Соцпрацівники Біляївської громади першими в Україні працюватимуть на електричних велосипедах
У Біляївській громаді завершують реалізовувати проєкт «Наше життя – заради Вас». У його рамках для працівників Центру надання соціальних послуг закуплять 13 вантажних триколісних електровеломашин, вартість кожної – близько 19‒ 20 тисяч гривень.
У штаті Центру 13 соціальних працівників, які обслуговують людей похилого віку, малозабезпечених пенсіонерів, осіб з інвалідністю, що не здатні до самообслуговування, та інших людей, котрі опинились у складних життєвих обставинах. Ця категорія громадян проживає у власних будинках, а соціальні працівники надають їм різноманітні види послуг, у тому числі з придбання і доставки продовольчих, промислових і господарських товарів, медикаментів; прибирання житла; спостереження за станом здоров’я; забезпечення супроводження до поліклініки та інше.
Таких людей – 121. Виходить, що кожен соцпрацівник обслуговує в середньому 10 осіб. І вже кожен з цих 13 соцпрацівників отримує у своє розпорядження новенький електровелосипед.
– Реалізувавши цей проєкт, у громаді покращимо якість надання соціальних послуг. Протяжність сіл має велику відстань, і придбання таких триколісних електровеломашин дозволить розвантажити соціальних працівників фізично, за допомогою такого транспорту вони зможуть без зусиль дістатись і доставити товари до своїх підопічних. А також дасть змогу приділити більше часу підопічним за рахунок скорочення часу перебування в дорозі. Підопічні завжди чекають на своїх помічників, без яких вони не в змозі обійтися, – каже Біляївський сільський голова Олександр Різник.
Читайте також: Веселий і бадьорий у 95 років: як живе єдиний у Біляївській громаді ветеран Другої світової
Підтримка керівництвом громади
Як розповідає директор Центру надання соціальних послуг Юрій Гнатенко, ідея пересадити соцпрацівників зі звичайних велосипедів на електричні виникла вже давно.
– Наразі вони обслуговують свої підопічних, використовуючи звичайні велосипеди, через що виникають певні труднощі. Вони просто на раму кладуть мішок зерна чи вішають два відра води – це фізично складно. Я добре знаю їх роботу та їх труднощі, тому дуже хотілося їм якось допомогти, – ділиться Юрій Гнатенко. – Якось на трасі я побачив електричний велосипед. Подумав: а чому наших працівників не забезпечити таким транспортом для полегшення їх праці? Ми вже давно хотіли їх закупити, але самостійно за рахунок місцевого бюджету зробити було це доволі проблематично. І добре, що з’явилася можливість взяти участь у конкурсі від «Нафтогазу».
На початку цього року «Нафтогаз» запустив конкурс грантів «Енергія розвитку». Подати заявку на участь змогли 242 громади з 11 областей України, на території яких «Укргазвидобування» (група «Нафтогаз») видобуває газ. У цей перелік потрапила низка громад з Харківщини, зокрема й Біляївська.
Мета конкурсу – дати мотивацію громадам активізувати розв’язання своїх проблем. Щоб вирішити те чи інше питання, кожна з 50 громад-переможців отримує 100 тисяч гривень. За умовами конкурсу вартість проєкту не повинна перевищувати цю суму. Якщо проєкт виходить дорожчим – потрібне співфінансування.
– Наш проєкт був розрахований на близько 265 тисяч гривень, тобто не вистачало 165 тисяч гривень. Я переговорив з головою Біляївської сільської ради Олександром Різником, і наша ідея йому дуже сподобалася ‒ сказав, що, звісно, будемо її втілювати. Пройшла сесія сільської ради, і потрібну суму, як і обіцяли, виділи, – зазначає Юрій Гнатенко.
Проєкт отримав визнання
А в середині травня цього року пройшла урочиста церемонія оголошення результатів конкурсу грантів «Енергія розвитку», на якій було оголошено 50 проєктів-переможців з 11 областей України. Серед тріумфаторів опинилася і Біляївська сільська територіальна громада.
