Коробчине та Пролісне: що думають жителі Чкаловської громади про перейменування
У других громадських слуханнях жителі Чкаловської громади обрали назву Пролісне для Чкаловського.
Як розповів кореспондентці медіа «Слобідський край» староста Коробчинського старостату Олександр Семер’янов, під час перших обговорень перейменування Чкаловського жителі громади запропонували назви Слобідське та Чикаго. А 86 % жителів Коробочкиного пропонували залишити назву незмінною.
– Коробочкине треба перейменувати, бо воно не відповідає нормам української мови. Немає в нас слова «коробочка». Тому Верховна Рада запропонувала назву Коробчине чи Коробчине – наголосу ми ще не розуміємо, – каже Семер’янов.
У центрі Коробочкиного саме перед повномасштабною війною встановили стенди про історію села. Тут, до речі, біограф села Таранов приводить декілька версій походження назви Коробочкиного: від коробочки з-під тютюну; від коробу (ящика для снарядів); ремесла місцевого населення та прізвища першого поселенця або місцевого начальника.
Що каже історик про назву Коробочкиного
Для Чкаловського ВР України обрала назву Нежурилівка – керувалися минулим та вирішили повернути історичну назву. Утім, місцеві таку пропозицію не вподобали. Тому селищна рада направила листа ВР та Офісу Президента, щоб люди ще раз мали змогу обрати назву.
– Нам дали тиждень на проведення громадських слухань. Обирали ж жителі серед назв Українське, Незламне та Пролісне, за останнє проголосувало 65 %. Якщо Пролісне таки погодять, то вся громада буде Проліснянська. Нині направили документи до ВР та чекаємо на їх рішення, – зазначив Коробчинський староста.
Стенд у селі Коробочкине
Читайте також:
У Харкові перейменували дві станції метро: нові назви
Нові назви та символи: як на Харківщині позбуваються імперського минулого
На Харківщині район змінив назву: що робити громадянам та юридичним особам
Нові дрони по Харкову та будівництво укриттів: що відбулося на Харківщині за добу
Одну з громад на Харківщині офіційно перейменовано