Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Стали найкращими в Лозівському районі: як розвивається спорт у Біляївській громаді

25.11.2021 08:54
Фото: bil-gromada.gov.ua
Фото: bil-gromada.gov.ua
Біляївська громада Харківської області молода, їй майже рік. Утім за цей невеликий час свого існування ТГ є чим пишатися, зокрема і у сфері спорту. У громаді проводяться змагання з дуатлону і тріатлону, на які з’їжджаються атлети зі всієї України. А місцева футбольна команда «Жовті зорі» цьогоріч виграла перший чемпіонат укрупненого Лозівського району. Не забуває керівництво громади і про покращення матеріально­технічної бази. У майбутніх планах – створення парку активного відпочинку і стадіон.

Біляївській сільській територіальній громаді цьогоріч виповнюється один рік з моменту утворення. Після того як розпався Первомайський район, у громаді практично не залишилося ніякої матеріальної бази. Щоб розвивати спорт і пропагувати здоровий спосіб життя, у Біляївській ТГ створили комунальну установу «Біляївський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», якому трохи більше півроку.

– Відділом освіти, культури, туризму, молоді та спорту Біляїв­ської сільради, так скажемо, охоплена дітвора. Втім у громаді повинна бути якась установа чи відповідальна особа, яка б займалася розвитком спорту і пропагандою здорового способу життя і серед дорослого населення. Наприклад, футбольна команда громади хоче взяти участь у якихось змаганнях. Повинна бути відповідальна особа, яка допоможе колективу реалізувати це бажання. І, звісно, спортсменів повинна підтримувати влада, у тому числі і фінансово. Тому в квітні цього року було прийнято рішення створити комунальну установу «Спорт для всіх», – розповідає Біляївський сільський голова Олександр Різник.

У цьому Центрі наразі працює лише одна людина – його керівник Євген Панов. Він уже понад 15 років розвиває спорт у громаді на громадських засадах. У розмові з ним відчувалися його бажання, натхнення і ентузіазм робити громаду кращою, зокрема розвиваючи спорт. Під час інтерв’ю з ним він самотужки ремонтував дах гаража, де в майбутньому розташовуватиметься велохаб.

– Нам віддали старий гараж, зараз відремонтуємо, і тут будуть стояти велосипеди, робитимемо велохаб і розвиватимемо туризм. Придбали 15 велосипедів, будемо давати кататися людям, створюватимемо для них якісь веломаршрути, – говорить Євген Панов. – Коли комунальна установа створилася, матеріально-технічна база була практично на нулі, але в нас були свої спортивні традиції.

Читайте також: У зупинок з’явилася душа: як розквітає Біляївська громада. Фото

Приїздять з усієї країни

У Біляївці з 2004-го багато років проводиться Слобожанський дуатлон «Біляївка» – і для дітей, і для дорослих. Спочатку спортсмени біжать, потім їдуть на велосипеді, а після знову біг. На ці змаганнях, які традиційно проходять у другу неділю червня, приїжджають спортсмени не тільки з усієї Харківщини, а й сусідніх областей, зокрема Донецької і Полтавської.

А на початку наступного місяця, в першу суботу липня, в громаді проходить залізна дистанція Ukrman Triathlon, спортсменам треба спочатку пропливти майже чотири кілометри, проїхати велосипедом 180 кілометрів, а після цього пробігти марафон 42 кілометри.

– В Україні лише два залізні тріатлони – у нас і в Києві. Втім у Біляївці він проходить з 2014 року, а в столиці – з 2015-го. На ці змагання з’їжджаються спортсмени зі всіх куточків нашої держави – зі Львова, Києва, Рівного, Полтави тощо, – зау­важує керівних Центру «Спорт для всіх» Євген Панов. – Цьогоріч запустили ще одні змагання, біг по бездоріжжю. Маємо велике бажання розвивати туризм, тому минулого вересня провели велотур по туристичних атракціях нашої громади, люди мало про них знають, утім це цікаві місця.

Хочемо, щоб спортсмени їхали не просто на змагання, а щоб Біляївка була для них туристичним магнітом, який притягував до себе людей цікавими місцями і пам’ятками.

