У Дворічній посадили пенсіонерів на тренажер, а школярів — на велосипеди. Фото
Щоб не боліла спина
Цього року у Дворічанському районі десять міні-проектів розвитку громад стали переможцями обласного конкурсу «Разом у майбутнє». Так, 6 грудня депутат Харківської обласної ради Леонід Заярний разом з керівниками району відвідали територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Дворічанського району. У закладі завдяки реалізованому міні-проекту «Активне довголіття» обладнали спеціальну кімнату та придбали туди тренажери для реабілітації підопічних терцентру.
Як розповіла заступник директора терцентру Ганна Лебединська, відвідувачами закладу є молоді пенсіонери, яким за 60 років. Загалом центр надає послуги близько 800 особам похилого віку. Для них працює три відділення, одне з яких – денного перебування. Саме в ньому і проходять заняття на новенькому тренажері, який уже користується попитом.
– Тренажер розрахований на вправи для опорно-рухового апарату. Крім цього ми ще купили масажний стіл. На все про все витартили 30 000 грн. Медсестра терцентру, яка працює з тренажером, зараз навчається, аби мати право робити і масажі, – розповіла «СК» Ганна Лебединська.
За її словами, графік занять на тренажері розписаний. Одна людина на ньому займається у середньому двічі на тиждень по годині-півтори. Фото: Дворічанський терцентр
Участь у конкурсі міні-проектів заклад бере вперше. Натхненні цьогорічною перемогою, терцентрівці налаштовані долучитися до конкурсу і наступного року.
8 грудня Дворічанський район відвідали голова постійної комісії Харківської обласної ради з питань бюджету Людмила Немикіна та радник голови Харківської обласної ради Галина Пронькіна. За їх участі та з керівництвом району презентували решту міні-проектів.
У рамках міні-проекту «Захист людей – наше майбутнє» у центральній районній лікарні облаштували рентгенівський кабінет. Його відкрили з дотриманням умов захисту медиків і пацієнтів: двері замінено на спеціальні, здійснено захисне покриття стін і стелі.
Також у дворічанському клубі дитячо-юнацької фізичної підготовки «Юність», де працює 39 гуртків для 730 школярів на базі шкіл району, у спортзалі замінили вікна. Тепер проводити районні, регіональні та обласні змагання з футзалу й волейболу там стало комфортніше.
А у к Петро-Іванівській сільській раді відремонтували приміщення Митрофанівського фельдшерсько-акушерського пункту, де працівники та пацієнти тепер перебувають у сучасних комфортних умовах.
Серед переможців конкурсу – і Друголиманський НВК, де покращилися сучасні побутові умови: відновлено туалети та пральна кімната.
Велосипед як виховний момент
Одним з найцікавіших цьогорічних проектів-переможців Дворічанщини – проект Центру дитячої та юнацької творчості. Там закупили 25 велосипедів і облаштували кімнату для їх зберігання, площадку для фігурної їзди на велосипеді та проведення для дітей занять з правил дорожнього руху. Усе для того, аби дозвілля школярів у селищі було змістовним і здоровим. Насамперед проект спрямований на дітей девіантної поведінки, школярів із малозабезпечених сімей, дітей із сімей переселенців і воїнів АТО. Велосипеди мають допомогти дорослим пропагувати здоровий спосіб життя й відволікати дітей-підлітків від негативу вулиці.
– Робота таких гуртків велосипедного спорту та велотуризму дозволить нам знизити рівень правопорушень серед молоді, сприятиме вихованню любові до рідного краю, дозволить ознайомити дітей з культурними та історичними пам’ятками району, – розповідає про очікування від реалізованого проекту директор дворічанського ЦДЮТ Ольга Бервено.
За її словами, для гуртківців розроблено екскурсійні маршрути екологічного та краєзнавчого спрямування «Мечниківські місця Дворічанщини» і «Екологічна стежка «Пізнай свій край». Зараз гуртківці успішно готуються до обласних зимових змагань з велотуризму.
Фото: Дворічанський ЦДЮТ
До слова, це не перший реалізований проект Дворічанського ЦЮДТ. У 2015 році до 170-ї річниці з дня народження Нобелівського лауреата Іллі Мечникова у Дворічній, яка є малою батьківщиною видатного вченого, розгорнули активну роботу зі створення музею пам’яті великого земляка. І за рік завдяки перемозі в обласному конкурс міні-проектів і за підтримки громадськості району було створено музей. Для зміцнення його матеріально-технічної бази залучили спонсорські та благодійні внески від сільських рад та господарств району. На ці гроші вдалося придбати будівельні матеріали та обладнання для музею.
Старожили радіють небувалому теплу
Топільська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів має досвід участі і перемог у конкурсі «Разом в майбутнє». Її ініціативна група, що складається переважно з батьків, уже реалізувала п’ятий проект. За три роки у приміщенні школи, де зараз навчається 107 учнів, замінено вікна та двері, систему опалення, проведено ремонт спортзалу й коридору, актового залу.
– Наша школа спеціалізується на туристичній сфері: зі школярами ходимо у походи. Тому придбання туристичного інвентарю – сучасних наметів, ранців, спальників, завдяки перемозі в конкурсі, стало у нагоді, – розповідає директор школи Олександр Базарний. – Та й відчутно тепліше стало у школі за ці роки. Навіть старожили школи кажуть, що зараз тепліше, аніж двадцять-тридцять років тому. Були такі закутки у школі, в яких температура узимку не піднімалася вище 15 градусів тепла. Зараз температура комфортна скрізь.
За словами директора, підтримують школу ремонтами й інвестиціями і сільська рада, місцеві фермери Іван Хавелов та Юрій Старіков.
Планів на модернізацію школи у громади ще. Хочуть подаватися на конкурс і наступного року, бо й освітлення у закладі треба замінити, і ремонт даху зробити, і зовнішнє утеплення.
У тему
Нові вогні для культури
А от на Печеніжчині цього тижня завершилася естафета відкриття цьогорічних міні-проектів обласного конкурсу «Разом в майбутнє». Під час святкування Дня місцевого самоврядування на головній сцені району там урочисто відкрили один з найефектніших міні-проектів розвитку району – «Хай барвами засяє сцена». Він є заключним серед восьми міні-проектів, реалізованих цьогоріч на Печеніжчині.
У церемонії відкриття взяли участь представники місцевого самоврядування всіх територіальних громад району. Привітали громаду району Лариса Ярова – голова районної ради, Олександр Гусаров – депутат Харківської обласної ради, Михайло Никитченко – перший заступник голови районної державної адміністрації.
У рамках проекту у районному Будиноку культури оновили майже на 200 000 грн освітлення актового залу. І хоч будинок культури було відкрито відносно нещодавно, у 2012 році, і тоді ж установлено відповідне обладнання для сцени, за п’ять років стало зрозуміло, що його недостатньо для повноцінного проведення різних заходів. Тому сучасне освітлення має зробити проведення свят ще яскравішим та цікавішим у районному Будинку культури. А тут працюють колективи відділу культури та туризму райдержадміністрації, районного Будинку культури, музичної школи, центральної бібліотечної системи. Проводяться заняття вихованців музичної школи, а також гуртків РБК, зокрема, танцювального, вокального, театрального, художнього слова, інших. Окремо проводить заняття фольклорний гурт «Криниця», громадська організація «Клуб любителів прекрасного».
фото: Печенізька РДА
Тетяна Лісна
Пече пироги і плете шкарпетки: як пенсіонерка з Богодухівської громади допомагає захисникам
Смартфон з нуля: у Харкові літніх людей вчать «правилам життя» у цифровому світі
Хлопцю з Барвінкового перемогу в конкурсі принесла футболка в патріотичному стилі
Рада поважних громадян запрацювала у Дергачівській громаді