У Солоницівській громаді взялися за вирішення проблеми безпритульних тварин
Проблеми з безпритульними тваринами існують у багатьох громадах, на вулицях можуть гуляти цілі групи вуличних собак, які лякають місцевих жителів. У селищі Березівське Солоницівської ТГ є санаторії з їдальнями, і недобросовісні власники тварин часто викидають чотирилапих саме поряд з цими місцями.
– Вони думають, якщо треба здихатися своєї тварини, вона біля їдальні не пропаде і буде жити. Люди сюди везуть їх цілеспрямовано і цілими партіями. Везуть зовсім малих, новонароджених собак та котів, і дуже дорослих, і багато хворих підкидають. У нас є волонтери, які лікують цих тварин, ховають їх, – розповіла «Слобідському краю» староста Березівського старостинського округу Вікторія Сугоняко.
За її словами, місцеві ставляться до тварин скоріше позитивно, ніж негативно, намагаються їх підгодовувати та соціально адаптувати.
– Але ми розуміємо, що є люди з фобіями, діти можуть лякатися. Розуміємо, що не можуть на вулиці гуляти десятки собак, тому ми намагаємося своїми силами знаходити їм сім'ї, аби в одному районі знаходилося не більше трьох тварин, – зазначила Вікторія Сугоняко.
Читайте також: Як бути блогером у Солоницівській громаді
У громаді цією проблемою займаються давно, тут працюють місцеві волонтери, які самі виловлюють тварин та везуть їх на стерилізацію.
– У нас є лідер волонтерського руху – Ольга Санжарівська. Вона є центром, який об'єднує всіх людей, що люблять тварин. Вона знає кожну собаку та кота на ім'я, координує усіх: лікування, поховання, стерилізація, перетримка. Все це тримається у її руках, – зазначила Вікторія. Зараз завдання громади винести цей рух на більший простір, якщо раніше безпритульними тваринами займалися небайдужі люди, зараз у Солоницівській ТГ розробляють план вирішення цієї проблеми.
3 лютого очільник Солоницівської громади Андрій Литвинов ініціював зустріч з депутатами селищної ради та волонтером, директором соціальної ветеринарної клініки “SOS” Іриною Подвойською з приводу цього питання.
– Це була наша перша зустріч, на якій Ірина Подвойська розповіла про своє бачення та розв'язання проблеми. Обговорили, що нам потрібне приміщення, список волонтерів. Зараз думаємо над тим, де реально можна розмістити пункт стерилізації та чипування, перетримки. Головне, щоб це не заважало місцевим жителям, тому це питання треба добре обдумати, – підсумувала староста селища Березівське.
У Харківському районі в будинку згоріли чоловік і четверо дітей (фото та відео з місця)
У Харківському районі зафіксовано ще один випадок сказу: де введено карантин
У Богодухівському районі ввели карантин через новий випадок сказу: де саме
Замінюють дах у вольєрах та утеплюють будки: у Харкові притулок для тварин готується до зими