Без світла та тепла, натомість погріб з консервацією: як планують зимувати у Козачій Лопані
Нині у селищі Козача Лопань Дергачівської громади проживає близько 800 людей. Улітку люди масово поверталися до населеного пункту й попри щоденні обстріли виїжджати не хочуть.
Як розповів журналістці медіа «Слобідський край» речник Дергачівської МВА Олександр Кулік, ситуація з енергетикою у Козачій Лопані критична.
– Там заживлено електроенергією тільки кілька вулиць на самому півдні Козачої Лопані. Громадський транспорт туди не ходить, соціальний автобус з безпекових міркувань ходить тільки до Нової Козачої. Але попри це, люди вирішили там залишатися, усі можливості для того, щоб їх вивезти, є, немає тільки бажання, – говорить Олександр Кулік.
На зиму людей планують забезпечити дровами, проте через безпекову ситуацію чіткого механізму, як це зробити, наразі немає.
– Ми зараз опрацьовуємо питання того, як їх забезпечити дровами на зиму, але стовідсоткової схеми та механізму немає, тому що завозити туди дрова чимось великогабаритним – це недоцільно. Адже якщо туди заїде вантажівка з дровами, то скоріш за все її просто розбомблять. Особливо це стосується тих, хто живе на північній частині селища, ближче до державного кордону. Тому людям треба обирати – або вони будуть мерзнути, або вони будуть виїжджати і їх вже забезпечать всім необхідним і ми, і ХОВА, – пояснює Кулік.
За вересень з Дергачівської громади виїхало близько 70 людей, здебільшого це мешканці Козачої Лопані, але більшість людей навіть попри обстріли планує залишатися у селищі.
– Зазвичай усі причини нелогічні, логічні тільки у тих, хто слідкує за селищем, мається на увазі місцеві представники старостату, такі люди є, бо потрібно від когось отримувати інформацію, скільки там людей, що там відбувається. Здебільшого люди кажуть: я тут народився, я тут і помру. Також не хочуть їхати через котів, собак, худобу, город. Говорять, що у них погріб з консервацією, тому їхати не будуть, будуть залишатися зимувати. Здебільшого це літні люди, але є й люди з низькою соціальною відповідальністю. Є такі, що виїхали, отримали гроші, їжу, постіль й повернулися назад. Улітку дуже багато людей повернулося, – каже речник Дергачівської МВА.
Раніше ми писали про те, що росіяни цілеспрямовано б’ють FPV-дронами по цивільних у Козачій Лопані.
Нові поїзди, корупційний скандал: які події відбулися у Харкові та області
Евакуація з Борівської громади: на лівобережжі залишається понад 2300 людей
На Харківщині відновили міст, почастішали обстріли Куп'янська: головні новини
На лівобережжі Куп’янської громади залишається 900 людей