Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Яку грошову допомогу можуть отримати військові та їх сім’ї з Донецької громаді

Громади на зв'язку
17.04.2024 13:21
Фото: poltava.to
Фото: poltava.to

Донецька територіальна громада максимально активно намагається піклуватися про військових та їх родини. Для цього у ТГ створили Програму підтримки, в рамках якої захисники та їх сім’ї можуть отримати допомогу на лікування, реабілітацію, вирішення соціально-побутових проблем тощо.

Жити у вільній країні

Після повномасштабного вторгнення росії багато україн­ців стали на захист Батьківщини. Це стосується і жителів Донецької громади. Один з них – Петро Микитчук. Він народився 27 березня 1978 року в Івано-Франківській області. Наприкінці минулого століття переїхав у Донець, де прожив десять років. А потім перебрався у П’ятигірське, яке наразі входить до складу Донецької територіальної громади. Працював у Шебелинському відділенні бурових робіт.

2 серпня 2014 року Петро Микитчук пішов добровольцем, а через кілька днів, 8 серпня, потрапив в оточення в «Іловайському котлі». Звідти вдалося вибратися. З того часу пройшов багато чого: оточення, поранення тощо. Чоловік постійно служив за контрактом – підписував його кілька разів і разом з побратимами відбивав навалу орків, які вторглися до нас 24 лютого 2022-го. На жаль, 11 вересня 2022 року під час виконання бойового завдання Петро Микитчук, який був командиром взводу, загинув.

– Залишалося три дні до завершення контракту. За 40 хвилин до загибелі ми з ним спілкувалися, і він сказав: «Тату, це, напевно, буде мій останній бій, ми візьмемо Білогорівку, і, скоріш за все, підписувати контракт більше не буду. Хочу виховувати сина». Вони визволяли Білогорівку Луганської області, повністю не встигли зачистити, коли він загинув. Але я тоді не повірив, що син піде з армії, оскільки вже кілька разів до цього він казав подібне. Син був патріотом, хотів, щоб його дитина не жила в страху, щоб ми могли жити вільно у своїй країні, ось така в нього була мотивація, – говорить батько Героя Іван Микитчук.

Загиблий Герої з Донецької громади Петро Микитчук, Харківська область

Петро Микитчук/ Фото надано Іваном Микитчуком

Родина повернеться

У полеглого захисника залишилося двоє синів – 23-річний Владислав (від першого шлюбу) і шестирічний Івасик (від другого). Дружина Петра Наталія разом з маленьким сином одразу переїхали з П’ятигірського на Івано-Франківщину, оскільки дитина сильно боялася вибухів.

– Вони з Івасиком будуть там, доки в нас не стане безпечно, коли повноцінно працюватимуть школи. Він наразі навчається офлайн, закінчує перший клас. З 32 учнів у класі має перше місце з математики і друге з читання – це серйозне досягнення для дитини в такому віці. І невістка хоче, аби дитина ходила до школи, а не вчилася онлайн. Вони живуть у резиденції священника разом з і ще 10 родинами з Харківщини. Звісно, Наталія планує вертатися назад, оскільки в неї тут похований чоловік, – каже Іван Микитчук.

У похованні сина допомогу чоловіку надала Донецька селищна рада.

– Ми поховали сина в Донці. Селищна рада виділили 10 тисяч гривень, це дійсно серйозна допомога, особливо на той час. Також друзі і колеги допомагали, хто чим міг, – згадує батько Героя.

Лікування і реабілітація

У Донецькій громаді діє «Програма підтримки військовослужбовців, ветеранів війни, членів їх сімей – мешканців Донецької селищної територіальної громади на 2023–2024 роки».

– На сьогодні вкрай важливо всебічно допомагати військовим, це стосується як їх підтримки на фронті, так і в тилу. Минулоріч захисникам Харківщини ми придбали два автомобілі на загальну вартість 2 мільйони 230 тисяч гривень. Також була виділена субвенція на придбання військовим частинам та підрозділам ЗСУ дронів, комп’ютерної техніки, автозапчастин тощо. Колектив Донецької селищної ради постійно долучається до збору необхідних військовим речей і коштів на закупівлю обладнання та військової амуніції. Не менш важлива соціальна підтримка військовослужбовців, ветеранів війни і членів їх сімей. Тому була розроблена Програма, відповідно до якої люди можуть отримати грошову допомогу у важких життєвих ситуаціях, – розповідає Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов.

Донецький слеищний голова передал військовим машини, Харківська область

Очільник Донецької громади Анатолій Наздрачов передав дві машини військовим/Фото: Донецька селищна рада

Тож, відповідно до Програми, одноразову матеріальну допомогу можуть отримати рідні загиблого/померлого військовослужбовця на його поховання (перепоховання). На це виділяється 10 тисяч гривень.

