Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Безкоштовна «соціалка» та підтримка ЗСУ: здобутки року Солоницівської громади

Громади на зв'язку
19.12.2024 08:51
Простір соціальної адаптації/ЦНСП Солоницівської селищної ради
Простір соціальної адаптації/ЦНСП Солоницівської селищної ради

У 2024 році у Солоницівській громаді Харківської області відкрили оновлений ЦНАП та Простір соціальної адаптації, а всі соціальні послуги стали безкоштовними під час воєнного стану. Крім того, громада виділила понад 12 мільйонів гривень для підтримки військових, зокрема на технічне оснащення для фронту. 

 

Створять сайт ЦНАПу

У липні цього року в Солоницівській громаді відкрився оновлений ЦНАП у сучасній відремонтованій будівлі. Раніше жителям доводилося відвідувати різні установи для отримання адміністративних послуг. 

– Люди дуже задоволені новим ЦНАПом. Деякі з жителів навіть не знали, що в нашій громаді працює така установа. Особливо людей радує те, що в нас є паспортні послуги. Це, мабуть, найкраще, що можна було зробити в громаді. Адже їздити в ті ж самі Дергачі зараз як мінімум не дуже безпечно. Також раніше, наприклад, соціальні послуги треба було оформлювати в одному місці, а довідки для цього збирати у селищній раді. Тепер у нас і соціальні послуги можна оформити, усе робиться у нашому Центрі надання адміністративних послуг просто за сусідніми столами, – зазначає начальниця відділу Центру надання адміністративних послуг Солоницівської селищної ради Юлія Марченко.

ЦНАП у Солоницівці було відкрито та обладнано завдяки співробітництву селищної ради та міжнародних партнерів. Приміщення повністю облаштоване для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Напис та графік роботи продубльовано шрифтом Брайля, є пандус, обладнана санітарна кімната. У приміщенні установи також зробили сучасний куточок матері й дитини.

ЦНАП у Солоницівці

ЦНАП у Солоницівській громаді/Солоницівська селищна рада

Наразі ЦНАП надає 236 послуг, на момент відкриття – 230. До переліку додалися соціальні. У 2025 році користуватися Центром стане ще простіше та зручніше. Не менш важливо, що тут також можна скористатися послугами Пенсійного фонду.

– Ми готуємося до створення сучасного сайту для нашого ЦНАПу. Завдяки прийнятій програмі інформатизації на наступний рік мешканці громади матимуть зручний доступ до всіх послуг: записатися, отримати необхідну інформацію чи подати запит тепер можна буде онлайн, у кілька кліків, – ділиться Юлія Марченко.

Виявляють потреби

У листопаді в селищі Пересічне на базі Центру надання соціальних послуг відкрився Простір соціальної адаптації. Його робота була активно підтримана селищною радою та міжнародними партнерами у межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні». Тут жителі громади можуть отримати соціально-психологічну підтримку, допомогу з адаптації для внутрішньо переміщених осіб, спеціалізовану підтримку для ветеранів війни та їхніх родин, цікаві програми для дозвілля, освітні та соціальні заходи для людей похилого віку.

Зараз тут працюють психолог, фахівець із соціальної роботи та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності.

– Ми лише розпочали свою роботу, тож активно досліджуємо інтереси жителів. Уже організували кілька заходів для людей похилого віку, а зараз продовжуємо дізнаватися про їхні вподобання. Мешканці заповнюють анкети, де вказують, які гуртки за інтересами їм цікаві та які освітні програми вони хотіли б відвідувати, – каже директорка Центру надання соціальних послуг Солоницівської селищної ради Людмила Огурцова.

Простір соціальної адаптації у Пересічному

Простір соціальної адаптації у Пересічному

Також Простір соціальної адаптації долучився до проєкту «Бабусині зайці». Відвідувачі університету третього віку будуть шити яскравих зайчиків. Іграшки потім передаватимуть поліцейським підрозділам «Білий янгол», які займаються евакуацією людей з прифронтових населених пунктів, у першу чергу дітей.

Наразі до Простору приходять переважно жителі віком 60+, а також ті, хто цікавиться психологічною допомогою. 

– У нас працює індивідуальна та групова психологічна підтримка, також проводяться заходи психосоціальної підтримки. Плануємо запропонувати долучитися до цього напряму батькам, чиї діти мають статус постраждалих унаслідок воєнних конфліктів. Це забезпечить дітям необхідну підтримку та дозволить хоча б трохи відволіктися від важких реалій війни, – зазначає Людмила Огурцова.

У Просторі соціальної підтримки також планують роботу з дітьми загиблих та діючих військових. Для них будуть організовувати заходи психологічної підтримки, арт-терапії, а також освітні та соціальні заходи.

Підтримка військових та їх сімей

Розвивається у Просторі й ветеранський напрям: тут працює фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. 

– Поки що ми знайомимося з ветеранами, потроху їх обдзвонюємо. У нас заплановані юридичні консультації від Спілки ветеранів АТО, будемо потихеньку їм роз’яснювати, у чому наша діяльність полягає, – розповідає директорка ЦНСП Солоницівської селищної ради.

У Просторі планують розповідати ветеранам про права на реабілітацію, медобслуговування, юридичну консультацію та взагалі про соціальний захист. Важливо, щоб ветерани збиралися та знайомилися один з одним.

– Наш ветеранський простір – це велика кімната для групової роботи. Там є меблі, телевізор, кавомашина. Сюди можна просто прийти поспілкуватися, озвучити проблеми та потреби, щоб громада долучилася до їх вирішення, – зазначає Людмила Огурцова.

Також до Простору соціальної адаптації запрошують дружин військових. Мета залишається незмінною – створити для них можливість спілкуватися та сформувати власне підтримуюче коло.

– Будемо знаходити спільні теми для активної психологічної підтримки, щоб ніхто не відчував себе самотнім. Я вже спілкувалася з деякими жінками, вони не проти долучитися до таких заходів, – каже директорка ЦНСП.

Послуга соціальної адаптації доступна для всіх жителів громади, вона безкоштовна. Узагалі Солоницівська селищна рада прийняла рішення, що всі соціальні послуги під час воєнного стану надаватимуться безкоштовно. 

– Також за підтримки громади ми працюємо над пошуком міжнародних партнерів. Хочемо продовжувати облаштовувати свій Простір соціальної адаптації. Наприклад, потрібні швейна машинка, палиці для скандинавської ходьби та інші речі для організації дозвілля, – ділиться директорка Центру надання соціальних послуг Солоницівської селищної ради Людмила Огурцова.

До речі, Простір соціальної адаптації повністю враховує інклюзивні потреби – тут облаштовані пандус та зручні вбиральні. А нещодавно до Простору завітали партнери, які допомогли з його відкриттям. Вони познайомилися з відвідувачами та оцінили роботу нового простору. 

Понад 12 мільйонів на ЗСУ

Ще один важливий напрям роботи Солоницівської громади – підтримка ЗСУ. Тут розроблена та затверджена Програма підтримки підрозділів територіальної оборони та Збройних Сил України на 2023–2024 роки. Цьогоріч на виконання заходів програми селищною радою було спрямовано 12 662 886 гривень. З них у вигляді субвенції п’яти військовим частинам було перераховано 7 114 894 гривні, що дало змогу придбати безпілотні літальні апарати, антидронові пристрої, тепловізори, прилади бачення та відновити обʼєкти матеріально-технічної бази.

Також на загальну суму 5 547 992 гривні було придбано та передано військовим підрозділам:

  • 17 DJ Mavic 3Т;
  • 3 DJI Mavic 3 3PRO; 
  • 5 DJI Mavic 3; 
  • 75 безпілотних літальних апаратів FPV «MARK 4» 7 дюймів;
  • 4 комплекти акумуляторних батарей для квадрокоптерів DJI Mavic 3;
  • відеоприймач;
  • відеоокуляри;
  • 12 електродвигунів T-Motor F90 1500KV;
  • 19 камер FPV Run Cam Night Eagle 3;
  • 8 модулів передавача;
  • пульт керування;
  • 15 приймачів;
  • сервер;
  • дві виносні антени AVENGER Booster 2.4G/5.8G у комплекті із кабелем;
  • підсилювач сигналу ALIENTECH DEIMOX 915MHz 1.2G 2.4G 5.2G 5.8G VM.

Дрони для ЗСУ

Допомога для захисників/Солоницівська селищна рада

– В умовах сучасної війни дрони стали і зброєю, і «очима» для наших захисників. Кожен такий «Мавік» – це справжній герой неба, який рятує життя наших воїнів і ефективно нищить ворога на передовій. Селищна рада усвідомлює важливість таких «пташок» для Перемоги, тому завжди підтримує наших воїнів і працює над посиленням їхнього технічного забезпечення, – зауважує очільник Солоницівської громади Андрій Литвинов.

Для підтримки Збройних Сил України щокварталу в громаді організовуються змагання з різних видів спорту. Призовий фонд від цих змагань спрямовується на потреби ЗСУ, у поточному році вже перераховано 160 тисяч гривень.

До підтримки захисників долучаються працівники апарату та відділів виконавчого комітету Солоницівської селищної ради. Загалом цьогоріч вони передали 120 тисяч гривень для придбання безпілотних літальних апаратів FPV. Один з харківських підрозділів, який отримав «залізних пташок», подякував громаді за суттєву підтримку.

– Ми дуже дякуємо колективу Солоницівської селищної ради за ці «сонечка», які будуть завдавати багато шкоди окупантам. Пам’ятаємо, що з початку повномасштабного вторгнення ваша селищна рада та односельці допомагали нам їжею, кариматами, малюнками, смаколиками. Це дуже важливо для нас, без вашої підтримки було б набагато складніше воювати, – зазначили військові у своєму відеозверненні.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися