У Курилівській громаді пошкоджено понад 500 приватних будинків
Курилівська громада є однією з найбільш постраждалих громад Куп’янського району. Внаслідок російської агресії тут пошкоджено понад 500 будинків, а також школи, дитячі садочки. У селі Курилівка повністю згоріла одна з найстаріших церков на Харківщині. Наразі у громаді залишається близько 4500 мешканців.
Про це повідомляє медіа «Слобідський край» з посиланням на начальника Курилівської сільської військової адміністрації Анатолія Григоренка, який розповів про стан громади в інтерв’ю Харківському прес-клубу.
Унаслідок бойових дій у Курилівській громаді постраждало дуже багато приватних будинків. Усього пошкоджено 526 будівель, а також зруйновані школи, садочки, клуби. Крім того, у селі Курилівка російські війська прямим влучанням знищили одну з найстаріших церков Харківщини, яка була пам’ятником культури України.
– Церква зруйнована вщент, там одні груди. Вона була дерев’яною і повністю згоріла. Спочатку потрібно розмінування, а потім будемо наводити санітарний порядок, прибирати всі згарища. Після цього будемо шукати меценатів. Я розмовляв з місцевими сільгоспвиробниками, вони сказали, що церкву будемо відбудовувати на тому самому місці, де вона була, – зазначив Анатолій Григоренко.
Також у Курилівці було зруйновано адміністративну будівлю, де, за словами начальника Курилівської СВА, згоріло все майно та документація.
– Наша громада одна з найбільш постраждалих громад у Куп’янському районі. Навіть зараз бувають прильоти, руйнують приватні будинки, ферми, майстерні, клуби, дитсадки. Найбільше страждає сторона, яка перебуває на лівому березі річки Оскіл, – розповідає очільник громади.
На лівому березі розміщуються села Курилівка, Новоосинове, Глушківка, Колісниківка, Кругляківка, Піщане та Подоли. Останній населений пункт потерпає від обстрілів майже щодня навіть зараз.
На іншому березі річки Оскіл розташовані села Сенькове, Лісна Стінка, Біле. Як розповідає Анатолій Григоренко, там менше пошкоджень, але також постраждали ферми.
Крім того, з початку повномасштабного вторгнення було пошкоджено електро- та газопостачання, але, попри обстріли, вдалося відновити мережі.
Наразі світло є майже у всіх населених пунктах громади, крім села Подоли, де була пошкоджена електропідстанція, для якої замовили комплектуючі для ремонту. До кінця травня постачання електроенергії до села обіцяють відновити.
Також у громаді в 10 разів зменшилися надходження до бюджету. Якщо до повномасштабного вторгнення бюджет громади складав 42 мільйони, то на сьогодні це лише 4,2 мільйона. Здебільшого це пов’язано з тим, що Курилівська громада здебільшого сільськогосподарська, а більшість земель наразі заміновані.
– Права сторона річки більше виконала весняно-польових робіт, а ліва більше замінована. Приїжджають мінери, проводять обстеження, розміновують і потихеньку вводять в обіг сільгоспземлі. На те, щоб розмінувати орні землі, знадобиться приблизно рік чи два, а якщо взяти сінокоси та пасовища, тут буде довше, адже не вистачає піротехніків, – розповідає Анатолій Григоренко.
До вторгнення в громаді мешкало понад 11 000 мешканців, однак на сьогодні кількість населення громади зменшилася на 60 % та становить 4451 мешканець.
– У Куп’янському районі проводиться примусова евакуація дітей, і нас це поки що не торкнулося, але ми просимо матерів, в яких є діти маленькі, щоб вони на деякий час виїхали та перечекали, поки не припиняться обстріли, – рекомендує начальник Курилівської СВА.
Нагадаємо, у квітні в селі Новоосинове Курилівської громади 16-річний хлопець підірвався на невідомому вибуховому пристрої поряд зі спортивним майданчиком.
Нагадаємо також, що Держекоінспекція підрахувала частину збитків, завданих збройною агресією рф на території мисливських угідь у Харківській області.
Більше новини Курилівка читайте на нашому сайті.
Прикордонник розповів про бої у Вовчанську
Де у Харківській області просто зараз тривають бої з окупантами: оновлені дані
Військових КНДР на території Харківщини немає – ОТУ «Харків»
За три місяці рф знищила понад 20 авто екстрених служб на Харківщині — Синєгубов