Благодійний забіг і футбольний матч поколінь: як у Малинівці пройшов День селища
Громади на зв'язку14 вересня Малинівка відзначила День селища. Вже третій рік це свято проходить без масових гулянь, втім у громаді влаштували кілька заходів, аби люди згуртувалися і мали можливість провести разом час.
Серед найкращих в області
До повномасштабного вторгнення рф на територію України День селища у Малинівці святкували з розмахом. На сцені виступали артисти, проводилося багато конкурсів, готували різноманітну та цікаву програму. Цей захід з великим задоволенням відвідували не лише місцеві жителі, а й мешканці сусідніх населених пунктів – Чугуєва, Чкаловського тощо. Зараз, на жаль, через сусіда-окупанта такі свята неможливі. Проте у громаді важливу дату не забувають.
У 2022 році День селища в Малинівці не відзначався. До вересня, поки Збройні Сили України не звільнили більшу частину території Харківської області, громаду постійно обстрілював ворог. Тоді було не до святкувань. Завдання номер один – відновлення пошкоджених будинків, яке, до слова, триває і зараз. Минулоріч у цей день провели урочистий захід. На ньому відзначали людей, які в період активних обстрілів громади проявили себе з найкращого боку, допомагаючи іншим.
Цьогоріч теж відзначали місцевих жителів, які є гордістю громади, – патронатних вихователів. Таких у громаді п’ять родин. Всі вони отримали Подяки селищної ради від начальника Малинівської селищної військової адміністрації Миколи Семер’янова. Ці сім’ї взяли на виховання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Людмила Фадєєва та Надія Ус стали патронатними вихователями у 2021 році. І Надія, і Людмила зараз виховують по четверо дітей. Ще три патронатні родини були створені вже під час повномасштабного вторгнення. Анна Фадєєва та Любов Біляєва стали патронатними вихователями у 2023 році, а Катерина Нємикіна – цьогоріч.
– Організація роботи патронату в нашій громаді одна з найкращих у Харківській області. Вважаю, що це дуже велика відповідальність – брати на себе виховання дітей. Дякую цим жінкам за їх чуйні та добрі серця, – каже очільник Малинівської громади Микола Семер’янов.
Начальник Малинівської СВА Микола Семер’янов нагородив п’ятьох патронатних вихователів
«Заради життя»
Цьогоріч безпекова ситуація дозволила провести заходи, які були приурочені одразу до двох свят – Дня селища та Дня фізичної культури і спорту, на кількох локаціях.
вято розпочалося з енергійного флешмобу, який подарував хореографічний колектив «Імпульс» комунального закладу «Центр культури та дозвілля». Цей виступ зарядив усіх учасників позитивною енергією перед стартом благодійного забігу під назвою «Заради життя». У ньому взяли участь жителі та гості селища, об’єднані спільною метою – допомогти дітям.
За словами начальника відділу освіти, культури, спорту та молоді Малинівської СВА Сергія Бєлова, усі зібрані кошти будуть передані Харківському кардіологічному дитячому центру, аби підтримати маленьких пацієнтів у їхній боротьбі за здорове серце.
– Через соціальні мережі ми привітали людей із цим святом, був відеоролик від громади. На одній з локацій цього дня для малечі дошкільного віку проводили майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. Щодо благодійного забігу, то нашим жителям дуже сподобалася ідея підтримати дітей з кардіологічного центру. Люди пробігали дистанцію і кидали у скриньку гроші, хто скільки може. У забігу було 76 учасників різного віку – від школярів до пенсіонерів. Загалом нам вдалося зібрати 4500 гривень, які найближчим часом плануємо передати медичному закладу, – каже Сергій Бєлов.
На благодійному забігу «Заради життя» збирали кошти для Харківського кардіологічного дитячого центру
Дуже атмосферним вийшов ще один захід цього святкового дня – футбольний матч між дітьми та їхніми батьками. У дуже цікавій та емоційній зустрічі перемогу здобули юні спортсмени з рахунком 10:8.
– Захід згуртування – це футбол між батьками та дітьми, які своїм прикладом у День селища і День фізичної культури і спорту показали, що потрібно підтримувати здоровий спосіб життя. Поки що ми не можемо дозволити собі такі урочистості, як раніше, але є локальні заходи, що мають на меті згуртування нашого населення, – каже Микола Семер’янов. – Ми хочемо, аби люди спілкувалися і хоч трошки бачили один одного. Також у нас проходять благодійні заходи, завдяки яким жителі громади підтримують хлопців із ЗСУ. Ми вдячні нашим захисникам, що маємо змогу збиратися і під нашим українським прапором проводити у громаді такі заходи та зустрічі.
Відкрили ЦНАП
Начальник Малинівської СВА каже, що у громаді багато уваги приділяється підтримці місцевих жителів. Бо ситуація зараз складна, багато людей потребує допомоги.
– Ми велику увагу приділяємо соціальному захисту населення. Зокрема, надавалася грошова допомога від 5 до 20 тисяч гривень людям, у яких були складні операції – на серці, хребті тощо. Допомагаємо й нашим землякам, які воюють на фронті. Соціальний захист населення, допомога тим, хто опинився у складній ситуації, – це для нас передусім, – зазначає Микола Семер’янов.
Також важливий момент – щоб жителі громади могли отримати всі необхідні послуги за місцем проживання. Зокрема, адміністративні. Влітку в Малинівській територіальній громаді запрацював ЦНАП, на відкриття якого довго очікували. За словами очільника ТГ, установа відповідає всім європейським стандартам.
– Людям тепер нікуди не треба їздити. Навпаки, до нас приїжджають – з Чкаловської, Чугуївської, Печенізької та Шевченківської громад, навіть з Харкова. Надається 86 послуг. Поки що не можемо надавати паспортні послуги та видавати водійські права. Люди через це не страждають, оскільки поруч Чугуїв, куди наші жителі можуть без проблем доїхати й отримати потрібне. Усі інші послуги надаються своєчасно. Мешканці задоволені. За два з половиною місяці не було жодної скарги на роботу ЦНАПу, що не дивно, оскільки там працюють справжні професіонали, – зазначає керівник ТГ.
ЦНАП у Малинівці надає 86 послуг
Як розповідає Микола Семер’янов, зараз у громаді вирішується питання організації змішаної форми освіти для перших і других класів. Є укриття, де на сьогодні можна відкрити чотири класи, але ДСНС поки не дала висновку щодо безпеки. Питання вирішується у Харківській ОВА.
Підтримка ЗСУ
Малинівська громада продовжує активно підтримувати ЗСУ. За 2024 рік з місцевого бюджету на потреби наших військових уже виділили понад 10 мільйонів гривень. Осторонь не стоять і місцеві жителі, які в різний спосіб допомагають військовим, зокрема беруть участь у зборах, готують їжу для бійців, випікають смаколики тощо.
– Сподіваюся, що наступний День селища ми проведемо, як і раніше, – широко, у теплій і дружній атмосфері, збереться багато наших земляків, які повернуться на рідну землю. А зараз працюємо і згуртовано допомагаємо ЗСУ, завдяки яким маємо можливість жити й розвиватися, – зазначає начальник Малинівської СВА Микола Семер’янов.
Закордонні паспорти та ID-картки почали видавати у Кегичівській громаді
ЦНАП у Малинівській громаді: зроблено для людей та за європейськими стандартами
Громади на зв'язкуОбстріл Харкова та нарада Президента: які події відбулися на Харківщині за добу
Михайло Мудрик з Берестина потрапив до топ-5 найшвидших гравців АПЛ у сезоні