Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Сучасне медобладнання та енергозбереження: як розвивається Богодухівська громада в умовах війни

09.08.2023 13:20
Фото: facebook.com/BohodukhivskaMiskaRada
Фото: facebook.com/BohodukhivskaMiskaRada

7 серпня в Богодухові Харківської області традиційно відзначається День міста, однак другий рік поспіль через вторгнення окупантів це свято пройшло без гучних гулянь. Однак, громада живе й розвивається. За останній рік, попри всі труднощі, у Богодухівській громаді відбулися позитивні зміни в низці сфер: ЖКГ, освіта, медицина тощо.

Як передає «Слобідський край», Богодухівська територіальна громада з перших днів війни робить усе можливе, аби прискорити нашу перемогу й вигнати окупантів з української землі. Багато місцевих жителів воюють у лавах Збройних сил України. На жаль, 68 героїв уже не повернуться додому.

На початку війни богодухівці допомагали людям евакуйовуватися, пекли хліб, годували війсь­кових і внутрішньо переміщених осіб. Наразі – здають кров, плетуть маскувальні сітки, організовують збори на потреби ЗСУ тощо. Місцеві жителі долучаються до всіх можливих ініціатив, спрямованих на підтримку нашої армії і всіх українців під час вій­ни.

Жителі Богодухівської громади здають кров, Харківська область

– З початку повномасштабного вторгнення міська рада не проігнорувала жодного звернення або прохання від наших війсь­кових. Усе було профінансовано і виконано. І так обов’язково буде й надалі, – зазначає Богодухівський міський голова Володимир Бєлий.

Також протягом серпня 2022 – серпня 2023 року було забезпечено та профінансовано потреби добровольчого формування Богодухівської міської територіальної громади. А для підрозділу тероборони придбали необхідне обладнання, матеріали, продукти, одяг, паливно-мастильні матеріали тощо.

 

Пункти незламності стануть кращими

Перемоги на фронті потребують здобутків у тилу, тому Богодухівська міськрада за останній рік доклала багато зусиль, аби забезпечувати комфортний рівень життя мешканцям громади.

Минула зима була, мабуть, найважчою за всю історію сучасного Богодухова: перебої зі світлом, теплом, зв’язком. Але з усіма цими труднощами громада впоралася.

У ТГ було розгорнуто 12 Пунктів незламності (11 стаціонарних і мобільний) та 15 пунктів обігріву. Для сталого функціонування Пунктів незламності Богодухівська міськрада придбала електрогенератори, обладнала місця для сидіння та лежання, забезпечила їжею, аптечками, предметами побуту тощо. Усі заклади критичної інфраструктури, освіти та медицини було забезпечено генераторами для безперебійного постачання електроенергії.

Наразі в інформаційному просторі багато новин щодо прийдешньої зими, яку прог­нозують важчою за попередню. Тож у громаді ведеться активна робота, аби бути максимально готовими до цих викликів.

– Щодо Пунктів незламності, то їх як мінімум буде не менше, ніж минулої зими. Скільки буде потрібно, стільки й відкриє­мо, у нас із цим проблем немає. Тоді ми були не повністю підготовлені, обладнували їх уже по ходу. Цьогоріч буде краще. Наприк­лад, раніше могло бути мало обігрівачів, розеток чи аптечок, тепер їх буде вдосталь. Також будуть більш потужні генератори. Пункти незламності цієї зими працюватимуть надійніше, стабільніше, краще, – каже очільник Богодухівської громади.

Установлять сонячні електростанції

За весь час повномасштабного вторгнення жителі громади стабільно отримують комунальні послуги. Щодо водопостачання, то вперше за майже 25 років було побудовано понад 5 кіломет­рів водопроводу: у Богодухові по вулиці Воїнської Слави до вулиці Преображенської і 8 Березня – 1200 мет­рів; у селищі Гути – 2036 метрів; 2 водогони в Богодухові від Північного водозабору до мікрорайону по вулиці Дем’янівській. Це значить, що в людей або нарешті з’явилася вода, або вона стала кращої якості.

На базі очисних споруд створили автомобільний бокс для ремонту вантажного транспорту взимку та автомийку для комунального автотранспорту. Придбали та створили резервний фонд глибинних насосів, створили безпровідну мережу передачі даних лічильників абонентів.

