Медицина прифронтової Дергачівщини: виїзні прийоми, укриття та нові послуги
Попри руйнування та загрози обстрілів, у Дергачівській громаді медичні послуги надаються у повному обсязі. Ремонтуються пошкоджені приміщення медзакладів, будується нова лікарня, облаштоване укриття та забезпечене безперебійне живлення.
Про це медіа «Слобідський край» повідомив начальник Дергачівської міської військової адміністрації Вячеслав Задоренко.
– Велика шана та повага нашим медикам. Передусім сімейним лікарям, які залишилися на окупованих територіях, не перейшли на бік загарбників, не брали від них зарплату, а виконували свою роботу – надавали медичну допомогу жителям. По-друге, швидкій допомозі. Працівники екстренки під обстрілами виїжджали у «сіру зону». Одягали бронежилети, їхали у Прудянку, Слатине, вивозили поранених. По них бив ворог, багато автівок були пошкоджені. Але наші медики залишилися вірними клятві Гіппократа, – говорить керівник громади.
Там, де амбулаторії зруйновані, лікарі проводять прийоми в сусідніх старостатах. Якщо людина з прикордоння не може самостійно дістатися до лікаря, фахівці їдуть до неї попри небезпеку.
– Завдяки благодійним організаціям, волонтерам, потужній підтримці обласної військової адміністрації, обласної ради ведеться ремонт наших медичних закладів, у Дергачах будується сімейна лікарня за сучасними європейськими стандартами, – розповідає Вячеслав Задоренко.
У Дергачівській центральній лікарні з’явилася нова лабораторія, відремонтовано харчоблок, приміщення облаштовуються сучасним обладнанням та меблями. Міська лікарня одною з перших в області отримала від Національної служби здоров’я пакет медичних послуг на реабілітацію. Зараз надається реабілітаційна допомога людям, які отримали фізичні і психічні травми, пов’язані з бойовими діями. Навесні планується розпочати реалізацію проєкту будівництва сучасного реабілітаційного відділення. Передбачається, що завдяки його створенню за один місяць можна буде надавати медичні послуги 40 особам в амбулаторних умовах та 40 хворим в умовах стаціонару, що за рік складе до 1000 пацієнтів за двома напрямами. Вже розроблена проєктно-кошторисна документація, пройдені усі експертизи.
У Дергачах також працює культурно-оздоровчий комплекс «Зевс», на базі якого теж проводиться фізична реабілітація.
– Ми усвідомлюємо, що межуємо з росією, тож маємо бути готовими забезпечувати життєдіяльність громади за найскладніших обставин. У міській лікарні вже є укриття, де можна облаштувати операційну та стаціонар. Завдяки підтримці благодійного фонду, який взаємодіє з державною програмою, наші медичні заклади оснащені системами збереження енергії Tesla Powerwall, що забезпечує безперебійне живлення операційних. Навіть при повному блекауті в нас буде Інтернет, люди знайдуть, де зігрітися, отримати теплу їжу та зарядити гаджети, – говорить керівник громади.
Як працюють пункти здоров’я на Харківщині – читайте у матеріалі «Слобідського краю».
Повне інтерв’ю з начальником Дергачівської МВА Вячеславом Задоренком читайте на сайті «Слобідський край» 30 грудня.
Читайте також:
Скільки людей залишається у Дергачівській громаді