Окупована Борівщина: російські воякі мігрують у «зеленку» та розповсюджують фейки
Як повідомили в Борівській селищній раді, серед першочергових завдань, які поставила окупаційна влада перед місцевими керівниками, що залишилися в громаді, – якнайшвидше переведення грошового обігу з гривні на російські рублі. Для цього формуються списки працівників комунальних підприємств та пенсіонерів, проводиться переналаштування банкоматів. Обов’язковою умовою для потрапляння місцевих мешканців у списки на виплати є фотографування та передача своїх паспортних даних.
Як і раніше, в громаді відсутній зв'язок. У більшості людей заблокована можливість дивитися українське телебачення чи слухати українське радіо. Телефонні розмови в поодиноких точках слабкого мобільного зв’язку прослуховуються і контролюються окупантами.
Російська пропагандистська машина поширює одні й ті ж фейки, які за відсутності інших джерел інформації, крім російських, міцно вкорінюються серед мешканців. Основні наративи росіян:
1. «Ваша власть вас бросила» (сюди додаються історії про начебто знайдені великі суми грошей у будинках представників влади, схована «гуманітарка», скарби у місцевих фермерів тощо).
2. «Эта война уже выиграна Россией» (поширюється міф про те, що Харків та інші міста України давно капітулювали).
3. «Украинская армия слабая, бойцы сбежали или сдались в плен» (про справжні втрати росіян та успіхи українській армії в окупованих громадах не знають).
4. «Вас обстреливает украинская армия, украинская власть отключает вам связь, газ и электричество» (на цьому тлі росіяни іноді роздають свою жалюгідну «гуманітарку», влаштовують показові «свята», демонструють «справедливість» коменданта, підкреслюють, що електрика наразі підведена з Росії тощо).
У селищній раді акцентували увагу на тому, що в тих селах громади, де донедавна спостерігалася висока скупченість російських військових (Підвисоке, Гороховатка, Бахтин), кількість загарбників зменшилася.
– Але це нічого не означає, адже вони масово оселилися в балках, посадках, лісах поблизу сіл, – ідеться в повідомленні. – Це постійна тенденція. Відомі випадки, коли в «зеленці» біля малонаселених віддалених від центру сіл по кілька днів перебувало по 1-3 тисячі російських солдатів, які потім були перекинуті далі. Ракетні установки, які періодично працюють по позиціях ЗСУ з окупованих сіл, окупанти теж постійно переміщують та ховають у лісах.
У селищній раді підкреслили, що останніми днями бойові дії поблизу Ізюма посилилися: звуки обстрілів та вибухів із сусідніх громад у деяких селах чутно дуже близько. Там наголосили також, що повертатися на Борівщину наразі вкрай небезпечно.
Раніше ми писали також, що окупанти на території Борівської громади займаються телефонним шантажем.
«Армія відновлення» на Харківщині: як працює, скільки платять та хто долучається
«Усе, що їздило, росіяни викрали»: у Шевченковому відновлюють комунальний автопарк
Сотницький Козачок під контролем ЗСУ – керівник Золочівської громади
Ворог захопив Сотницький Козачок і здійснив майже 30 атак: останні новини з фронту на Харківщині