Обстрілюють без зупину: як оговтується після атак «селище енергетиків» у Новопокровській громаді
Есхар – найбільш постраждалий населений пункт Новопокровської громади. Будь-який обстріл Малинівки або Чугуєва – це, як правило, і «прильоти» у селище енергетиків. Тим більше там розташований стратегічний об’єкт – ТЕЦ-2 «Есхар», а окупанти намагаються знищити енергосистему країни.
Як розповіла «Слобідському краю» Новопокровська селищна голова Олена Слабінська, вперше станція постраждала наприкінці березня 2022 року – тоді було втрачено централізоване опалення Есхару. З того часу забезпечення жителів селища теплом узимку – одна з головних проблем громади. Потім улітку 2022 року ворог повністю знищив трансформатори. Нещодавно станція відновила свою роботу, але 11 квітня сталася масована ракетна атака – ТЕЦ знову зупинилася.
– У результаті російської агресії 11 квітня в скидний канал вилилося 10 тонн нафтопродуктів. Вилив зі станції пішов по пошкоджених комунікаціях, його помітили за декілька днів. Канал довгий – 2 кілометри від станції до впадання у Сіверський Донець, саме в ньому вдалося затримати основну частину виливу, – розповіла Олена Слабінська.
Унаслідок російської атаки у скидний канал у селищі Есхар вилилося 10 тонн нафтопродуктів / Фото: Слобідський край
Тож у річку потрапила невелика кількість витоків – при першому заборі води на виході з каналу аналізи показали перевищення показників по нафтопродуктах на 3,2 відсотка, а через 200 метрів униз по течії – на 2,2 відсотка.
– Це надзвичайна ситуація місцевого рівня. Наразі над ліквідацією аварійної ситуації працюють усі відповідні державні служби – ДСНС, екоінспекція, лабораторні центри. Встановили бонові загородження, засипали сорбуючі речовини, постійно контролюється якість води. Громада, звісно, допомагає в цих роботах згідно з планом реагування на НС, проведено позачергові засідання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на яких визначено відповідні завдання щодо усунення наслідків аварії, – розповіла очільниця громади.
Раніше ми писали, що за 2023 рік на Харківщині сталося понад 1116 пожеж в екосистемах, з яких 117 спричинили ворожі обстріли. Проте основною причиною їх виникнення став людський фактор.
Нагадаємо також, Харківщина опинилася серед лідерів найбільш екологічно постраждалих областей. Саме тут протягом двох років війни рф завдала шкоди довкіллю на майже 11,5 мільйона доларів, що робить її третьою областю з найвищими екологічними пошкодженнями.
Масовий мор риби стався на озері в Індустріальному районі Харкова
Понад 10 боєзіткнень триває на Харківщині – Генштаб
Під час ворожого наступу на Харківщині бійці 3-ї ОШБр знищили техніку та піхоту рф
У Савинцях «Армія відновлення» відремонтувала низку пошкоджених об’єктів