Ті військові, які отримали поранення, контузію чи каліцт­во, мають можливість отримати гроші на лікування.

– На лікування виділяється 7 тисяч гривень. Людина може протягом року отримати кілька поранень. Наприклад, у березні, а потім у серпні, тож можна звертатися двічі – і кожного разу виплачуватимемо по 7 тисяч гривень. Для отримання цих коштів потрібні посвідчення учасника бойових дій, паспорт, ідентифікаційний код, копія банківського рахунку і витяг з протоколу військово-лікарської комісії, де буде конкретно зазначено, що людина отримала поранення саме у зв’язку з військовою агре­сією, – каже завідувач сектора з охорони здоров’я відділу соціального захисту населення Донецької селищної ради Валентина Денисова.

Також передбачені гроші на реабілітацію військових. Виплачується по 7 тисяч гривень за кожен місяць реабілітації. У цьому випадку потрібні ті ж документи, що й на отримання допомоги на лікування, плюс копія виписки з медичної установи про проходження реабілітації.

Отримати допомогу в розмірі 10 тисяч гривень можуть рідні безвісти зниклого військового. Ці кошти видаються після відповідного рішення суду. У Донецькій селищній раді не забули і про підтримку військових та їх родин у вирішенні соціально-побутових питань. Минулоріч надавали 5 тисяч гривень, цьогоріч – 7 тисяч гривень.

Допомога мобілізованим

Цьогоріч до Програми додали кілька нових пунктів. Один з них – допомога в установленні пам’ятника на могилі військового з Донецької громади: на це виплачується компенсація в розмірі 10 тисяч гривень. Щоб отримати кошти, треба надати відповідні документи про встановлення пам’ятника.

Не забувають і про дітей громади, які втратили батьків-військовослужбовців. Дітям до 18 років виплачується 35 тисяч гривень.

Селищна рада також підтримує жителів громади, які призвані до лав ЗСУ за мобілізацією або прийняті на військову службу за контрактом з 1 січня 2024 року. Вони отримують одноразову допомогу 50 тисяч гривень.

– Людина має надати документи, які підтверджують, що вона за контрактом чи по мобілізації вступила до лав ЗСУ. У випадку, якщо вона мобілізована, потрібна не лише довідка з ТЦК та СП, а й витяг з наказу або довідка з військової частини. Був випадок, що чоловік звернувся по таку допомогу, надали довідку з ТЦК, що його мобілізували і він проходить навчання. А потім дізнаємося, що людина гуляє по своєму населеному пункту, тобто її не мобілізували. Ми затребували копію наказу, а чоловік був списаний, бо довів, що інвалід, – розповідає Валентина Дени­сова.

Людяне ставлення

У відділі соцзахисту кажуть, що до них в основному звертаються матері військових, оскільки більшість хлопців не одружені.

– Коли йде прийом документів на отримання допомоги, потрібні оригінали документів військового. Розуміємо, що захисник на передовій, у нього немає можливості до нас добратися, тож ідемо назустріч – і військові передають документи телефоном. Буває, що хлопці довго чекають посвідчення учасника бойових дій. Була ситуація, що мати захисника подавала документи, а посвідчення не було. Замість нього жінка надала фото нагороди сина, – розповідає завідувач сектора з охорони здоров’я відділу соцзахисту Валентина Денисова.

Працівники відділу допомагають населенню і консультаціями, які багатьом украй потрібні.

– У мене по сусідству живе бабуся, в якої воює два онуки, один з них безвісти зниклий. Я підказала їй, що можна отримати допомогу. В нас у громаді не всі знають про існування програми соціальної підтримки військових та їх родин. Є матері, які не користуються соцмережами, тож вони не знають про таку допомогу від громади, – каже Валентина Денисова.

Щоб скористатися своїм правом отримати від громади пільги, треба зібрати всі необхідні документи та звернутися до відділу соціального захисту населення. Далі заяву розглядає виконавчий комітет, але, за словами очільника Донецької громади Анатолія Наздрачова, наразі не було жодного випадку, коли на виконкомі комусь відхилили надання грошової допомоги.

Після ухвалення рішення до надходження коштів на картку людині проходить приблизно один-два тижні. Загалом на 2023–2024 роки сума фінансування цієї програми складає 3 мільйони 725 тисяч, а на 2024 рік – 2 мільйони 810 тисяч гривень.

– Мені дуже приємно, що наш відділ соцзахисту максимально людяно і з мінімум бюрократії ставиться до людей, які звертаються за підтримкою. Людям зараз непросто, тому їм важливо, аби їх розуміли та допомагали вирішувати їхні проблеми. Це дуже важлива Програма, яка буде працювати й надалі, – зазначає Донецький селищний голова Анатолій Наздрачов.

Нагадаємо, Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію.

Також ми розповідали, які послугу з реабілітації є безоплатними для ветеранів

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися