У Циркунах знову не відбулася сесія сільської ради
8 листопада депутати Циркунівської сільської ради вдруге мали б зібратися на XIV сесію. Але і ця спроба закінчилася фіаско: на засідання не з’явилася половина депутатського корпусу, тож знову кворуму не було. Під час сесії депутати мали б розглянути кілька сотень вкрай важливих для громади питань. Зокрема, залишаються у «підвішеному стані» 358 земельних питань. Узагалі це вже третя зірвана сесія у Циркунах.
– У результаті ситуації, що утворилася діями групи депутатів, у Циркунівській громаді заблокувалися термінові та необхідні процеси, не тільки із земельних питань, – наголошує Циркунівський сільський голова Микола Сікаленко. – Поки не закрита XIV сесія Циркунівської сільської ради, голова ради не може призначити наступну сесію, на рішення якої вже чекають безліч питань, життєво необхідних для соціально-економічного розвитку громади.
Зокрема, через неспроможність окремих депутатів прийти на сесію громада ризикує втратити понад 1,8 мільйона гривень. Ці кошти (1 803 683 гривні), за підтримки народного депутата України Євгена Пивоварова, розпорядженням Кабміну № 1337-р були виділені на капітальний ремонт спортивного майданчика (територія комунального закладу «Циркунівський ліцей Циркунівської сільської ради Харківської області»). Очільник Циркунівської громади зазначає, що всі необхідні торги вже проведені, і, щоб закрити це питання, не вистачає лише рішення сесії сільради про внесення змін до бюджету Циркунівської ТГ на 2021 рік. Депутати мають збільшити доходну та видаткову частини сільського бюджету.
– У разі неприйняття такого рішення та неосвоєння вказаних виділених коштів, гроші будуть безповоротно втрачені для громади, та на невстановлений строк заблокується питання капітального ремонту спортивного майданчика в Циркунівському ліцеї, – підкреслює Микола Сікаленко.
Окрім цього, Циркунівська громада ризикує залишитися без будівництва нового садка та стадіону в центрі ТГ, бо досі залишається невирішеним питання виділення коштів на отримання відповідної документації з відділу архітектури для розробки проєктно-кошторисного плану для будівництва зазначених об’єктів, які ввійшли до президентської програми «Велике будівництво». За словами сільського голови, у разі неприйняття рішення, документація не буде відповідати вимогам конкурсу, через це громада не зможе взяти участь у затвердженні проєктів за програмою «Велике будівництво», тож будівництво садка та стадіону буде відкладено на невизначений строк.
Також досі не вирішені питання виділення коштів на організацію підвищення кваліфікації педагогічних працівників Центру позашкільної освіти Циркунівської сільської ради та виділення коштів на закупівлю медичних засобів індивідуального захисту для Русько-Тишківської амбулаторії ЗПСМ (що є вкрай важливим в умовах важкої епідеміологічної ситуації в країні).
Досі залишається відкритим питання виділення матеріальної допомоги жителям Циркунівської громади, які потребують термінової медичної допомоги та лікування.
Микола Сікаленко акцентує увагу, що демарш 11 депутатів блокує роботу сільради.
– У мене запитання: для яких людей працюють ці депутати, блокуючи вирішення таких суспільно важливих для громади питань? – шукає відповіді Циркунівський сільський голова.
Конфронтація серед депутатського корпусу Циркунівської сільської ради спостерігається від самих місцевих виборів, що відбулися в жовтні 2020 року. Зокрема, каменем спотикання стало обрання виконавчого комітету. Відповідно до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», секретар, постійні комісії та виконавчий комітет мають бути обраними на першій установчій сесії ради кожного нового скликання. Виконавчий комітет обирається винятково за поданням голови ради. Згідно із законодавством Циркунівським сільським головою питання щодо обрання виконкому було винесене на розгляд першої сесії VIII скликання (19 січня 2021 року та 4 березня 2021 року). Однак, окрема депутатська група утрималася від голосування, у результаті чого не вистачило голосів для обрання виконавчого комітету. Натомість депутати, які утрималися від голосування, подали свій проєкт рішення сесії з персональним складом виконкому. У сільраді зазначають, що це суперечить українському законодавству.
Також у Циркунівській сільській раді підкреслюють, що до моменту обрання нового виконавчого комітету легітимним є виконком минулого скликання.
Докладніше про те, які фінансові ризики зазнає громада у разі подальшого блокування рішень сесії окремими депутатами, читайте в наступних номерах «Слобідського краю».
На Харківщині район змінив назву: що робити громадянам та юридичним особам
У Кегичівській громаді виділили кошти на підтримку військових
Харківська облрада підтримала План перемоги: за що голосували на позачерговій сесії
Депутати Харківської міськради збираються на позачергову сесію: питання порядку денного