Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Незвичний герб України та 35 кілометрів маскувальних сіток у Біляївській громаді

Громади на зв'язку
09.10.2024 07:04
Фото: Біляївська сільська рада
Фото: Біляївська сільська рада

Вже третій рік культурний фронт Біляївської громади Харківської області працює задля підтримки військового фронту. Плетуть сітки, проводять благодійні концерти, донатять – усе для допомоги ЗСУ. А ще в громаді займаються патріотичним вихованням підростаючого покоління.

«Віримо. Можемо. Переможемо» – саме під таким гаслом наразі працюють працівники культури Біляївської громади. Зокрема, ці люди після початку повномасштабної війни об’єднали навколо себе жителів ТГ для підтримки наших військових. Спочатку робили окопні свічки, згодом почали виготовляти маскувальні сітки – сплели 35 кілометрів за два роки. До цього долучаються освітяни, пенсіонерки, мами загиблих Героїв тощо. Загалом близько ста людей, переважно всі жінки. 

Осторонь допомоги військовим не залишаються і місцеві діти. Вони беруть участь у різноманітних акціях і заходах на підтримку військових. Від малечі наші захисники отримували дитячі іграшки, патріотичні обереги тощо. До акцій на підтримку ЗСУ долучається і доросле населення громади: приносять необхідні речі, донатять, влаштовують благодійні заходи та всіляко допомагають нашим військовим.

– У Біляївській громаді є прапор, на якому є шеврон «Біляївські павучихи» – це наші жителі, які по максимуму своїх можливостей, від усього серця підтримують ЗСУ. Дійсно, це співчуваючі, патріотично налаштовані та справжні люди, які у будь-який час готові допомогти нашій армії, нашій країні. Дуже дякую їм і, звісно. нашим захисникам і захисницям, завдяки яким ми можемо жити та розвиватися у різноманітних сферах під нашим жовто-блакитним стягом, – зазначає Біляївський сільський голова Олександр Різник.

Як підкреслює начальниця відділу культури та туризму Біляївської сільської ради Олена Азаренко, рівень культурного життя в громаді не знизився попри повномасштабне вторгнення.

– Ми нікого не скоротили, не перевели на пів ставки чи на 2/3, не пішли на дистанційну роботу. Всі працювали і працюють, забезпечені зарплатою та всіма необхідними для роботи речами. Можемо щось потрібне придбати для заходів, на це виділяються кошти. З керівництвом громади та депутатами ми добре співпрацюємо, з ними ми в повному порозумінні, – каже Олена Азаренко.

Привітали волонтерів та вчителів

Звісно, повномасштабна війна внесла свої корективи, від яких нікуди не дітися. Один з них – це неможливість проводити масштабні заходи та концерти, як це традиційно було до 24 лютого 2022 року. Але, за словами начальниці відділу культури та туризму, все одно до свят та дат проводяться концерти для невеличкої кількості людей. Наприклад, у Закутнівському старостинському окрузі пройшли урочистості до Дня захисників та захисниць України та Міжнародного дня осіб похилого віку, які відзначалися 1 жовтня.

На честь цих важливих дат артисти відділу культури та туризму підготували святковий концерт, який подарував глядачам багато приємних емоцій. Сільський голова Олександр Різник висловив подяку жінкам-волонтерам із Закутнівки, які роблять свій вклад у Перемогу, плетучи захисні сітки.

У Суданському старостаті та Біляївці до Дня захисників і захисниць України також були відзначені жінки-волонтерки, які займаються плетінням маскувальних сіток. Вони отримали солодощі і подяки за патріотизм та самовіддану працю з підтримки ЗСУ. Голова Біляївської сільської ради Олександр Різник відзначив важливість та актуальність роботи кожної працівниці.

У Біляївській громаді прлутеть маскувальні сітки, Харківська область, Україна

У Біляївській громаді сплели 35 кілометрів маскувальних сіток

– Всі ми розуміємо, що ці маскувальні сітки вкрай важливі для збереження життя наших захисників, які наразі боронять незалежність країни, – підкреслює очільник громади.

Творчим подарунком до Міжнародного дня осіб похилого віку не обділили і бабусь та дідусів, які проживають у стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання. Для них підготували розважальну програму, що включала виступи як дітей, так і дорослих.

Звичайно, місцеві артисти на початку другого місяця осені привітали педагогічні колективи громади з їх професійним святом, Днем вчителя. В урочистій обстановці були відзначені кращі педагоги, а виконавці привітали із сцени освітян улюбленими піснями.

Аби кожен житель міг насолодитися творчістю місцевих талантів, у громаді постійно роблять кліпи та відеопривітання, приурочені до дат та свят.

– Ось вийшов кліп до Дня захисників та захисниць України, перед цим до Дня незалежності. Ми створюємо патріотичні та ліричні роботи. Знімаємо їх не в одному місці, а по всій громаді. У такий спосіб намагаємося підтримати військових і людей, аби вони хоч на кілька хвилин забули про негаразди сьогодення – насолодилися кліпом і заспівали, якщо не мають змоги прийти на концерт. Людям така робота подобається, – каже начальниця відділу культури та туризму.