Тож 1 червня до Біляївки завітала представниця «Нафтогазу України» Вікторія Сафонова, яка вручила голові Біляївської сільради Олександру Різнику сертифікат на 100 тисяч гривень для реалізації проєкту «Наше життя – заради Вас».
– З усіх проєктів тільки наш стосувався соцсфери, всі інші – освіти, покращення благоустрою тощо. З усієї кількості проєктів спочатку вибрали 90, а з них потім ‒ і 50 переможців. І от у цьому рейтингу ми були на шостому місці, – розповідає спеціаліст Центру надання соціальних послуг Юлія Сухова. – Учасники проєкту виходили на відеозв’язок, цей захід транслювався в Ютубі. І представниця «Нафтогазу» зазначила, що в нас дуже цікавий проєкт, який сподобався організаторам. Вона сказала, що представники громад, які дивилися цю трансляцію, переймуть наш досвід і втілять такі проєкти в себе на місцях.
Завдяки перемозі в цьому конкурсі в Біляївській громаді підвищиться рівень якості соцобслуговування.
– Ми турбуємося про наших працівників Центру надання соціальних послуг, щоб їм було комфортніше обслуговувати підопічних. Усе, що не робиться, у нас робиться для людей і для громади, – каже очільник Біляївської сільської ради Олександр Різник. – Електричні велосипеди принесуть користь як самим соцпрацівникам, так і їхнім підопічним. По-перше, цей транспорт дозволить заощаджувати час, аби більше допомогти людині. Багато соцпрацівників живуть у Первомайському. Вони там скупляються, їдуть на електричці в село, потім від станції із сумками ще йдуть пішки до будинку людини, а це інколи бувають неабиякі відстані.
Читайте також: Замість пустирів будуть квітучі сади: у Біляївській громаді висадили понад 250 дерев
Вручать до свята
Самі соцпрацівники вже не можуть дочекаються, коли сядуть на нових «залізних коней».
– Соціальні працівники щиро вдячні і Біляївському сільському голові Олександру Різнику, і взагалі всім, хто подбав про покращення умов їх праці, та головне, вчасне і якісне надання соціальних послуг уразливим категоріям населення. Звичайно, це облегшить їх роботу, оскільки у нас є такі співробітники, кому за 50 років. Наші соцпрацівники будуть єдиними в Україні, які обслуговуватимуть підопічних за допомогою електричних велосипедів, – розповідає Юрій Гнатенко.
Заряд акумулятора дозволяє проїхати близько 50 кілометрів, що, за словами керівника Центру, більш ніж достатньо на день. Велосипед ззаду обладнаний кошиком, куди можна складати необхідне. На цьому велосипеді можна їхати і взагалі не крутити педалі. Якщо дорогою буде гірка, можна допомагати педалями, тоді зекономиться заряд батареї.
Як розповіли в Центрі, цей проєкт можна було реалізувати й раніше, однак виникли проблеми з тендером. Двічі він зривався, оскільки в ньому брав участь лише один учасник, а має бути троє. До того ж довго не могли знайти велосипед з потрібними характеристиками. Він повинен бути або чорним, або синім, і щоб колеса були 26 дюймів, завдяки чому економиться заряд батареї, і для самих соцпрацівників це зручніше.
Уже цього місяця працівники Центру отримають свої бажані велосипеди.
– Найближчого понеділка, 9 серпня, передаємо гроші на оплату велосипедів. А 21 серпня у нас у Біляївці буде офіційне вручення соцпрацівникам цих велосипедів у рамках святкувань до Дня незалежності України. Вважаю, що це буде відмінний для них подарунок до свята, оскільки це дійсно полегшить їм роботу. А турбота про людей – це для нас найголовніше, – зазначає Біляївський сільський голова Олександр Різник.
Простір соціальної адаптації відкрився у Новій Водолазі
Жителі Харківської області можуть отримати соціальні послуги за онлайн-записом
Які послуги можна отримати в Ізюмському мобільному ЦНАПі
Соціальний портал замість відділу соцзахисту: які послуги надаються