Житель Богодухівської громади відсвяткував 100-річний ювілей
Богодухівська міська рада не оминула увагою шановного мешканця громади та привітала його з ювілеєм. Павла Васильовича з такою визначною датою прийшли поздоровити Богодухівський міський голова Володимир Бєлий, секретар міської ради Рамаз Гамбарашвілі, заступник голови Богодухівської районної ради Руслан Світличний, голова ветеранської організації Надія Починок, депутат міської ради Володимир Тризна.
– Славний життєвий шлях Павла Васильовича – це невтомна праця, життєва стійкість і мудрість. Павло Васильович пройшов рядовим горнило Другої світової війни, а вся трудова діяльність його минула в колгоспі «Промінь». Разом з дружиною прожили 50 років та виховали п’ятьох дітей. А зараз ювіляр тішиться п’ятьма онуками і трьома правнуками, – розповів Володимир Бєлий.
Він побажав Павлу Супруну благополуччя, родинного затишку, тепла і щирої любові від рідних і близьких. Міський голова відзначив, що такі люди є справжньою гордістю Богодухівської громади.
Читайте також: У Богодухівській лікарні встановлять сонячні батареї
Суворий, але справедливий
Павло Васильович Супрун народився 26 липня 1921 року в Губарівці, де прожив усе життя. На початку війни чоловік служив на кордоні з Фінляндією, куди був призваний у жовтні 1940 року. Другу світову війну пройшов неушкодженим, не зазнавши жодного поранення. Брав участь у визволенні Білорусі, день перемоги зустрів на кордоні з Польщею в Біловезькій пущі. Після війни все життя пропрацював у колгоспі механізатором.
Донька Павла Васильовича Віра Супрун, яка доглядає за ним, розповіла, в чому криється секрет довголіття батька.
– У нього дід до 106 років дожив. І загалом у нього сім’я та родичі всі довгожителі, от і він дожив до 100 років, – поділилася думками вона. – Як батько він був суворий, але справедливий. Наразі в нього дуже поганий зір, майже нічого не бачить. Він не лежачий, і бути прикутим до ліжка боїться дужче за все. Тому намагається пересуватися, хоч і з моєю допомогою.
Віра Супрун зазначає, що батьку було дуже приємно, що його прийшла вітати місцева влада разом з Богодухівським міським головою Володимиром Бєлим.
Допомога військовим та ліквідаторам
Як розповідає заступник міського голови Любов Рогинська, у рамках Програми соціального захисту населення у громаді надається одноразова адресна грошова допомога людям, які опинилися в скрутних життєвих ситуаціях. На це наразі передбачено 3 мільйони 100 тисяч гривень.
– Ми за зверненням допомагаємо людям, які постраждали від пожежі, стихійного лиха, які мають тяжку хворобу чи опинилися в інших особливих обставинах. Розміри цієї допомоги – від 3 до 12 тисяч. Ця допомога може бути і вищою, втім таке рішення приймається вже на сесії. Наприклад, у людини була пожежа, і ми виділили 30 тисяч (це максимальна сума допомоги). Онкохворим і хворим дітям ми через сесію виділяємо понад 12 тисяч гривень. Так, зараз передбачено на матеріальну допомогу 3 мільйони 100 тисяч, але, однозначно, доведеться збільшувати цю суму, оскільки тільки на останньому засіданні комісії ми розглянули 69 звернень, – поінформувала Любов Рогинська.
Програмою також передбачено надання 50-відсоткової знижки на оплату різних комунальних послуг особам з інвалідністю по зору 1 групи. На це виділено 56 тисяч гривень, а в громаді проживають близько 20 таких людей.
Якщо в родині помирає ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або учасник бойових дій, то такій сім’ї дають дві тисячі гривень допомоги на поховання родича. Також у Богодухівській громаді до Дня пам’яті захисників України 29 серпня виділяється одноразова допомога сім’ям загиблих учасників ООС. Також цій категорії громадян надається 50-відсоткова компенсація оплати за «комуналку».
– Цього року до нас звернулася мати військового, який загинув у зоні Операції Об’єднаних сил. Вона просила допомогти з установленням пам’ятника сину, і ми виділили 30 тисяч. Це не було закладено у Програмі, але ми прийняли рішення виділили кошти. Кожну окрему ситуацію ми розглядаємо індивідуально, – зазначив Володимир Бєлий.
Традиційно ліквідаторам ЧАЕС та родинам загиблих ліквідаторів надається одноразова матеріальна допомога двічі на рік.
До дня виводу військ з Афганістану в Богодухівській міській раді заплановано одноразову грошову допомогу воїнам-інтернаціоналістам та членам сімей загиблих воїнів-інтернаціоналістів. Відповідно до Програми відшкодовується і проїзд у громадському транспорті для пільгових категорій населення.
Читайте також: На Богодухівщині ремонтують дорогу до районної лікарні. Фото
Підтримати людину
У Богодухівську міську раду приходить багато звернень від людей, які перехворіли на коронавірус. Матеріальна допомога надається тим громадянам, які лікувалися стаціонарно, або тим, у кого була важка форма хвороби, але вони лікувалися амбулаторно.
За словами Володимира Бєлого, на 2021 рік у Програму закладено всього близько шести мільйонів гривень, утім, цю суму збільшуватимуть.
– Для людей, які дійсно опинилися в складній життєвій ситуації, ця Програма, можна сказати, єдина можливість, щоб хоч якимось чином вирішити свої нагальні проблеми. Мені ось телефонувала депутат міської ради. Розповіла, що онкохворій жінці порадили звернутися до міськради, аби їй виділили матдопомогу на лікування. Жінка не вірила, що їй щось дадуть, але ми їй виділили цю допомогу. У жінки повернулася віра в життя і людей. Це справжня підтримка для людини, – каже Володимир Бєлий.
Тарас Шевченко, якого не вивчають у школі: 13 несподіваних фактів про Кобзаря
Застала дві війни: жительку села Юрченкове привітали зі 100-річчям
Жителька селища Нова Водолага відзначила своє 100-річчя
Вітання з ювілеями та догляд вдома: як у Коломаку працює соціальна сфера
Громади на зв'язку