Евакуація з лівого берега Куп’янська: чому люди відмовляються виїжджати
Ситуація на лівому березі Куп’янська залишається критичною. Людей щоденно вмовляють виїжджати, проте вони відмовляються їхати.
Про це журналістці медіа «Слобідський край» розповів начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
– Співробітники структурних підрозділів ДСНС, поліції на спеціалізованих броньованих автомобілях, бо обстріли в цій частині громади значно інтенсивніші, їздять та вмовляють людей виїхати. Як тільки вони зголошуються – їх одразу вивозять та передають волонтерам. Найголовніше зараз – життя та здоров’я, тому треба виїжджати звідти. 95 %, а може, й більше, це пенсіонери, літні люди, маломобільні, люди, які фактично не чують ні наші вмовляння, ні своїх рідних, вони ухвалили таке рішення, і, на жаль, ми не можемо примусово їх вивезти звідти, – говорить Андрій Беседін.
Він каже, що за день з лівого берега виїжджає 1-2 людини, а загалом по громаді – 5-7 людей на день. Зараз на лівому березі живе 800 мешканців, ситуація там критична.
– До загострення ситуації на лівому березі нам удалося створити велику кількість «Пунктів незламності», що забезпечили людей і продуктами, і засобами гігієни, і медикаментами. Там є буржуйки, генератори, дрова. Це допомагає людям виживати там. Але вони категорично відмовляються їхати. Наразі, на щастя, випадків повернення у небезпечну зону ми не фіксуємо. Це заборонена зона, і логістичні шляхи відкриті тільки в один напрямок – звідти, назад їх не пропустять, – зазначає начальник МВА.
Евакуйованих людей везуть до Харкова, де працює Центр підтримки куп’янчан, який надає різний спектр послуг. На зараз у Центрі обліковується 5300 людей, які живуть у місті Харків або в Харківському районі. В евакуйованих також є можливість виїхати й в інші міста України.
– У нас є можливість вивозити людей і в інші міста України. У Куп’янська є велика кількість міст-побратимів, з якими у нас підписані меморандуми, ми дійсно у гарних відносинах, і вони завжди готові надати допомогу. Це Полтава, Житомир, Рівне, Чернівці, Івано-Франківськ, Чоп Закарпатської області, а також Львівська міська рада, – додає Беседін.
Читайте також:
Харківське підприємство розробило машину для розмінування
Куди влучили ворожі безпілотники у Харкові: оновлені дані від поліції
Рій дронів над прикордонним селом: подробиці удару по Івашках
11 рятувальників залучили до ліквідації наслідків влучання дрона на Харківщині (фото)
У Харкові дрон «Молния» вдарив по цивільному підприємству (ОНОВЛЕНО)