Некозаков очолив ініціативну групу з роздержавлення і розпаювання радгоспу «Комінтерн». Йому як спеціалісту сільського господарства довелося готувати документи до Валківського міжрайонного відділення фонду держмайна і районного відділу земельних ресурсів.
– Складаючи списки працівників тоді вже КСП «Комінтерн», які зайняли вісім віддрукованих аркушів, я помітив одну цікаву закономірність. Найпопулярнішим жіночим іменем у селі на ту пору було ім'я Марія. Його носили аж тридцять три жінки, причому, третина з них проживала на вулиці Губіна. Серед чоловіцтва села беззаперечним лідером було ім'я Василь. Його носіями були двадцять два мужчини, дев'ятеро з яких жили на тій же вулиці Губіна, причому, четверо з цих дев'яти були Василями Васильовичами, – зазначає Василь Некозаков.
У шести «василівських» родинах народилися вісімнадцятеро дітей. І так склалося, що на одній невеличкій вулиці четверта частина її жителів мала по батькові Василівна або Васильович.
З огляду на поважний вік, добродій Некозаков не знається на комп'ютерній грамоті, як і більшість людей у нашій країні, які розміняли дев'ятий десяток. Тому він прогавив часовий проміжок, коли в громаді відбувалися громадські слухання, а потім – голосування з приводу перейменування тономів, пов'язаних з радянщиною. Зате народилася цікава історія. І хто знає, можливо саме з подачі одного зі старожилів Слобожанського колись вулиця Губіна стане Марієвасилівською.
Нагадаємо, що одну з вулиць Харкова перейменовано на честь легендарного волейболіста.
Також нагадаємо, що 22 березня 2024 року в Первомайській громаді стартували обговорення та голосування за нову назву міста Первомайський. Воно триватиме до 31 березня.
Нові назви та символи: як на Харківщині позбуваються імперського минулого
На Харківщині район змінив назву: що робити громадянам та юридичним особам
Нові дрони по Харкову та будівництво укриттів: що відбулося на Харківщині за добу
Одну з громад на Харківщині офіційно перейменовано