Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

В Ізюмі не ідентифіковані 66 тіл з масового поховання

03.06.2023 17:57

1 червня в Ізюмі Харківської області до поліції звернулися місцеві мешканці. Всі вони здали аналізи ДНК, які слідчі й криміналісти опрацювали за допомогою мобільної ДНК-лабораторії.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на Національну поліцію Харківської області.

Загалом 1 червня до поліцейських звернулося 12 громадян.

«На теперішній час з місця масового поховання в Ізюмі вилучено 449 тіл, ідентифікована переважна більшість осіб, залишаються не ідентифікованими 66 осіб», - розповіла заступниця начальника відділу розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров'я особи, Слідчого управління ГУНП України в Харківській області Оксана Олійник.

Ідентифікація

За її словами, процес ідентифікації може бути прискорений, якщо всі родичі загиблих звернуться до поліції. Серед тих, хто прийшов 1 червня, вперше здавали аналізи троє громадян: двоє чоловіків шукають рідних братів, жінка розшукує батька.

У Вікторії в березні минулого року під час окупації Ізюму загинула мати. Їй було 72 роки. Після операції почалася гангрена. В окупованому місті неможливо було отримати кваліфіковану медичну допомогу, дістати перев’язувальні матеріали. Поховали матір у дворі, потім за 3-4 дні перепоховали. Вікторія хоче поховати її за християнськими звичаями.

72-річна Любов Григорівна прийшла повторно, щоб дізнатися, коли вона може поховати свого брата. За даними криміналістів, порівняння аналізів не дало збігів. Слідчі, враховуючи поважний вік бабусі, викликали патрульних і разом з нею поїхали додому, щоб взяти для аналізу особисті речі загиблого.

Ізюм

Якщо ваші родичі або знайомі під час окупації перебували в Ізюмі і ви втратили з ними зв’язок, звертайтеся до поліції за телефоном 102, або до найближчого територіального підрозділу.

З місця масового поховання по вул. Шекспіра в місті Ізюм вилучено 449 тіл, у тому числі останки 7 дітей.

 Нещодавно ми писали, що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Нагадаємо також, газівники змогли відновити газопостачання у місті Ізюм через місяць після закінчення розмінування. Винятком залишаються дуже пошкоджені будинки й домоволодіння, де не живуть люди. Мешканці, які повертаються у місто, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.

Більше новин Ізюм та Ізюмський район читайте на нашому сайті. 

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися