Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Коломацька громада не може повернутися до офлайн-навчання: що відбувається

16.05.2024 10:56

У Коломацькій громаді можна було б повернутися до формату офлайн-навчання школярів, якби відповідні служби надали на це дозвіл. Але наявне протирадіаційне укриття не відповідає необхідним нормативам.

Як розповів медіа «Слобідський край» Коломацький селищний голова Володимир Гуртовий, у них розроблена проектна документація, з якою громада звертається до всіх, хто може допомогти. Своїх коштів на обладнання сучасного протирадіаційного укриття у бюджеті немає. Один український фонд навіть уклав з громадою договір, та поки що нічого не зробив.

– Діти – це майбутнє, а навчання онлайн – не найкращий варіант для їхнього всебічного розвитку. Ми дозволяємо дітям ходити до шкіл на консультації з вчителями. Але, звісно, якщо безпекова ситуація дозволила та ми б мали обладнане укриття, кращим варіантом було б офлайн-навчання, – каже Володимир Гуртовий.

Всього у громаді у трьох ліцеях у Коломаці, Шелестовому та Різуненковому зараз навчається близько 1000 учнів. Одразу як почали приїжджати переселенці, добавилося близько 200 дітей, на сьогодні з них залишилося близько 70.

Нагадаємо, на базі знищеного ліцею в Чугуєві планують збудувати сучасне бомбосховище. У громаді сподіваються, що воно дасть змогу повернутися до офлайн-навчання.

Також ми розповідали, як школярі Харківщини переходять на українську мову. «Слобідський край» поспілкувався з батьками, дітьми та вчителями стосовно використання державної мови в побуті та під час освітнього процесу. А також з'ясував, як діти впливають на вибір мови у спілкуванні батьків та що може заважати українцям повністю відмовитися від російської мови.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися