Фітнес мами, американці та нова техніка. Як Циркуни відсвяткували День села
Новий рівень
23 серпня Циркуни відзначили 76-ту річницю визволення села від нацистських загарбників. Цьогоріч, за словами голови Циркунівської об’єднаної територіальної громади Миколи Сікаленка, свято було організовано на новому рівні.
– Дуже зріс рівень підготовки свята, це відзначили всі. Також була гарна насичена програма, яка не залишила людей байдужими, – підкреслює Микола Сікаленко. – У нас завжди були непогані святкування Дня села, однак зараз, зі створенням відділу культури, спорту та молоді в Циркунівській ОТГ, це свято отримало новий імпульс. Також у нас з’явився новий директор Циркунівського будинку культури – це молода ініціативна Анна Пахомова. От усі ці зміни в результаті позитивним чином і відзначилися на високому рівні проведення Дня села.
Свято почалося з годинної програми для дітей – їх розважали аніматори, проводили багато різних конкурсів. Безпосередньо урочистий концерт зайняв майже чотири години.
На святкуванні цієї знаменної дати Циркунів були присутні понад 1000 осіб не тільки з Циркунівської ОТГ, а й з інших сіл та селищ Харківського району – Липців, Глибокого тощо.
Гостей своїми виступами радували хореографічні та вокальні аматорські колективи Циркунівської ОТГ – «Перлина», «Сузір’я» «Циркунівські зірки», «Україночка» тощо. Також було проведено два цікаві конкурси – «Найкрасивіша дівчина села Циркуни» (вимірювання довжини коси, танцювальний конкурс) і «Найсильніший хлопець на селі Циркуни» (армрестлінг).
За словами начальниці відділу культури, спорту та молоді Циркунівської сільської ради Ніни Сергієнко, головними родзинками святкування стали виступи їх відділу культури та «фітнес мам».
– Найбільше людям сподобалися саме ці виступи. Ми, всі працівники відділу культури, заспівали пісню, присвячену Дню Незалежності України. Людей приємно здивувало те, що всі наші співробітники без винятку долучилися до цієї справи, – наголошує Ніна Сергієнко. – Також вражаючим вийшов номер «фітнес мам». Усі мами, які ходять на фітнес, що на базі нашого Будинку культури, подарували глядачам танцювально-ритмічний номер. Публіка сприйняла його просто на ура.
Американці в захваті
Як каже Ніна Сергієнко, головною метою їх відділу було зробити так, щоб людям усіх вікових груп було цікаво на Дні села.
– До організації заходу підходили так, щоб охопити всі верстви населення – від малого до старого. Для дітей вистачало розваг – аніматори, батут, гірки. На святі була вулична торгівля, яка задовольняла потреби як дітей, так і дорослих. Ще провели запальні дискотеки, на яких танцювала не тільки молодь, а й люди більш поважного віку. Плюс у своїй програмі ми приділили увагу не тільки Дню села, а й Дню Державного Прапора України та Дню Незалежності України.
Протягом свята різними відзнаками були нагороджені шановні жителі села. Так звання «Почесний громадянин Циркунівської громади» отримав Петро Внуков, а почесними грамотами, грамотами та подяками були удостоєні Юрій Винниченко, Оксана Дудченко, Любов Кушнірук, Ніна Шаповал, Ірина Бібікова, Зінаїда Єна, Наталія Буняєва і Тетяна Соболєва. Особливу увагу керівництво ОТГ приділило сімейним довгожителям Циркунів – подарунки отримали дев’ять подружніх пар, які цього року відзначили золоті (50 років) і срібні (25 років) весілля. Також презенти одержали і 14 немовлят, які з’явилися за останній рік між святкуваннями Дня села.
Високий рівень проведення заходу оцінили не тільки жителі Циркунівської ОТГ та Харківського району, а й закордонні гості. На це свято в село приїхали наші колеги з каліфорнійської газети Desert Sun, які були на Харківщині, у «Слобідському краї», у рамках програми з обміну досвідом. Це американський журналіст Сем Метц і фотограф Омар Орнелас, які привітали Циркуни зі святом і подарували директору Будинку культури Анні Пахомовій фірмовий рюкзак свого видання.
– Я дуже радий, що нас запросили і так добре зустрічали. Я неймовірно вражений Циркунівською громадою і тим процесом децентралізації, який зараз проходить в Україні. Очевидно, що громади змінюються через децентралізацію, але вони зберігають свої традиції, – підкреслює Сем Метц. – Це свято мені дуже сподобалося, оскільки я скуштував національні страви та напої, а також припали до душі вишиванки й танці.
Турбота про людей і екологію
А ось головним подарунком на свято, за словами Миколи Сікаленка, стала нова комунальна техніка, яку закупили перед Днем села.
– Обласним коштом було куплено сміттєвоз, а за гроші громади було придбано трактор з навантажувачем і відвалом для чищення снігу взимку, причіп і дробарку для дерева. Так би мовити, самі собі на свято зробили подарунок, – каже голова Циркунівської ОТГ.
Сміттєвоз обійшовся в 1 мільйон 600 тисяч гривень, на решту техніки з бюджету Циркунівської ОТГ було виділено ще майже мільйон гривень.
Як каже директор комунального підприємства «Благоустрій 2018» Ігор Кузьменко, ця нова техніка дуже потрібна громаді і принесе людям величезну користь.
– Завдяки децентралізації і створенню ОТГ вдалося купити ось цю техніку, якої в селі ніколи не було, – підкреслює Ігор Кузьменко. – Тепер з появою сміттєвоза зможемо укладати договори з людьми і підприємствами на вивезення сміття. Завдяки цьому з’являться робочі місця, і податки залишатимуться в громаді для її розвитку. Раніше сміття вивозилося раз на два тижні. Це було дуже незручно. Зараз плануємо це робити двічі на тиждень, а потім, може, перейдемо й на три рази на тиждень, оскільки в цьому існує велика потреба. Також хочемо, щоб у найближчому майбутньому з’явилося сортування сміття на пластик, скло, будівельне сміття, папір тощо.
А куплена дробарка для дерева принесе користь як екології, так і нужденним людям.
– Цією дробаркою для дерева буде прибрано чагарники, аварійні дерева та інше. Тепер ми не будемо палити дрібні гілки, що погано впливає на екологію, а з цим теж були проблеми. Зараз ми ці гілки дробаркою перероблятимемо й отриману тирсу або віддамо нужденним людям, пенсіонерам та малозабезпеченим, наприклад, для опалення будинків, або просто розвіємо, і воно перегниє природним способом, – ділиться планами Ігор Кузьменко.
Читайте також: Яку об’єднану громаду області визнали найспроможнішою
Свято 23 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони
«Усе, що їздило, росіяни викрали»: у Шевченковому відновлюють комунальний автопарк
Як у Харкові комунальники готуються до зими
Свято 21 листопада: іменини, цікаві прикмети, традиції та заборони