Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Нововодолазька громада передала 100 дронів для ЗСУ

Громади на зв'язку
05.09.2024 13:20
Фото надані Нововодолазькою селищною радою
Фото надані Нововодолазькою селищною радою

Селищна рада передала чотирьом підрозділам ЗСУ 100 дронів. На них написані імена загиблих героїв, жителів Нововодолазької громади.

Імена героїв на дронах

До Дня пам’яті загиблих захисників України в кожному з 12 старостинських округів Нововодолазької громади відкрили Алеї пам’яті. Алея у Новій Водолазі відкрилася у грудні минулого року, тоді там були портрети 66 загиблих земляків. Зараз портретів героїв 78.

Рідні написали їхні імена на дронах, які селищна рада придбала та днями передала представникам чотирьох військових підрозділів. Представник одного з них, Ігор Гурін, який був присутній на заході вшанування пам’яті загиблих воїнів у Нововодолазькій громаді, сказав: «Коли дивишся в очі тих, хто втратив близьких, чітко розумієш – для цих людей війна не закінчиться ніколи».

– Важко було дивитися на дітей, які клали квіти та запалювали свічки біля фото своїх батьків. Дуже важко бачити портрет воїна і поряд точнісіньку його маленьку копію. Тому це не просто дрони, кожен з них підписаний ім’ям загиблого воїна цієї громади. Підписали їх родини загиблих. Місія мого підрозділу, щоб ці дрони долетіли до цілі. Пам’ятайте про загиблих, бережіть живих. Бо ці дрони, поки вони в коробках, це пам’ять про загиблих, а коли вони полетять – це про живих. Кожен знищений ними ворожий танк, БМП чи вантажівка з боєприпасами – це шанс на життя ваших близьких, які зараз на війні, – зазначив Ігор Гурін.

На заході вшанування пам’яті, крім жителів громади та військових, були присутні начальник Харківської районної військової адміністрації Володимир Усов та начальник Харківського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Харківської області Сергій Сіроус.

Панахиду за загиблими провів священник храму Іоанна Богослова Православної церкви України, військовий капелан отець Геннадій.

12 мільйонів для захисників

Нововодолазька громада допомагає військовим від початку повномасштабного вторгнення. Так, протягом 2023 року на підтримку Сил оборони селищною радою було витрачено близько 30 мільйонів гривень. У 2024 році активна робота у цьому напрямі продовжується.

У січні бійцям передали дві зарядні станції та пальне на 585,5 тисячі гривень, у лютому – дві зарядні станції та 10 квадрокоптерів з тепловізором, а також планшети. У березні вони отримали автомобіль, у квітні – 15 квадрокоптерів, у червні – будівельні матеріали, а в липні – три пікапи.

Протягом серпня селищна рада надала 5 квадрокоптерів та 8 зарядних станцій, а до Дня пам’яті загиблих захисників України – ще 100 дронів.

Усього у 2024 році захисники вже отримали допомогу на суму більше 12 мільйонів гривень.
Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін вкотре підкреслив, що громада буде допомагати військовим стільки, скільки потрібно для Перемоги.

– У нашій громаді загинули 78 захисників, 20 – нині визнані зниклими безвісти. Це великий біль, але мусимо продовжувати допомагати Збройним Силам України та ніколи не забувати про тих, хто мужньо та самовіддано боронив рідну землю, але на щиті повернувся додому. Підтримка – важлива. Саме тому селищна рада передає військовим дрони та автомобілі, а наші волонтери постійно надають бійцям необхідну допомогу. І саме тому стільки жителів громади зібралися на заході вшанування пам’яті загиблих захисників, стільки наших дітей взяли участь у всеукраїнському забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України», – сказав Олександр Єсін.

Біжимо за Героїв України

Минулого року з пропозицією приєднатися до всеукраїнського забігу «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» до селищної ради звернувся молодіжний клуб «Джура». Ініціативу, звісно, підтримали, за героїв бігли 59 жителів громади. Цьогоріч до заходу приєдналося майже 150 учасників.

У 2024 році ця всеукраїнська патріотична акція вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни, проходить уже всьоме. Започаткував її у 2018 році Олег Дурмасенко разом із Таїсією Братасюк та Дмитром Примаченком. Олег – батько «кіборга» Олексія Дурмасенка, який загинув у 2014 році у бою на Донеччині. За цей час географія забігу значно розширилася – у ньому беруть участь не лише жителі різних регіонів України, а й люди у майже 40 країнах світу.

Як розповіла в. о. начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту Нововодолазької селищної ради Анна Потапенко, учасники бігли за своїх загиблих рідних, друзів, знайомих, кумів, однокласників. Приходили родинами, з дітьми.

– Якщо всі близькі виїхали або за станом здоров’я ніхто не міг взяти участь та вшанувати пам’ять загиблого героя, за цих бійців бігли наші діти. Це юні футболісти з ФК «Квадр» та хлопці із молодіжного клубу «Джура». До них потім підходили схвильовані родичі тих, за кого бігли діти, та щиро дякували, що їх підтримали, що їхню близьку людину не забули, – сказала Анна Потапенко.

Учасники бігли 2, 5 або 10 кілометрів із закріпленим на футболці іменем знайомої або незнайомої людини, яка віддала життя в боротьбі за свободу України у період з 2014-го по 2024 рік. До заходу в громаді приєдналися всі жителі, хто зареєструвався для участі в акції. Найстаршій учасниці забігу – 69 років, наймолодшому – 6 років. 
Як і у минулому році, після закінчення забігу родичі загиблих героїв написали на Прапорі України звернення до своїх синів, батьків, чоловіків. Вони писали їм те, що, можливо, не встигли сказати, або те, що відчувають зараз та чим хочуть поділитися зі своєю рідною людиною.

– Зараз ці прапори знаходяться у Будинку культури. Як війна закінчиться, я думаю, ми створимо музей про ці надважкі часи, тож прапори будуть часткою його експозиції. Бо ці щирі слова від душі на прапорах – вони про те, як люди живуть, як захищають свою Україну, як виборюють краще майбутнє для себе та своїх дітей на своїй землі, – зазначила Анна Потапенко.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися