Усі послуги в одному місці: у Харкові відкрився «Центр підтримки куп’янчан»
Це відкритий простір, де мешканці Куп’янської громади зможуть отримати широкий спектр послуг в одному приміщенні. Лише за жовтень з території громади виїхало понад дві тисячі людей, здебільшого вони залишаються у Харкові. Тож, аби полегшити їм життя та забезпечити їх якісними послугами, і відкрили центр підтримки.
Відтепер мешканці Куп’янської громади, які оселилися у Харкові, зможуть отримати необхідні послуги в одному місці. Центр забезпечує не тільки гуманітарну допомогу, а й широкий спектр соціальних послуг.
– Це вже четвертий центр для підтримки переселенців, цей – для мешканців Куп’янська та громади. Нині у Харкові з цих населених пунктів проживає 4500 людей, і, звичайно, вони мають десь отримувати соціальні послуги та все необхідне, тому ми сконцентрували все в одному місці. Ми працюємо за принципом «єдиного вікна», щоб людина, яка вже зіткнулася з життєвими проблемами, могла десь отримати весь спектр послуг, – повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов.
Він зазначив, що Центр прийматиме близько 20 людей за годину. ХОВА проаналізує потужність цього хабу, і за потреби будуть відкривати нові.
– На черзі також відкриття локації для сімей з дітьми, щоб останні мали змогу десь проводити час. У Харкові вже є подібні локації, але ми на місці стоїмо і будемо розширювати спектр послуг для мешканців Харківщини, – наголосив Олег Синєгубов.
Як повідомив начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін, у відкритому 5 листопада «Центрі підтримки куп’янчан» працюватимуть спеціалісти з ЦНАПу, управління соціального захисту, служби у справах дітей, спеціаліст по роботі з ветеранами та ветеранками.
– Також у Центрі є фахівець із сімейної медицини, який буде координувати дії та допомагати людям, які потребують лікування. Також будемо тримати комунікацію між лікарями, які здебільшого ще залишаються на території Куп’янської громади, – зазначив Андрій Беседін.
У Центрі переселенці з Куп’янської громади також можуть отримати продуктові та гігієнічні набори, допомогу від благодійників.
За словами Бесєдіна, потреба у такому центрі була велика, адже більшість евакуйованих оселяється саме у Харкові, і людям, які тільки виїхали з-під обстрілів або втратили все своє майно, незручно їздити по всьому місту, щоб отримати потрібну послугу.
– Дуже велика кількість людей зараз вимушено виїхала, адже у нас триває процес посиленої евакуації з лівобережжя. Наприклад, за жовтень територію громади покинули 2300 людей. Якщо говорити про початок повномасштабного вторгнення, то тоді в громаді було 56 тисяч населення, зараз – 4300. Звісно, люди не всі у Харків виїхали, але велика кількість вирішила залишитися саме там. І ми розуміємо, що ці люди втратили все – житло, майно, рідну домівку, ми розуміємо, що повинні бути поруч з ними і максимально спростити їм перебування у місті, надаючи всі ті послуги, які вони отримували в Куп’янську, – наголосив начальник МВА.
Зараз на лівобережжі Куп’янська перебуває близько 1300 людей, здебільшого це пенсіонери.
– Ми разом з обласною військовою адміністрацією, поліцейськими та волонтерами забезпечили весь алгоритм евакуації. Людей вивозять, надають житло, виплати, а у «Центрі підтримки куп’янчан» вони зможуть отримати все необхідне. Ми завжди будемо з людьми на зв’язку, вони можуть приходити туди будь-коли, – наголосив начальник МВА.
Нагадаємо, 29 жовтня у Харкові розпочав роботу Курилівський гуманітарний хаб, створений для підтримки евакуйованих мешканців Курилівської громади.
Раніше ми писали, що відновлення електропостачання на лівому березі вже неможливе через постійну загрозу обстрілів.
Читайте також:
У Харкові зростає кількість відкритих підприємств
Міжконтинентальна ракета РС-26 «Рубіж», якою рф атакувала Дніпро: що відомо про цю зброю (фото, відео)
Лісовий: через корупційний скандал звільнять ректора харківського університету
Війська рф вдарили по Харківщині БПЛА «Shahed», КАБ та артилерією: коротко про наслідки
Евакуація з Борівської громади: на лівобережжі залишається понад 2300 людей