Творчий колектив Біляївської громади, Харківська область, Україна

Творчі колективи радують жителів Біляївської громади

Двометровий герб і «Берегиня»

Представники Біляївської громади добре себе проявляють на творчих конкурсах різних рівнів. Зокрема, були звитяги на V ювілейному Міжнародному конкурсі Шевченківських читань. Він має на меті популяризацію творчої спадщини великого Кобзаря та збереження його культурної спадщини для майбутніх поколінь. Біляївську громаду представляло чотири дитини: Анжела Волкова, Дмитро Череватенко, Мілана Гейко та Марія Решетня. Анжела Волкова стала лауреатом ІІ ступеня в номінації «Читці поезій Т. Шевченка», а Дмитро Череватенко – лауреатом ІІІ ступеня в номінації «Читці поезій Т. Шевченка».

Лауреати V ювілейного Міжнародного конкурсу Шевченківських читань Біляївської громади, Харківська область, Україна

Лауреати V ювілейного Міжнародного конкурсу Шевченківських читань

Менше місяця тому, в середині вересня, Біляївська громада гідно виступила на конкурсі «Еко-скульптур». Він проводився в рамках OD-форуму (це виступи спікерів і волонтерів, дискусії, коментарі, командна робота, неформальне спілкування тощо) у Лозовій на День міста. Брали участь чотири громади Лозівського району, зокрема і Біляївська. Вона представляла свою композицію – ляльку-мотанку «Берегиню». Створена власноруч та виготовлена з вторинного матеріалу і є відображенням української жінки – сильної, вільної та незалежної. Їх робота була відзначена нагородою та цінним подарунком.

Біляївська громада гідно виступила на конкурсі «Еко-скульптур»

Біляївська громада на конкурсі «Еко-скульптур»

– Тижні два робили цю ляльку-мотанку. Раді, що отримали відзнаку, але найголовніше інше – вся громада робила і вболівала, це командна робота. Приїхали нас підтримати очільник громади Олександр Різник, усі старости, такої великої делегації не було в жодної з громад, – говорить Олена Азаренко.

Це далеко не перший витвір мистецтва, зроблений командно. Цьогоріч до Дня незалежності України працівники культури створили герб України заввишки два метри з 330 снопиків пшениці, вівса, льону, ячменю та лікарських рослин.

– Це була дуже кропітка робота. З початку літа ми підготовлювали увесь матеріал, потім висушували, а згодом прикріпляли до каркаса. Нам захотілося зробити те, чого не було до цього. Плюс якось інакше відзначити День незалежності. Така інсталяція, яка сподобалася людям, – це багатство нашої громад: і пшениця, і овес, і цілющі трави. Цим ми показуємо, що можемо і нагодувати, і вилікувати, – розповідає начальниця відділу культури та туризму.

Незвичний герб України у Біляївській громаді, Харківська область, Україна

Герб України у Біляївській громаді

До Дня незалежності Біляївська громада долучилася до нової для себе акції – «Пиріг Незалежності». Таку ініціативу побачили на одному з національних телеканалів. Усі сільські заклади культури пекли пироги, а потім разом їх скуштували. У відділі культури та туризму зазначають, такі заходи дуже згуртовують людей. У наступному році планують цю ідею теж реалізувати.

Акція «Пиріг Незалежності» у Біляївській громаді, Харківська область, Україна

Акція «Пиріг Незалежності» у Біляївській громаді

Плани на майбутнє

Звісно, наразі максимально сили і допомога Біляївської сільської ради йдуть на підтримку ЗСУ. Однак водночас матеріально-технічну базу закладів культури громади теж не залишають поза увагою.

– Не було такого, щоб ми сказали: «Розпочалася повномасштабна війна, робити та купувати нічого не будемо». Ні, такого не було, – каже очільниця відділу культури. – Так, якихось масштабних проєктів немає, причина зрозуміла, але купляли необхідне, проводимо косметичні ремонти в закладах культури. Наразі своїми силами робимо ремонт у бібліотеці в селі Червоне. Там хочемо організувати ляльковий театр. Це невеликі кошти, але воно сприятиме тому, що туди прийде більше дітей – проводитимуться вистави для малечі. У нас усе на часі, особливо патріотичне виховання. І велика заслуга в цьому очільника громади Олександра Різника. Його ставлення та підтримка надихає нас ставати ще кращими.

Наступного року бібліотеку у Верхній Орільці планують розмістити в громадському центрі. Зробити ремонт приміщення, поставити комп’ютери, проводити різні заходи тощо, аби збільшити кількість відвідувачів. Ще в планах придбати нову літературу для п’яти бібліотек громади, ці книжки будуть корисними для будь-якого віку. 

Сільські бібліотеки та будинки культури підготовлені до зимового періоду – придбані дрова для трьох закладів культури, виконані роботи із заміни електричної проводки, придбані господарчі товари, купили тенісні столи тощо.

– У Біляївській громаді роблять усе, аби культурне життя було насиченим. І те, що мене радує, різноманітні заходи не обмежуються тільки однією Біляївкою, вони проходять у всіх наших селах. Я задоволений, як працюють працівники культури. Завжди підвищують свою кваліфікацію, вигадують щось нове, з дітками готують класні номери, беруть участь у різних проєктах. З їх бажанням і завзятістю наше культурне життя тільки процвітатиме і ставатиме різноманітнішим, за що, звісно, в першу чергу дякуємо Збройним силам України, – зауважує Біляївський сільський голова Олександр Різник.

Нагадаємо, у Харкові намалювали новий патріотичний мурал.

Також ми розповідали, що у Краснокутську придумали, як розповісти про свій край мільйонам людей.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися