За 10 місяців кількість ВПО у Роганській громаді зросла у 100 разів
У селище Рогань та навколишні населені пункти повернулися 80 % жителів. За останніми підрахунками, у ТГ мешкає до 14000 жителів, з яких 2 350 внутрішньо переміщених осіб. За 10 місяців їхня кількість зросла у 100 разів.
Про це повідомляє медіа «Слобідський край».
Світло у громаді енергетики повністю відновили тільки на початку травня. До цього електроенергію давали поетапно, оскільки в Рогані необхідно було заміняти трансформатори, що повністю вигоріли внаслідок прямих влучань російських снарядів. Також великою проблемою була мережа високовольтних ліній, що пролягала через Вільхівську, Циркунівську та Липецьку громади. На деяких ділянках мереж потрібен був ремонт, однак ці території були звільнені пізніше.
Після відновлення стабільного електропостачання до громади стало повертатися все більше людей, почав відновлювати роботу малий бізнес. За словами Марії Черненко, наразі в Рогань та навколишні населені пункти повернулися 80 % жителів. За останніми підрахунками, у ТГ мешкає до 14 000 жителів, з яких 2350 внутрішньо переміщених осіб.
Станом на 1 травня 2022 року тут було зареєстровано усього 23 ВПО, однак за 10 місяців їхня кількість зросла у 100 разів. Найчастіше переселенці розміщуються у своїх родичів, орендують житло або живуть в єдиному місці компактного проживання – гуртожитку Державного біотехнологічного університету.
— Здебільшого у громаді зареєстровані люди старшого віку та пенсіонери, які намагаються під’їхати ближче до своїх домівок. Щоб жити на «спокійній» території, але мати можливість бодай на вихідні з’їздити подивитися, чи вцілів їхній будинок, – пояснює Марія Черненко.
Нагадаємо, у селищі Рогань через рік після повного звільнення громади відкрилося вже 95 % торгових точок.
Також, як розповіла начальниця Роганської селищної військової адміністрації Марія Черненко, усі кладовища громади безпечні для відвідування.
Крім того, у Роганській громаді Харківської області зареєстровано близько 700 заяв про пошкоджене майно.
КНДР на Харківському напрямку та відбудова: які події відбулися на Харківщині
У Лозовій відновлять Палац культури, обстріляний росіянами у 2022 році (фото проєкту)
Російські обстріли завдали Харкову збитків на 10 мільярдів євро — Терехов
Евакуація з Куп’янського району: яка ситуація у Шевченківській громаді