Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Петро Порошенко і Юлія Світлична відкрили сучасну школу «Мобіль» в Пісочині

Фото: ХОДА
Фото: ХОДА
Під час робочої поїздки на Харківщину Президент України разом із головою ХОДА відвідав свято Першого дзвоника в першій школі, що була побудована з нуля в нашій області за останні 12 років.

1 вересня в школу «Мобіль» у Пісочині вперше пішли близько 600 дітей. 5 перших класів школи заповнені на 100%. Серед першачків – двоє дітей із особливими потребами. Для їх інклюзивного навчання в «Мобілі» створені всі необхідні умови.

Вітаючи дітей, їх батьків та вчителів, Президент України Петро Порошенко відзначив надзвичайно швидкі темпи, якими була побудована школа в Пісочині, та значну економію державних коштів при будівництві.

«Ми з вами відкриваємо, можливо, найкращу школу в Україні, - підкреслив Президент України. – І школа, яка претендує на звання найкращої, відкривається не в Києві й навіть не в Харкові, а в селищі Пісочин. Чому це так важливо? Чому Президент, члени Уряду, представники дипломатичних місій разом із вами? Не має нічого більш важливішого, ніж освіта. Освіта і нова школа - це ключ України в майбутнє. Це ключ до успіху. Нові технології дозволять нам формувати нових українців. Я впевнений, ця малеча буде жити в Європейському Союзі - в Україні, яка є членом ЄС».

Петро Порошенко повідомив, що на Харківщині цього року вводяться в експлуатацію 2 нові школи, а більше 100 пройшли капітальну реконструкцію. Він відзначив активну позицію голови ХОДА Юлії Світличної та народного депутата Ірини Луценко в питанні будівництва школи «Мобіль» - саме вони спільними зусиллями добивалися своєчасного фінансування проекту.

«Я впевнений, що темпи реформування освіти на Слобожанщині будуть тільки зростати», - підкреслив Президент.

Школу «Мобіль» у селищі Пісочин побудували за 2 роки – активні роботи розпочалися в наприкінці 2015 року. Виділення коштів на роботи з державного та обласного бюджету домоглася голова ХОДА Юлія Світлична. Вона ж особисто контролювала весь хід робіт – від забиття першої сваї до оздоблення та монтажу меблів.

Школа побудована за найсучаснішими технологіями та обладнана за останнім словом техніки, відзначає директор учбового закладу Галина Волобуєва.

«Школа енергоефективна. Окрім утеплення, тут унікальна система опалення: у нас є примусова вентиляція, яка за потребою може бути включена на провітрювання, а за потребою до 40 % тепла може надаватися через вентканали до будь-яких навчальних приміщень, у тому числі великих. Кожен світильник у школі – світодіодний. У нас встановлені відеокамери, сигнал із яких виведений на пульт охорони. Камери у кабінетах початкової школи та рекреаціях працюють у режимі онлайн. Школа має свою серверну і всі комп’ютери вже поєднані в локальну мережу. У кожному кабінеті є мультимедійний проектор. Кожен вчитель має персональний комп’ютер. У нас є 2 комп’ютерні класи, 2 лінгафонні кабінети, інтерактивні дошки. Проектори та екрани встановлені в актовій залі та бібліотеці. У бібліотеці є зона відпочинку для дітей - інтелект-зона, встановлені шахові столи тощо», - розповідає Галина Волобуєва.

Читайте також: Затверджено схему госпітальних округів в Харківській області (Графіка)

Важливою особливістю школи є її пристосованість для навчання дітей із особливими потребами.

«Ми маємо пандус, ліфт, який дозволяє дітям пересуватися з 1 по 3 поверх, безперешкодний доступ до всіх приміщень. Для дітей у нас обладнана кімната психологічного розвантаження, спеціальний туалет, навчальний кабінет має спеціально пристосовані парти, - розповідає директор школи. – Сьогодні в нас у перший клас ідуть дві дитини на візочках».

Загалом у школі є 640 навчальних місць, які майже повністю заповнені. Дітей навчатимуть 36 викладачів, педколектив уже вкомплектований на 100%.

Автор:
Администратор сайта

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися