Волонтерка та багатодітна мама: історія директорки ліцею з Коломака
Світлана Межерицька – директорка Коломацького ліцею на Харківщині, яка активно волонтерить під час війни та згуртовує до цієї справи весь освітянський колектив. Крім того, вона мама дев’ятьох дітей, сім з яких – прийомні. Як з простої пропозиції стати хрещеною жінка створила велику сім’ю, читайте в матеріалі.
Взяла під опіку сімох дітей
На стінах кабінету директорки Коломацького ліцею Світлани Межерицької чимало дитячих малюнків та сімейних фотографій. Ми спілкуємося з нею саме під час випускного вечора у школі, виявляється, що цього дня серед випускників і один з її синів. Лише мимохіть освітянка каже, що вона, виявляється, багатодітна матір – двоє рідних дітей та сім прийомних.
– Було це давно, десять років тому. Я вже працювала у школі, й до мене прийшла мамочка з не надто благонадійної сім’ї. Вона попросила мене стати хрещеною мамою для її дитини. А від такої пропозиції не відмовляються, тому я погодилась, – пригадує пані Світлана.
Згодом життя склалося так, що за рішенням служби по справі дітей у жінки відібрали дітей. Світлану Межерицьку, як хрещену матір, попросили взяти малечу під опіку. Тоді двом дівчатам не було навіть двох років, а зараз їм уже по тринадцять.
– А перед тим, як вони потрапили до нашої сім’ї, я познайомилась із двома хлопчиками. Вони також були у скрутному становищі, стало їх шкода. Так прийомних дітей стало четверо, – розповідає директорка ліцею.
Через певний час до Світлани Межерицької звернулися з питанням, чи готова вона взяти у свою родину ще двох хлопців. Ними виявилися двоюрідні брати двох прийомних хлопчиків.
– Там теж була складна ситуація в родині. Я тоді подумала – ми ж не вічні, а вони двоюрідні брати, мають бути в одній сім’ї. Може, потім будуть допомагати, – каже жінка.
«Ми намагаємося бути корисними»
Окрім того, що Світлана Межерицька взяла під своє крило сімох дітей та виховує двох рідних, вона активно займається волонтерською діяльністю. Ще до початку повномасштабного вторгнення Коломацький ліцей підтримав ініціативу відмови від букетів для вчителів. Замість того, щоб витрачати гроші на квіти, діти та батьки передають ці кошти на благодійність. А після початку великої війни волонтерський потенціал колективу ліцею зріс ще дужче. Колектив Коломацького ліцею активно займається волонтерством.
– Спочатку ми зібрали гроші та купили борошно. Із заходу України почали замовляти дріжджі, адже тоді в нас їх знайти було практично неможливо. Пекли пироги, хліб, передавали це все військовим, які були неподалік від нас, та переселенцям, – розповідає про волонтерство освітян директорка Коломацького ліцею Світлана Межерицька.
У фоє ліцею організувався штаб з плетіння сіток, які передавали на фронт. До цієї справи долучалися не тільки педагоги, а й місцеві жителі та вимушені переселенці. Люди приносили одяг, який потім різали для маскувальних сіток.
– Тричі ми відвідали шпиталь у Харкові, привозили нашим бійцям допомогу. Також у рамках EdCamp ми організували концерт, запросили Олександра Кварту, щоб зібрати кошти для цього шпиталю. Усього за концерт вдалося зібрали 18 900 гривень. Ці кошти пішли на пандус для людей з інвалідністю, – каже Світлана Межерицька.
Окрім допомоги військовим, колектив ліцею долучився до збору гуманітарного вантажу для Малинівської громади. У той час ТГ дуже сильно страждала від ворожих обстрілів. До збору допомоги долучилися всі старостинські округи, заклади освіти та культури.
– Тоді ми передали багато продуктів, засоби гігієни, одяг. Тут дуже багато людей приносили допомогу, школярі та їхні батьки, місцеві жителі. Це була допомога від щирого серця, адже ми намагаємося бути корисними, – ділиться директорка ліцею.
Також Коломацький ліцей зібрав допомогу для мешканців Херсона, постраждалих після трагедії на Каховській ГЕС. Тоді освітяни та місцеві жителі за ніч зібрали та передали цілу автівку з потрібними речами та продуктами.
Діти віддають премії на ЗСУ
Школярі Коломацького ліцею також узяли приклад з учителів і почали наближати Перемогу власними руками. Діти не жаліють нічого для захисників, навіть власних премій і планшетів.
– Учень дев’ятого класу віддав на потреби військових свій планшет. Ще один учень, переможець обласного конкурсу МАН, запропонував віддати всю свою премію на ЗСУ. Інші школярі також підтримали цю ідею і долучаються до неї, – ділиться Світлана Межерицька.
Такі премії складають від 100 до 2800 гривень, їх отримують за сукупність перемог у різних навчальних конкурсах за програмою підтримки обдарованої молоді. А таких учнів у ліцеї багато.
Долучалися діти й до різноманітних акцій на підтримку ЗСУ. До Нового року самотужки шили мішечки, які наповнювали солодощами та передавали воїнам. Також на новорічні свята школярі проводили по громаді щедрівку.
– У нас була домовленість з керівниками, до кого вони прийдуть щедрувати. І тоді наші діти зібрали купу смаколиків та 11 800 гривень. Усі гроші та солодощі вони передали волонтерами на ЗСУ, – розповідає директорка Коломацького ліцею.
Крім того, вже третій рік як школа відмовилась від букетів для вчителів на свята. Усі гроші, які могли бути витрачені на квіти, передаються на благодійність.
Горе переживали разом
Світлана Межерицька каже, що під час війни колектив ліцею, діти та їх батьки об’єдналися як ніколи. А отриману трагічну звістку кожен переживав як власне горе.
– Найтрагічнішим для нас за час війни стала звістка про смерть сина кухарки ліцею. Ми тоді всі разом плели сітки, і прийшла така жахлива новина. Й усі люди, незалежно від того, чи знали вони цю сім’ю, чи ні, почали допомагати матері. Це були працівники школи, місцеві жителі та переселенці. Ми об’єдналися навколо матері та разом переживали це горе, – зазначає Світлана Межерицька.
Наразі у школі організували музей російсько-української війни. Облаштувати його допомагають захисники з Коломацької громади, які повертаються додому на декілька днів. Так, в одному з приміщень ліцею можна побачити «трофеї» та підписані воїнами прапори.
Як зазначив очільник Коломацької громади Володимир Гуртовий, під час війни всі заклади освіти та культури об’єдналися заради допомоги ЗСУ. У Шляхівському сільському клубі організували виробництво окопних свічок, у кожній школі пекли пиріжки та хліб на передову.
– Наші мешканці, діти, навчальні заклади наразі роблять усе, щоб перемога швидше прийшла в Україну. Люди збирають продукти та передають бійцям. Ліцеї проводять ярмарки, де продають за суто символічну ціну домашню випічку, ягоди. Всі зібрані гроші вони передають на рахунок нашої армії або конкретно купують потрібні речі для військової частини. Ми всіляко підтримуємо такі заходи, – розповідає Володимир Гуртовий.
Нагадаємо, діти із села Новоіванівське зібрали гроші на допомогу ЗСУ.
Нещодавно ми писали, як на вулицях Коломацької громади замінюють адресні таблички. Йшлося про селище Коломак, а також села Новоіванівське та Шелестове.
Також ми писали, що під час повномасштабного вторгнення Коломацька громада збільшилася вдвічі, адже тут прихисток знайшли понад шість тисяч ВПО. Як ТГ організувала допомогу переселенцям та місцевим – читайте у матеріалі.
Головні новини Коломак читайте на нашому сайті.
Читайте також:
Діти із села Новоіванівське зібрали гроші на допомогу ЗСУ
Для ВПО у Валківській громаді відкрили сучасний інфопростір
У Біляївці оновили інклюзивно-ресурсний центр
Краснокутськ на шпальтах італійських газет: як громада залучає допомогу для медицини
Громади на зв'язкуВовчанська громада потребує підтримки: терміново потрібні теплі речі, ковдри та обігрівачі