Який вигляд має Борова після деокупації. Фото
Вчора, 3 жовтня, прийшли приємні новини з Ізюмського району – ЗСУ деокупували селище Борова. Таким чином, наразі більша частина Борівської громади звільнена від російських загарбників.
– Протягом кількох днів у населених пунктах громади та за їхніми межами точилися жорстокі бої. Під натиском Збройних Сил України окупанти змушені були покинути раніше захоплені території, але залишили по собі численні руйнування, сліди військових злочинів та замінували значну частину територій. Заміновані ліси та лісосмуги, поля, пасовища, адміністративні будівлі, житлові будинки, дороги та узбіччя доріг. Наразі триває зачистка звільнених територій, проводиться обстеження будівель та місцевості, розмінування, інші заходи. В громаді працюють військові, поліція, ДСНС, керівництво громади, – повідомили в Борівській селищній раді.
Борова після деокупації
У селі Піски-Радьківські, яке було звільнено раніше, виявили катівню, де утримували та чинили тортури над полоненими українськими військовослужбовцями і місцевими жителями. Проводиться обстеження території інших населених пунктів щодо виявлення інших подібних місць. Уже є інформація про закатованого на смерть учасника АТО з Борової.
Колаборанти, які активно співпрацювали з окупаційною владою, у більшості своїй покинули громаду до її звільнення. Та є інформація, що декого правоохоронцям уже вдалося затримати (ці дані будуть оприлюднені після офіційної заяви правоохоронних органів). Окрім цього, в селі Ізюмське внаслідок самозаймання згоріла хата колаборанта Юрія Савченка.
Борівська селищна рада звернулися до жителів, які виїхали у зв’язку з окупацією.
Борова після деокупації
– Повертатися на територію громади поки що не можна. Це вкрай небезпечно. Крім численних замінувань та можливого переховування російських військових, зберігається загроза ворожих обстрілів. На території громади немає електрики, мобільного зв’язку та Інтернету. На жаль, протягом останніх днів є жертви серед мирного населення. У борівському лісі на міні підірвалося четверо людей, двоє з них загинули на місці, інші двоє отримали важкі поранення. Попередньо, внаслідок прямого влучання ворожого снаряда в трактор загинуло троє чоловіків у селі Чернещина. 29 вересня на міні підірвалася пенсіонерка в селі Степове, яка від отриманих травм померла. Кілька людей отримали уламкові поранення внаслідок обстрілів, – розповіли в селищній раді.
Борова після деокупації
Керівництво Борівської громади одразу після отримання інформації про звільнення, 3 жовтня, побували у Боровій, Підлимані та Пісках-Радьківських, де зустрілися з місцевими жителями. Спілкувалися, розпитували про проблеми і потреби, роздавали гуманітарну допомогу, дизельне паливо, надали можливість людям вийти на зв’язок з рідними через Інтернет.
Наслідки російської окупації у Підлиманській школі
Наразі селищна рада формує реєстр потреб населення, складає відповідні списки, веде перемовини з донорами для надання гуманітарної допомоги та залучення коштів для відновлення зруйнованих будівель тощо. Люди, які вимушені були виживати в окупації, отримають грошову допомогу від Червоного Хреста.
Зруйнований дитячий садок у селі Чернещина
– Борівчани радісно зустрічають визволителів, зі сльозами на очах дякують за звільнення, щиро пропонують свою допомогу, самотужки і з власної ініціативи зафарбовують рашистську символіку на блокпостах, електроопорах та в інших місцях, які росіяни встигли помітити своїми триколорами та аналогом свастики у вигляді літери «Z», – розповіли у Борівській селищній раді.
Борова
Читайте також:
Переломний місяць війни на Харківщині: головні події вересня
Через масові обстріли на Харківщині створять нові групи для фіксації наслідків
КНДР на Харківському напрямку та відбудова: які події відбулися на Харківщині
У Лозовій відновлять Палац культури, обстріляний росіянами у 2022 році (фото проєкту)
Довічне ув’язнення загрожує поліцейському з Харківщини: деталі слідства