Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Масове поховання в Ізюмі: скільки людей все ще залишаються невпізнаними

13.09.2023 11:00
Фото: Масове поховання в місті Ізюм, Харківська область / РБК-Україна
Фото: Масове поховання в місті Ізюм, Харківська область / РБК-Україна

Станом на 11 вересня 2023 року все ще не вдалося ідентифікувати 57 жертв із масового поховання на околицях міста Ізюм Харківської області.

Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка в коментарі «Укрінформу».

Станом на 11 вересня 57 осіб ідентифікувати не вдалося. Щодо ще 58 осіб установлені анкетні дані, але немає родичів цих загиблих, щоб провести ДНК-експертизу, зазначив Чубенко.

Також він додав, що понад 20 загиблих мають ушкодження у вигляді переломів різних частин тіла, 15 були застрелені.

«Під час огляду ексгумованих тіл експерти виявили у 15 жертв вогнепальні поранення, у 87 вибухові травми, у щонайменше 15 ознаки катувань (зокрема, вони знайдені зі зв’язаними руками, мотузками на шиї), у 23 переломи щелеп, кісток голови, рук, ребер», розповів речник Харківської обласної прокуратури.

У ході слідства правоохоронці з експертами понад 100 разів оглядали місце поховання, було призначено більш ніж 450 різних експертиз для встановлення причин смерті, наявності тілесних ушкоджень, а також особливих ознак, які можуть допомогти в ідентифікації.

Нагадаємо, після звільнення Ізюма у вересні 2022 року правоохоронці виявили в лісі неподалік міста масове поховання. З нього вилучили 451 тіло цивільних осіб (198 чоловіків, 212 жінок та 7 дітей) і 22 військовослужбовці. Експертизами ДНК підтверджено, що в масовому похованні було тіло дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого окупанти застрелили. Окрім того, 28 грудня стало відомо, що керівник ізюмського осередку «Пласту» Олег Єфіменко також був похований у лісі. Експерти підтвердили, що перед смертю чоловіка катували.

Раніше ми писали, що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.

Нагадаємо також, газівники змогли відновити газопостачання у місті Ізюм через місяць після закінчення розмінування. Винятком залишаються дуже пошкоджені будинки й домоволодіння, де не живуть люди. Мешканці, які повертаються у місто, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.

Більше новин Ізюм та Ізюмський район читайте на нашому сайті. 

Автор:
Владислава Ткаченко

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися