«Стерті з лиця землі»: на виставці у Києві з’явилися кадри з села Гракове (фото)
У Києві відкрилася виставка «Стерті з лиця землі», яка розповідає про зруйновані війною міста і села Харківщини, Луганщини, Донеччини, Херсонщини і Миколаївщини.
Про це повідомили УІНП Харків та Чкаловська рада, пише «Слобідський край».
15 листопада на Контрактовій площі у Києві відбулося відкриття банерної фотовиставки «Стерті з лиця землі», створеної Українським інститутом національної пам’яті.
Виставка містить 16 стендів, на яких зображені різні населені пункти України, які так чи інакше постраждали унаслідок російської агресії. Деякі з них досі перебувають під російською окупацією, інша частина – визволена від ворога. Також на банерах можна побачити міста і села «до» та «після» початку війни.
Села та міста України «до» та «після» приходу «руського миру», Київ / Фото: Мінкульт
Тематичні банери яскраво зображують населені пункти, які було знищено на 80–100 %. Ідеться, зокрема, про Гракове, Попасну, Мар’їнку, Соледар, Бахмут, Піски, Долину, Вугледар, Благодатне, Широке, Олександрівку, Киселівку, Кам'янку, Сєверодонецьк та Білогорівку.
«Серед цих світлин є фото нашого села Гракове, населеного пункту, який був окупований, де точилися запеклі бої, де кожен житловий будинок якщо не зруйнований, то пошкоджений, де знищені всі інфраструктурні споруди і де після деокупації небезпечно було пересуватися вулицями, бо все заміноване», – розповіли у Чкаловській раді.
Банер присвячений селу Гракове та Харківській області / Фото: УІНП Харків
Фотоматеріали для виставки надали воєнні фотографи Костянтин і Влада Ліберови, пресслужби 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, а також фотокореспонденти українських медіа, зазначили у Мінкульті.
Нещодавно ми писали, світлини харківських фотографів представили на виставці у Центральній бібліотеці міста Оксфорд. Виставка «Незламний Харків: минуле, війна, сьогодення» відкрилась 6 листопада та триватиме до 25 листопада.
Нагадаємо також, «Не співати російською»: Ukraїner зняв фільм про Харківщину. У фільмі львівський музичний гурт «Пиріг і Батіг», який цього літа їздив Харківською областю з концертами, розповідає про культуру Слобожанщини: поезію, театри, музеї та багато іншого.
Де на Харківщині продовжуються бойові зіткнення з окупантами: ситуація на 22 листопада
Понад 10 боєзіткнень триває на Харківщині – Генштаб
Під час ворожого наступу на Харківщині бійці 3-ї ОШБр знищили техніку та піхоту рф
У Савинцях «Армія відновлення» відремонтувала низку пошкоджених об’єктів