На водозаборі в Богодухові побудували три сонячні електростанції сумарною потужністю 110 кВт. До осінньо-зимового періоду буде введено в експлуатацію ще дев’ять сонячних електростанцій, які дозволять підтримувати безперебійне електропостачання на свердловинах у сільських населених пунктах громади.

За словами керівника підприємства «Богодухіввода» Сергія Троценка, частину з них установлять завдяки перемозі в обласному конкурсі «Разом в майбутнє».

– Станції будуть встановлені в Гутах, Губарівці, Полковій Микитівці і Шарівці. Також установимо невелику електростанцію в Сінному. Цей проєкт плануємо реалізувати до кінця жовтня. Наразі ми тільки починаємо його впроваджувати, зай­маємося закупівлею обладнання. Ми йдемо за графіком, який зазначений у положеннях конкурсу, тож встигнемо, оскільки в нас уже є досвід у цій роботі, – зазначає Сергій Троценко.

Ремонтували дороги спільними силами

Минулої зими, незважаючи на всі складнощі, відповідально спрацювали й комунальники КП «Господар». За останній рік Богодухівська громада виконала всі завдання щодо закупівлі комунальної техніки, експлуатація якої у воєнний час значно зросла. Враховуючи вимоги сьогодення, оновили та розширили парк: придбали три сміттєвози, прибирально-підмітальну машину, телескопічний навантажувач Manitou, мікроавтобус. Також у громаді чекають на трактор з навісним обладнанням, автогрейдер, дорожній каток для ущільнення асфальтно-бетонної суміші, два самоскиди та асенізаційну машину.

Налагодили й транспортне сполучення: сьогодні КП «Господар» забезпечує перевезення пасажирів по 11 маршрутах, які охоплюють усі населені пункти Богодухівської ТГ. За рік транс­портними послугами скористалися понад 27 тисяч осіб.

Богодухівська міська рада проводить частковий ямковий ремонт доріг з твердим покриттям. Через відсутність державного фінансування спільно з ДП «Харківський облавтодор» було знайдено варіанти покращення стану найбільш проблемних ділянок шляхів. Так, здійснено частковий ремонт автодороги Богодухів – Павлівка, прогрейдеровано і частково відремонтовано дороги у Вікторівці, Івано-Шийчиному, Гутах, підготовлено до ремонту ділянку автодороги Губарівка – Корбині Івани, у с. Губарівка відремонтовано ділянку дороги з облаштуванням тротуару та водовідведенням.

– Я хочу подякувати всім підприємцям, які долучаються до цієї співпраці. Це приклад ­соціально відповідального бізнесу – коли зусилля спрямовані не лише на отримання прибутку, а й на розвиток місцевої громади та її інфраструктури. На жаль, ми не маємо змоги здійснити всі заплановані ремонти доріг, адже, окрім забезпечення життєдіяльності громади, міська рада максимально підтримує наших захисників. Тож решту відремонтуємо після перемоги, – підкреслює Володимир Бєлий.

Ремонт доріг у Богодухівській громаді, Харківська область

Надсучасний УЗД-апарат

Війна змусила медичні установи громади працювати в посиленому режимі й надавати допомогу не лише мешканцям ТГ, а й внутрішньо переміщеним особам. У сімейних лікарів на обліку перебувають 4200 переселенців, які отримують необхідне медичне обслуговування. Водночас Богодухівська лікарня надає допомогу військовослужбовцям та цивільним особам, які постраждали внаслідок воєнних дій. За період воєнного стану у стаціонарі Богодухівської ЦРЛ проліковано 1126 таких пацієнтів стаціонарно та 544 амбулаторно.

Заклади охорони здоров’я організовують виїзди донорів до обласного центру крові. Здійснено 22 виїзди, охочих допомогти захисникам своєю кров’ю вже близько 300. Міська рада надавала транспорт і пально-мастильні матеріали.

Загалом для підтримки медичної галузі з бюджету громади виділено понад 21 мільйон 500 тисяч гривень, з яких понад 17 мільйонів – для потреб ЦРЛ, а близько 4 мільйонів 500 тисяч гривень – на сімейну медицину.

Понад 9 мільйонів гривень виділено з бюджету Богодухівської міськради для закупівлі сучасного медичного обладнання, на 100 % здійснюється оплата комунальних послуг та послуг програмного забезпечення електронних сервісів. На придбання пільгових медикаментів пацієнтам з рідкісними захворюваннями спрямовано близько 1 мільйона 400 тисяч гривень, медикаментів для невідкладної допомоги – 1 мільйон гривень. Для забезпечення перевезення хворих на гемодіаліз виділено близько 700 тисяч гривень.

– Із 9 мільйонів гривень, виділених з місцевого бюджету на медобладнання, практично половина, 4 мільйони гривень, пішли на купівлю надсучасного УЗД-апарата, – каже Володимир Бєлий. – Можливо, такого ніде більше нема в області. Наша семиповерхова лікарня є головною в районі, тож ми повинні її так підтримувати, щоб там були і МРТ, і УЗД, і все інше сучасне обладнання. Ми прагнемо, аби комплектація цього закладу була, як у Харкові. Щоб якісні медичні послуги на повну міру могли отримувати не тільки жителі Богодухова, а й усього ­району.

Офлайн-навчання не буде

У громаді триває робота з енергозбереження: доукомплектували сонячну станцію в Богодухівській ЦРЛ і підсилили її до 50 кВт. А в галузі освіти два найбільші заклади середньої освіти і два дошкільні будуть переведені на альтернативні джерела опалення.

До слова, новий навчальний рік у Богодухівській громаді й далі триватиме в режимі онлайн.

– Навчання офлайн, на жаль, у нас не може бути через розташування. Є населені пункти, як від кордону з росією на відстані п’яти кілометрів, тому ракета може долетіти за 30 секунд. Навіть якщо в школі є укриття, за пів хвилини діти туди не встигнуть спуститися в разі загрози, – підкреслює Богодухівський міський голова.

Проте для закладів освіти придбали генератори, ноутбуки та багатофункціональні пристрої, матеріали для проведення поточних ремонтів. Закуплено обладнання та інвентар, проведено поточні ремонти двох захисних споруд, а також покрівель закладів освіти. Відремонтовано пожежні та водопровідні водогони.

Загалом на підтримку освітньої галузі з місцевого бюджету за період 2022–2023 років виділено понад 41 мільйон гривень. Ще понад 4 мільйони виділено для фінансування школи мистецтв.

Оновлення бібліотек

Триває реорганізація сільських філій бібліотек. Уже працюють оновлені, із сучасним інтер’єром, Максимівська та Івано-Шийчинська бібліотеки. Цього року після ремонту відкрито для користувачів Сухининську сільську філію, у вересні планується відкрити оновлену Полково-Микитівську сільську філію, а на черзі – Гутянська селищна філія. На сьогодні важливим є оновлення бібліотечного фонду та попов­нення його новими книгами українською мовою. З місцевого бюджету на це виділили 200 тисяч гривень.

У Богодухівській громаді оновлюють бібліотеки, Харківська область

У громаді продовжують розвивати спорт. Місцеві футболісти, таеквондисти, кікбоксери, легкоатлети, волейболісти виступають на кубках світу, кубках і чемпіонатах України, де здобувають призові місця.

Кікбоксери з Богодухівської громади зайвоювали медалі на перших міжнародних для себе змаганнях, Харківська область

– Війна змінила наше життя, але не спинила нас. Зараз дуже важливо, щоб кожен робив свій внесок, докладаючи максимальних зусиль для Перемоги і для підтримки економіки. Це наш обов’язок. Попереду ще багато роботи, а зараз ми робимо все, щоб життя громади не зупинялося ні на мить. Перемога неодмінно прийде, її ще святкуватиме наша земля і наше місто, – впевнений Богодухівський міський голова Володимир Бєлий. 

Нагадаємо, у Богодухівському районі заборонили відпочинок на водних об’єктах.

Ми писали, що 17 червня близько 10:00 на автодорозі поблизу села Гур’їв Козачок Богодухівського району російська протитанкова керована ракета влучила в автомобіль. Тоді загинуло двоє волонтерів, які розвозили їжу та медикаменти на Харківщині.

Більше новин Богодухів та Богодухівський район читайте на нашому сайті. 

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися