Масове поховання в Ізюмі: скільки людей все ще залишаються невпізнаними
Станом на 11 вересня 2023 року все ще не вдалося ідентифікувати 57 жертв із масового поховання на околицях міста Ізюм Харківської області.
Про це повідомляє «Слобідський край» з посиланням на речника Харківської обласної прокуратури Дмитра Чубенка в коментарі «Укрінформу».
Станом на 11 вересня 57 осіб ідентифікувати не вдалося. Щодо ще 58 осіб установлені анкетні дані, але немає родичів цих загиблих, щоб провести ДНК-експертизу, зазначив Чубенко.
Також він додав, що понад 20 загиблих мають ушкодження у вигляді переломів різних частин тіла, 15 – були застрелені.
«Під час огляду ексгумованих тіл експерти виявили у 15 жертв вогнепальні поранення, у 87 – вибухові травми, у щонайменше 15 – ознаки катувань (зокрема, вони знайдені зі зв’язаними руками, мотузками на шиї), у 23 – переломи щелеп, кісток голови, рук, ребер», – розповів речник Харківської обласної прокуратури.
У ході слідства правоохоронці з експертами понад 100 разів оглядали місце поховання, було призначено більш ніж 450 різних експертиз для встановлення причин смерті, наявності тілесних ушкоджень, а також особливих ознак, які можуть допомогти в ідентифікації.
Нагадаємо, після звільнення Ізюма у вересні 2022 року правоохоронці виявили в лісі неподалік міста масове поховання. З нього вилучили 451 тіло цивільних осіб (198 чоловіків, 212 жінок та 7 дітей) і 22 військовослужбовці. Експертизами ДНК підтверджено, що в масовому похованні було тіло дитячого письменника Володимира Вакуленка, якого окупанти застрелили. Окрім того, 28 грудня стало відомо, що керівник ізюмського осередку «Пласту» Олег Єфіменко також був похований у лісі. Експерти підтвердили, що перед смертю чоловіка катували.
Раніше ми писали, що в Ізюмі будуть відновлювати першочергово. Наразі місцева адміністрація шукає донорів, щоб відновити житлові будинки, школи, дитячі садки та адміністративні будинки.
Нагадаємо також, газівники змогли відновити газопостачання у місті Ізюм через місяць після закінчення розмінування. Винятком залишаються дуже пошкоджені будинки й домоволодіння, де не живуть люди. Мешканці, які повертаються у місто, мають подати заяву до «Харківгазу» для відновлення.
Більше новин Ізюм та Ізюмський район читайте на нашому сайті.
Влучання ракети у будинок дитячої та юнацької творчості у Золочеві: наслідки для довкілля
Бійці 92-ї ОШБР показали, як знищили квадроцикл окупантів на Харківщині (відео)
Де на Харківщині продовжуються бойові зіткнення з окупантами: ситуація на 22 листопада
Понад 10 боєзіткнень триває на Харківщині – Генштаб