Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

У Роганській громаді зареєстровано близько 700 заяв про пошкоджені будинки

05.04.2023 13:52

У Роганській громаді Харківської області зареєстровано близько 700 заяв про пошкоджене майно. Здебільшого внаслідок бойових дій постраждали домогосподарства приватного сектора, понад 20 будинків наразі не підлягають відновленню. Найбільше ушкоджень зазнали будинки в самому селищі Рогань.

У Роганській громаді після активних бойових дій місцеві жителі подали близько 700 заяв про пошкоджено майно, більшість з них від мешканців приватного сектора населених пунктів громади. За попереднім аналізом, приблизно 20 приватних будинків зруйновані повністю та не підлягають відновленню.

– Хоча на перший погляд здається, що в будівлі можна просто вставити вікна та відремонтувати дах, і він буде придатним до життя, однак після професійних експертиз часто виявляються проблеми з фундаментом, кладкою та іншим. Зараз ми розуміємо, що кількість будинків, які неможливо відновити, буде зростати, – зазначає начальниця Роганської селищної військової адміністрації Марія Черненко.

Наразі до категорії будинків, що не можна відновити, відносять будівлі, в яких унаслідок влучання снарядів виникали пожежі та які повністю вигоріли.

– Також у нас є будинок, в який було пряме влучання авіабомби. Після цього замість дому залишилася вирва шість метрів завглибшки, і немає навіть найменших залишків від будівлі, – розповідає Марія Черненко.

Крім того, у громаді зафіксовано пошкодження понад 50 багатоквартирних будинків. Щонайменше одну двоповерхівку відновити неможливо.

Найбільше пошкоджених будинків розташовано в центрі громади – селищі Рогань, яке було безпосередньо на лінії бойового зіткнення весною минулого року.

Після того, як лінія фронту відійшла подалі від громади, в Рогані та навколишніх населених пунктах почався процес відновлення. У першій хвилі відновлення громада максимально орієнтувалася на заміну вікон та хоча б тимчасове закриття розбитих і пошкоджених дахів, щоб мешканці могли перезимувати. За таким пріоритетом відновлювали багатоквартирні будинки, максимально орієнтувалися на ті, де проживає найбільше мешканців та є суттєві пошкодження.

Як зазначає начальниця Роганської СВА, роботи проводили як за участю департаментів Харківської обласної військової адміністрації, так і за кошти місцевого бюджету, активно допомагали міжнародні фонди та організації.

Дев’ятиповерховий будинок у селищі Докучаєвське пройшов «консервацію». Громада працює з Департаментом капітального будівництва Харківської ОВА для проєктування та подальшого відновлення будівлі.

– Ми хочемо відновлювати будинки не в тому вигляді, в якому вони були до цього. Хочеться бодай трохи щось покращити. Тому будемо працювати над зміною системи опалення та повною заміною електричної проводки, бажано провести утеплення фасадів, щоб усе ж таки зробити удосконалення, – каже Марія Черненко.

З критичної та соціальної інфраструктури першочергово відновили дві котельні, місцеву амбулаторію, дитячий садок, приміщення Укрпошти в селищі Докучаєвське та дві школи. У Роганській гімназії навіть у місцях влучання ворожих «градів» почали внутрішнє оздоблення приміщень.

З проблемних споруд зараз залишається водонапірна вежа, для ремонту якої адміністрація шукає донорів.

Нагадаємо, Роганській громаді Харківської області передали 10 тонн будівельних матеріалів та сумішей.

На початку січня в селищі Докучаєвське Роганської громади робітники завершували консервувати 9-поверхівку, зруйновану на початку минулого березня внаслідок авіаудару.

Також селище Рогань і інші населені пункти громади відновлюють житловий фонд та котельні та готуються на випадок аварійних відключень.

Головні новини Рогань читайте на нашому сайті.

Автор:
Олександр Манченко

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися