Підтримка людей – на першому місці: як змінилася за два роки Олексіївська громада
Які проєкти втілюють у життя в громаді сьогодні – у матеріалі «Слобідського краю».
Олексіївську громаду було створено 18 липня 2019 року. Спочатку до складу ввійшло сім сільських рад, а після минулорічних виборів доєдналося ще дві сільради, загалом – 25 населених пунктів. Сьогодні громада має 10 старостинських округів, де проживає 7158 жителів.
Після об’єднання основним напрямом роботи, який для себе визначила сільська рада, стала соціальна підтримка населення. У 2020-му тут розробили широку соціальну програму, що передбачає низку виплат. Лише минулого року на соціальну підтримку жителів громади з бюджету спрямували більше 500 тисяч гривень, за перше півріччя цього року – понад 280 тисяч гривень.
Як повідомила заступниця голови Олексіївської сільської ради з питань діяльності виконавчих органів Світлана Рогатньова, серед виплат, які передбачає програма, – адресна грошова допомога для людей, які опинилися в скрутній життєвій ситуації, матеріальна допомога на поховання осіб, які не досягли пенсійного віку. Гроші з бюджету отримують і довгожителі (90 років та старші), і багатодітні родини, які виховують п’ятеро і більше дітей (до Міжнародного дня сім’ї).
Також у громаді вирішили вітати й родини з нагоди народження першого хлопчика і першої дівчинки в новому році. Підтримують у громаді й інші категорії громадян, зокрема учасників бойових дій (до річниці виводу військ з Республіки Афганістан) та сім’ї загиблих або померлих військовослужбовців.
Читайте також: Як Олексіївська громада святкувала день свого створення. Фото
Допомога самотнім та соціальний перукар
Окрім виплат, сьогодні на території громади працює низка соціальних сервісів, які безкоштовні для жителів громади, або окремих категорій. За словами директорки Центру надання соціальних послуг Євгенії Гуторової, низку послуг надає саме Центр, який вона очолює. Він запрацював на території громади в січні 2020-го і за доволі короткий час спектр послуг удалося значно розширити.
Зокрема, соціальні працівники Центру допомагають одиноким пенсіонерам на дому. Вони закуповують ліки та продукти, допомагають готувати їжу, прибирати житло, доглядати за присадибною ділянкою.
– Зокрема, понад 240 жителів громади обслуговуються у відділенні соціальної допомоги вдома. Це одинокі громадяни або ті, які мають родичів, але вони мешкають далеко за межами громади. Ці послуги надаються безкоштовно нашими соцпрацівниками, які проживають у різних старостинських округах та обслуговують їх. Усього в нашому Центрі працює 28 таких співробітників, – розповіла очільниця Центру.
Також у Центрі діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, де абсолютно всі мешканці громади за потреби можуть отримати інвалідні візки, милиці, ходунки в користування.
А із січня 2021-го в громаді почав працювати безкоштовний перукар. Ця послуга доволі популярна серед місцевих. За перші півроку нею скористалися понад 300 жителів.
– Перукарська послуга надається всім мешканцям громади безоплатно. Але найчастіше це підопічні Центру або ж пенсіонери. Перукар виїжджає в села за заявками та спеціально розробленим графіком, – зауважила Євгенія Гуторова.
Безкоштовний автобус і таксі
За останні півроку на діяльність Центру з бюджету громади спрямували понад 1,8 мільйона гривень. Поступово перелік послуг розширюють. Так, зокрема, у березні цього року в громаді запустили «Соціальне таксі».
Скористатися безкоштовною поїздкою на легковій автівці можуть люди похилого віку та громадяни з інвалідністю.
– Це нова послуга. Поки що наше таксі перевозило 17 мешканців громади. Зазвичай люди їдуть у лікарню. Але ми можемо возити їх і до банків, відділень Пенсійного фонду, поліції, прокуратури чи інших органів державної влади. Можуть це бути й культурномасові заходи, – додала директорка Центру.
Та якщо соціальним таксі в Олексіївській громаді можуть скористатися окремі категорії громадян, то соціальний автобус, який почав курсувати громадою в кінці 2020-го, доступний для всіх її мешканців. Він курсує один раз на тиждень та сполучає села із центром громади, селом Олексіївка, та містом Первомайський.
– Це додатковий рейс для громади. Окрім цього, на території працює перевізник. Тут мають право на безкоштовний проїзд
пільговики, яких у громаді більше 2000. Люди їдуть за спеціальними талонами, а сільська рада відшкодовує перевізнику витрати. Минулого року на пільгове перевезення з бюджету громади спрямували понад 117 тисяч гривень, – повідомила заступниця сільського голови Світлана Рогатньова.
Від парку до водогонів
Запланували в громаді цього року й низку інфраструктурних проєктів. Зокрема, розпочали відновлювати автобусні зупинки на території. До ініціативи, яка належала голові громади Анатолію Страхову і першому заступнику голови сільської ради Тетяні Руденко, підключилися місцеві сільгоспвиробники. Вони допомагають з будівельними матеріалами та оплатою за роботу місцевих художників.
Так, першу зупинку вже відновили в самій Олексіївці. Вже радують олексіївців зображені маки, ромашки та лелеки. Останні є символом громади. Розмальовувати об’єкт допомагають і самі працівники сільської ради.
– Ми плануємо відновити зупинки не тільки в Олексіївці, але й у старостинських округах. Цього року хочемо зробити ще чотири зупинки. Малюнки на них будуть відповідати стилістиці, яка належить конкретному населеному пункту. Зокрема, в Олексіївці – це лелека, – розповіла перша заступниця голови Олексіївської громади Тетяна Руденко.
Цього року активні роботи з благоустрою відбулися і в місцевому парку «Олексіївський лелека». До речі, проєкт сільської ради, який стосується облаштування парку, став учасником Всеукраїнського конкурсу «Наша громада» і набрав найбільший відсоток голосів з 16 проєктів учасників з Харківської області.
Тут уже обладнали клумби та висадили першу партію саджанців троянд. Згодом у парку планують установити архітектурні вироби з лози – два серця та підкову. Три корзини-клумби з лози вже прикрашають паркову зону.
– Загалом плануємо висадити 1500 саджанців троянд. Також у парку з’явиться спортивний майданчик. Хочемо створити місце для відпочинку для дорослих та дітей, – зауважила Тетяна Руденко.
Також у громаді вже завершують ремонт адмінбудівлі в селі Єфремівка. Тут розташовується відразу декілька установ – старостинський округ, ФАП, бібліотека та пошта. Проєкт передбачає утеплення фасаду. Окрім цього, ремонтні роботи продовжуються в будівлі самої Олексїівської сільської ради.
Поточні ремонти та підготовку до нового навчального року проводять і в місцевих школах – чотирьох ліцеях та одній гімназії. На будівельні матеріали з бюджету громади вже спрямували понад 180 тисяч гривень. Самі ж роботи проводилися працівниками навчальних закладів.
На підготовку закладів культури громади до осінньо-зимового періоду також виділено 120 тисяч гривень. Роботи в цих закладах проводять також їх працівники та робітники відділу благоустрою сільради.
– Звичайно, ми отримали у спадок об’єкти житлово-комунального господарства в доволі поганому стані. Вони потребують проведення поточних і капітальних ремонтів. Цього року ми ремонтуємо водогони в селах Єфремівка, Трійчате, Троїцьке та Михайлівка, – додала заступниця голови громади.
На Харківщині відновили шляхопровід, підірваний росіянами під час відступу
Харківщина долучилася до Коаліції шкільного харчування
Деякий транспорт у Харкові 19 та 20 листопада змінить маршрут: оновлений графік
У Балаклії планують на місяць перекрити тимчасову переправу: що відомо