У людей з’явилася можливість більше спілкуватися: як у Богодухівській громаді з бібліотек створюють міні-хаби
Після об’єднання Богодухівська громада Харківської області розпочала програму з оновлення бібліотек, аби це був сучасний інформаційний простір, а не звичайна книгозбірня. Наразі вже оновили три заклади, останній – на початку літа. До кінця року в громаді планують перевтілити у мініхаб ще дві бібліотеки.
Богодухівська міська територіальна громада була створена у 2020 році. Одразу затвердили низку програм, які націлені на розвиток ТГ. Однією з них стала програма з оновлення бібліотек.
– Бібліотеки, школи та інші заклади громади потребували якихось змін, тому ми на всі напрями розподілили свої кошти. Стосовно бібліотек ми розуміли, що в тому вигляді, в якому є, як історично це склалося, вони не відповідали жодним вимогам ні за формою, ні за змістом. У нас у громаді 30 бібліотек, і з кожної ми хочемо зробити міні-хаб, аби було цікаво туди заходити і працювати не тільки дітям, а й дорослим. Щоб кожен мешканець міг отримати всю інформацію, яка йому потрібна, зокрема з Інтернету, – розповідає Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.
До війни вдалося зробити бібліотеки в селах Максимівка та Івано-Шийчине. Там відремонтували приміщення, придбали нову літературу, меблі, ноутбуки, планшети. Такі зміни з часом відбудуться у кожній бібліотеці Богодухівської громади.
– Кожна оновлена бібліотека отримає планшети, це вкрай важливо. На них можна замовити літературу та користуватися Інтернетом, знайти різну потрібну інформацію. У селі живуть діти, можливості яких не порівняти з малечею Харкова і навіть Богодухова. І є дітки з малозабезпечених сімей, переселенці, далеко не всі батьки мають можливість забезпечити дитину планшетом, – каже завідувач Сектору культури і туризму Богодухівської міської ради Алла Волошко.
До кінця року зроблять ще дві
Без огляду на війну Богодухівська громада продовжує йти обраним шляхом.
– До вторгнення окупантів на територію України розпочали оновлювати бібліотеку в Сухинах і ось 1 червня офіційно її відкрили. Зараз на черзі – Полково-Микитівська та Гутянська бібліотеки. Кошти виділені, там, де треба, на наступній сесії надамо додаткові кошти. Крокуємо таким напрямом, аби якомога швидше зробити кожну бібліотеку. На жаль, доходи з початком війни зменшилися в два рази, поступово ситуація вирівнюється, тому змогли відновити реалізацію цієї програми. На сьогодні в селі Полкова Микитівка ремонт приміщення зробили, меблі і літературу закуповуємо. Думаю, що у вересні-жовтні заклад уже відкриємо. Також розпочинаємо займатися Гутянською бібліотекою, до кінця цього року зробимо, – говорить очільник Богодухівської громади Володимир Бєлий.
Він також розповів про зміни, які відбулися завдяки оновленню бібліотек.
– Найголовніший результат і відгук на нашу роботу – в людей з’явилося більше можливості спілкуватися. У тому вигляді, в якому бібліотека була раніше, її відвідувало мало людей. А зараз мешканці йдуть із задоволенням. Оновлена бібліотека – це міні-хаб у сільській місцевості, який стане осередком для зустрічей і спілкування, – наголошує Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.
Облаштування укриттів
Окрім оновлення бібліотек, у Богодухівській громаді займаються й іншими напрямами роботи. Наразі один з пріоритетів – підготовка шкільних укриттів до можливого нового навчального року офлайн.
– На території громади 16 закладів загальної середньої освіти. Утім укриття апріорі не може бути в кожній з них, оскільки не в усіх закладах є підвальні приміщення, що відповідають певним вимогам. Наразі в нас одна мета – сконцентрувати кошти саме в тих навчальних закладах, де є приміщення і можливість обладнати його до того рівня, щоб проводити там заняття. Ми вже обладнали укриття в двох з трьох шкіл Богодухова. Укриття облаштовані ліжками, матрацами, мають освітлення, запас питної води тощо. Там уже можна розпочинати навчання хоч завтра. Також обладнаємо укриття в кількох сільських школах. До 1 вересня у нас буде чотири школи з готовим укриттям. Усе робимо поетапно, у міру надходження коштів. Ми впевнені в тому, що навчальний процес відновиться і буде, швидше за все, комбінованим. Тож треба бути готовими до цього, – каже очільник Богодухівської громади.
За його словами, в тих школах, де немає укриття, з форматом навчання визначатимуться пізніше. Можливо, це буде онлайн, можливо офлайн – дітей підвозитимуть до тих закладів, де є укриття. Питання зараз вивчається, все залежатиме від обстановки, яка буде на 1 вересня. Щодо можливого підвозу дітей, то, за словами Володимира Бєлого, усі шкільні автобуси на ходу. Богодухівська міськрада шукає можливості оновити автопарк. Ніяких позаштатних ситуацій у цьому питанні немає, все під контролем.
Також Володимир Бєлий каже, що наразі в громаді займаються облаштуванням укриття у лікарні.
– У нас велика семиповерхова лікарня. Вона є стратегічною, там теж треба облаштовувати укриття. І ми цим активно займаємося: з обсягом робіт визначилися, починаємо працювати. Ми добре розуміємо, що облаштування укриттів є важливою, життєво необхідною на сьогодні справою, тому й надалі робитимемо в своїй діяльності акцент саме на цей напрям, – зауважує Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.
Нагадаємо, у Богодухівському районі заборонили відпочинок на водних об’єктах.
Ми писали, що 17 червня близько 10:00 на автодорозі поблизу села Гур’їв Козачок Богодухівського району російська протитанкова керована ракета влучила в автомобіль. Тоді загинуло двоє волонтерів, які розвозили їжу та медикаменти на Харківщині.
Більше новин Богодухів та Богодухівський район читайте на нашому сайті.
Харківщина долучилася до Коаліції шкільного харчування
У Харкові затверджено нові ціни на харчування для школярів та пільговиків
Більшість шкіл Харкова пошкоджені ворожими обстрілами — Терехов
Нові дрони по Харкову та будівництво укриттів: що відбулося на Харківщині за добу