У Донецькій громаді з'явився шматочок Нідерландів
У Донецькій громаді Ізюмського району колектив Андріївського ліцею № 1 зареєструвався на участь у всеукраїнському проєкті Flowers4School і створив на території навчального закладу маленький шматочок Нідерландів. Восени 2022 року в Нідерландах було зібрано і відправлено до українських загальноосвітніх закладів освіти – учасників проєкту, більше п'яти мільйонів цибулин тюльпанів, нарцисів, крокусів, гіацинтів. Серед них були освітяни та учні Андріївського ліцею № 1.
Про це медіа «Слобідський край» розповіла педагог-організатор Андріївського ліцею № 1 Юлія Шелест.
– Всеукраїнський проєкт Flowers4School був започаткований восени 2022 року. Він покликаний через створення природної краси зміцнити віру дітей та їхніх наставників у те, що тяжкі часи минущі. Попри те, що селище Андріївка на етапі реєстрації проєкту перебувало у так званій «сірій» зоні, зазнало обстрілів і проблем зі зв'язком, наші педагоги знайшли можливість подати заявку на участь у проєкті. У січні 2023 року ми отримали цибулини квітів. Висаджувати у відкритий грунт їх було пізно, тому першими нас порадували гіацинти на підвіконнях, – розповідає педагог-організатор Андріївського ліцею № 1 Юлія Шелест.
Гіацинти першими порадували учнів та вчителів Андріївського ліцею № 1
На другому етапі благодійного проєкту його організатори запропонували перетворити кожну школу на квітучий парк – висадити 10 тисяч цибулин тюльпанів, закарбувавши образ строкатих квітників як символ відродження України. Долучитися до ініціативи мали можливість усі бажаючі і зробити свій внесок – 10 гривень за одну цибулину – на спеціально створеній платформі комади проєкту Flowers4School.
Нідерландські крокуси добре прижилися на клумбі Андріївського ліцею № 1
– Ми назбирали благодійних коштів на 341 цибулину. Посадковий матеріал до нас прибув уже в листопаді. Зараз ми насолоджуємося красою квітників, які є символом нашої Перемоги і позитивно впливають на психологічне здоров'я наших учнів й освітянської спільноти в цілому, – зазначає педагог-організатор Юлія Шелест.
Нагадаємо, що учителька з Донецької громади увійшла до десятки кращих математиків Харківщини. За результатами сертифікації із 125 можливих балів вона набрала 123.
Нагадаємо також, що у Новопокровській громаді Чугуївського району група з двадцяти підлітків узяла участь у проєкті «Шкільна молодь у громаді: синергія розвитку». Впродовж місяця через гру діти навчалися заробляти і розумно витрачати гроші, завантажувалися в доросле життя з реальними проблемами і намагалися їх вирішувати.
Харківщина долучилася до Коаліції шкільного харчування
У Харкові затверджено нові ціни на харчування для школярів та пільговиків
Більшість шкіл Харкова пошкоджені ворожими обстрілами — Терехов
Вчителі отримуватимуть щомісячну доплату до зарплати – Шмигаль