В окупованій громаді на Харківщині людей, які вийшли на роботу, окупанти залякують звинуваченнями в колаборанстві
Борівська селищна рада повідомляє , що члени громади в окупації залишаються без можливості зняти зарплати, пенсії, без правового захисту, мобільного зв‘язку та Інтернету.
За таких умов місцевих жителів окупанти та колаборанти залякують, розповідаючи нісенітниці, що нібито всі, хто залишився на окупованій території, в Україні вважаються колаборантами та зрадниками. Насправді це зовсім не так, а така дезінформація є одним із напрямків інформаційно-психологічної операції окупантів. Вона спрямована на те, щоб люди не чинили супротиву загарбникам і боялися визволення територій українською армією.
Колабораціонізм – це умисна активна добровільна діяльність громадян, спрямована на підтримку рішень та/або дій держави-агресора, співпрацю з тимчасовою окупаційною владою та/або збройними формуваннями в їхніх інтересах на шкоду своїй державі, її державному суверенітету.
Наприклад, якщо громадянин України добровільно обійняв посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, то його відповідальність настає за ч. 5 ст. 111-1 КК України. Така колаборація з ворогом карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Водночас, стосовно посадових, службових осіб, працівників комунальних служб слід підкреслити, якщо особа продовжує виконувати робочі функції для забезпечення життєдіяльності громади та в інтересах громадян, при цьому не реалізовуючи активну антидержавну позицію, не здійснюючи публічних закликів, спрямованих проти національного суверенітету України, не вчиняючи активних дій для захоплення територій і не співпрацюючи з окупантом задля отримання посади в органах окупаційної влади, то навряд чи тут може йтися про колабораційну діяльність.
– З усіма випадками державної зради, колабораціонізму, сприяння встановленню «русского міра» на окупованих територіях та співпраці з ворогом розбиратимуться українські правоохоронці. Але з упевненістю можна сказати, що звичайні люди в окупації, які займаються своїми справами, продають продукцію з власного городу, саду чи господарства, щоб вижити в таких умовах, і при цьому не агітують за росію та не допомагають окупантам, колаборантами НЕ вважаються, – зазначено в повідомленні.
Водночас повідомляється, що на окупованих територіях продовжується підготовка до нового навчального року під керівництвом окупаційної влади. Проводяться наради з вчителями, які погодились на співпрацю з окупантами. У школах складають списки учнів, батьки яких згодні продовжувати навчання дітей за російськими підручниками та програмами.
Але переважна більшість школярів та частина педагогів виїхали з окупації і планують з початку нового навчального року працювати дистанційно. Наразі складається освітня мережа Борівської громади, формуються класи, розподіляється навантаження вчителів. З 1 вересня учні, які виїхали з Борівщини у зв’язку з окупацією і наразі перебувають у різних регіонах України та за кордоном, зможуть продовжувати навчання разом зі своїми однокласниками на базі Борівської школи в дистанційному режимі.
Раніше ми писали також, що окупанти на Борівщині використовують місцевих жителів як «живий щит»
На Харківщині старосту села підозрюють у співпраці з окупантами
Унаслідок обстрілу Борівської громади поранено жінку
У Боровій низці жителів відмовили у компенсації за пошкоджене житло
З Борової на Харківщині евакуювані сімнадцятеро людей з дітьми