Дострокове чемпіонство

Наразі найголовнішою спортивною гордістю громади є футбольна команда «Жовті зорі» із села Роздолля. Цей колектив разом з іншою командою з Біляївської громади «Агрогенерейшн», яка представляє село Закутнівку, в 2021 році брали участь у першому чемпіонаті новоствореного Лозівського району.

– До цього спорт і футбол, зокрема, розвивалися силами ентузіастів, тобто самих спортсменів. Вони згуртовувалися, організовувалися. У футбольну команду з Роздолля гроші вкладає місцевий аграрій. Якщо є такий рух, його треба підтримувати. Якщо раніше на ці заходи кошти з бюджету не виділялися, то цьогоріч вирішили ситуацію змінити. Дві команди з нашої громади виявили бажання брати участь у чемпіонаті Лозівського району, і ми вирішили профінансувати їх на 50 відсотків, – зазначає Олександр Різник.

У цьому чемпіонаті брали участь дев’ять команд з чотирьох громад Лозівського району – Лозівської, Біляївської, Первомайської та Олексіївської. «Жовті зорі» потужно провели цей сезон, вигравши першість достроково. «Агрогенерейшн» також продемонстрував солідний результат – завоював бронзові медалі. А після чемпіонату «Жовті зорі» стали переможцями Суперкубка Лозівської міської територіальної громади 2021 року.

Олександр Різник висловив велику подяку спортсменам громади за їх активність і наголосив про важливість системного підходу до процесу розвитку фізичної культури та спорту району. Він також зазначив, що, маючи такий великий спортивний потенціал, спортсмени громади підкорять ще не одну вершину спортивного Олімпу.

– Команда «Жовті зорі» – наразі головна спортивна гордість нашої громади. Ця команда, яка в основному складається з місцевих футболістів, не має рівних у Лозівському районі. Безсумнівно, й надалі підтримуватимемо і «Жовті зорі», і «Агрогенерейшн», і взагалі всіх спортсменів Біляївської громади, – підкреслює голова гро­мади.

Читайте також: Соцпрацівники Біляївської громади першими в Україні працюватимуть на електричних велосипедах

Парк і стадіон

Як зазначає Євген Панов, головними драйверами розвитку спорту виступають Біляївський сільський голова Олександр Різник і його заступник з питань діяльності виконавчих органів Олег Приймак.

– Якщо виникають якісь питання, приходжу з ініціативою, кажу, що потрібно провести те чи те. Вони завжди за, супротиву ніякого немає. Підтримку з їх боку завжди находжу. Зокрема, в Біляївці в майбутньому з’явиться парк для активного відпочинку, ініціатором якого виступив Олександр Різник, – каже Євген Панов. 

Наприкінці минулого року Глава Держави започаткував соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України». Як розповідає Євген Панов, за умови співфінансування громадам пропонується на місцях створити активні парки, де були б спортмайданчики загальної доступності. Для цього треба, щоб коштом громади була створена проєктна документація, а за державні кошти буде придбано і встановлено все потрібне обладнання.

– Там будуть тренажери, гімнастичне обладнання тощо. Це буде частина парку активного відпочинку, який розташується в центрі селища, на місці старого стадіону. Загалом парк, який стане культурним центром громади, буде складатися з кількох різних частин. Там буде встановлено сцену для проведення культурно-масових заходів громади, локацію здорової України, локації для тріатлону і дуатлону, а також дитячий майданчик. Загалом колишній стадіон перетвориться на затишний парк активного відпочинку, де можна буде зайнятися спортом, погуляти з дитиною і просто здорово провести час, – говорить Олександр Різник.

Читайте також: У Біляївці розпочали реконструкцію селищної площі

Уже виділили гроші і територію під цей парк. За словами Євгена Панова, наразі розробляється проєкт.

– Перший його варіант я вже бачив, але його переробляють з урахуванням тих побажань, які я висловив, аби залишилася якась частина під дуатлон і тріатлон. Як я розумію, наступного року планується розпочати будівництво, – ділиться керівник Центру «Спорт для всіх».

Крім цього парку, в громаді планують побудувати сучасне футбольне поле.

Автор:
Савелій Мякушко

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися