Як створювали новий герб Пролісного: коментар начальника СВА
На Харківщині в громаді, що отримала нову назву Пролісненської, вважають, що актуальна символіка має містити знакові для її історії та сьогодення символи.
Як повідомив «Слобідському краю» начальник селищної військової адміністрації Сергій Котенко, в громаді, обираючи їй назву на заміну старої, звернули увагу на те, що «Пролісне» – назва залізничної зупинки у Чкаловському, до якої всі звикли і часто вживають.
Після того, як на державному рівні було затверджена назва Пролісне для селища та відповідно громади, її керівництво почало займатися питанням зміни офіційних найменувань виконавчих структур місцевого самоврядування, комунальних установ, відповідно табличок, печаток та інших атрибутів, які мають містити нову назву населеного пункту замість старої.
– Через наші офіційні інформаційні ресурси ми порадили усім підприємствам та підприємцям починати процедуру зміни усіх установчих документів. Щодо, наприклад, в’їзних знаків населеного пункту, то цим має опікуватися державне підприємство «Дороги Харківщини», які мають власні загальні стандарти, – зазначив Сергій Котенко.
Разом із новою назвою селище отримало й нову символіку. До її створення були залучені краєзнавці, історики та художники. За словами керівника громади, обговорення, яке тривало місяць, проходило онлайн на платформі офіційного сайту селищної військової адміністрації, у соціальних мережах. У такий спосіб мешканці громади з двох ескізів герба, трьох ескізів прапора обрали той, що буде.
– Критеріями, що має бути зображено на гербі нашої громади, ми визначили те, чим вона найбільш славетна, чим займаються її мешканці. Ми аграрний край, тож на гербі мала бути зображена нива. На території громади розташоване найбільше в Україні підприємство, що вирощує поросят – агрокомплекс «Слобожанський». Можна сказати, що сам населений пункт Чкаловське з’явився навколо цього комплексу. Таку обставину ми не могли обминути, тому на новому гербі громади є й порося. А також пролісок, відповідно до нової назви населеного пункту – Пролісне, – сказав Сергій Котенко. Він додав, що конкретного автора ескізу нового герба селища немає, це результат «колективної творчості».
Після остаточної зміни назви населеного пункту та всієї громади, буде видано розпорядження начальника селищної військової адміністрації про затвердження герба та прапора, який має на це повноваження.
Раніше «Слобідський край» писав у перейменованому Златопілі вважаюють за потрібне змінити герб міста.
Читайте також:
Хто став автором нового герба Ізюма