В якому стані навчальні заклади Малинівської громади. Фото
За час повномасштабного вторгнення Малинівська громада була обстріляна окупантами безліч разів, повідомляє медіа “Слобідський край”.
– У нашій громаді було дуже багато “прильотів”. Лише у Малинівському ліцеї № 2 вибуховою хвилею від авіаудару пошкоджено всі 28 вікон. Також був “прильот” у їдальню цього ж ліцею, пошкоджено дах та саме приміщення побите. Наразі завдяки співпраці з партнерами громада отримала півтора мільйона гривень на ремонт цих руйнувань. Також за ці кошти будемо ремонтувати бомбосховище у дитячому садочку, – розповів “Слобідському краю” начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер‘янов.
За словами Миколи Семер’янова, менш за все у Малинівській громаді постраждав ліцей № 1 – там лише вибиті та посічені уламками вікна. Як розповідає начальник відділу освіти, культури, спорту та молоді Малинівської селищної ради Сергій Бєлов, найбільше за все постраждав навчальний заклад у селі Мосьпанове.
– У Мосьпанівському ліцеї від обстрілів повністю зруйновано дах, впали перекриття між першим та другим поверхом навчального закладу. Були прямі “прильоти” у фасад ліцею, вибиті всі вікна, – зазначив Сергій Бєлов.
Також у Мосьпановому війська рф зруйнували котельню та три рази влучили у Будинок культури. Окрім того, за словами Сергія Бєлова, у Мосьпанівському ліцеї “хазяйнували” окупанти.
– Орки викрали всю комп'ютерну техніку в Мосьпанівському ліцеї. Лише перед Новим роком ми зробили там перший комп'ютерний клас. Усе це було вкрадено, – розповів він.
Утім, відновити пошкоджений навчальний заклад усе ще можливо. Наразі громада працює з експертами, які оцінюють ступінь руйнувань. Після висновку експертів за допомогою різноманітних фондів тут будуть намагатися відновити Мосьпанівський ліцей.
– Будемо враховувати й демографічну ситуацію, скільки повернеться людей назад. Але ми дуже сподіваємося, що повернуться усі наші жителі, – зауважує Сергій Бєлов.
Постраждала у Малинівській громаді й Старогнилицька гімназія, від ворожих ударів там вилетіли вікна. Наразі усі навчальні заклади намагаються привести до ладу своїми руками – заколочують вікна, зливають воду з батарей та прибирають приміщення.
Нещодавно для потреб села Мосьпанове передали генератор. Підтримали громаду Президент польсько-української господарчої палати Яцек Пєхота, віце-президент Dariusz Szymczyha, голова правління ГО "Польсько-українська аграрна асоціація" Діана Баринова та Віктор Нестеренко. Раніше ми писали, що три громади (Коломацька, Краснокутська та Малинівська) отримали від польських друзів генератори потужністю 8.5 кВт. Ще два генератори приїдуть з Польщі до громад Харківської області незабаром. Утім, начальник Малинівської селищної військової адміністрації Микола Семер’янов зазначає, що генераторів усе одно не достатньо для потреб громади. Тому тут шукають підтримки волонтерів та міжнародних організацій.
– Нам дуже необхідні генератори як малої, так і великої потужності. У нас навіть немає генераторів для Пунктів Незламності. У випадку чергового масованого обстрілу енергетичної інфраструктури або влучання у наші об'єкти ми не впораємося з проблемами електропостачання, – зауважує Микола Семер’янов.
Для відновлення усіх пошкоджень не вистачає будівельних матеріалів. Також у Малинівській громаді існують проблеми зі зв'язком.
– Велику роль наразі грає Інтернет, аби його “зловити”, треба їхати в інші населені пункти. Люди, які фіксують пошкодження своїх домівок, не можуть надіслати фотографії через його відсутність. Звичайно, така проблема стосується й освіти. Діти не можуть під'єднатися до онлайн-уроків та вийти на зв’язок з вчителями. У Мосьпановому в нас є 12 дітей. Якби там був "Старлінк“, наприклад, то вони могли б приходити та користуватися клас-румом, вайбером. Хоча б взяти домашні завдання, – зазначає Сергій Бєлов.
Якщо ви хочете допомогти Малинівській громаді генераторами та будівельними матеріалами, звертайтеся за номером: +380663577519, Микола Іванович Семер'янов.
Нагадаємо, раніше жителі Коломаччини зібрали гуманітарну допомогу для Малинівської громади. А за кошти партнерів Зміївська, Пісочинська та Малинівська громади Харківської області облаштують у себе сучасне приміщення, де діти зможуть гратися та навчатися.
КНДР на Харківському напрямку та відбудова: які події відбулися на Харківщині
У Лозовій відновлять Палац культури, обстріляний росіянами у 2022 році (фото проєкту)
Довічне ув’язнення загрожує поліцейському з Харківщини: деталі слідства
КНДР відправила своїх військових на Харківський напрямок: що кажуть ЗСУ