Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Безлюдівська громада допомагає ЗСУ, відновлює житло та готується до зими

01.09.2023 13:20

Через повномасштабне вторгнення росії перед громадами Харківської області постало багато викликів. З чисельними проблемами зіткнулася й Безлюдівська громада. Але незважаючи на це, громада допомагає ЗСУ, приймає ВПО та відновлює розбиті будинки.

З перших днів війни Безлюдівська громада робить усе, щоб наблизити Перемогу. Як розповів медіа «Слобідський край» Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов, від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну громада допомагає захисникам. Жодне звернення військових не залишилося без розгляду. З місцевого бюджету одній з військових частин виділили 3 мільйони гривень. У селищній раді запевняють, що допомагатимуть військовим стільки, скільки потрібно. 
Багато мешканців громади стали на захист України. На жаль, деякі з них залишилися в строю навічно. Тож Безлюдівська селищна рада всіляко підтримує родини полеглих воїнів. Також до Дня захисників і захисниць України виділяється грошова допомога сім’ям загиблих і військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти.
– Попри російську агресію та військовий стан ми продовжували свою роботу. Війна показала, хто є хто. Я прожив тут все життя і навіть не думав виїжджати, – зазначає Безлюдівський селищний голова Микола Кузьмінов. 

Безлюдівський селищний голова Микола Кузмінов. Фото: "Слобідський край".

Підтримка ВПО

Починаючи з 2014 року Безлюдівська громада надає прихисток людям, які рятуються від російської агресії. Зараз на території громади мешкають 24 тисячі 252 осіб (без урахування ВПО). До повномасштабного вторгнення тут проживала 25 тисяч 201 особа. Станом на 1 серпня 2023 року на обліку у громаді перебуває 7664 внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, у Безлюдівці – 2155, у Васищеві – 1140, у Хорошевому – 2254, у Лизогубівці – 1 668, у Котлярах – 447 людей.  
Ще перед початком повномасштабного вторгнення на сесії селищної ради були внесені зміни до Положення про надання матеріальної допомоги, які враховують її виділення вимушеним переселенцям. 
- Особливу увагу приділяємо дітям: організовуємо семінари, конкурси, рухливі ігри. Не проігнорували жодного звернення. Місцевий бюджет дозволяє допомагати людям, – говорить Микола Кузьмінов. 
В громаді працюють 130 промислових і 34 сільгосппідприємства, вони і наповнюють місцевий бюджет (до рашистської навали тут функціонували 183 промислових та 56 агропідприємств).

Медичні заклади не припиняли роботу

20640 осіб, в тому числі 3653 дитини, обслуговує зараз комунальне некомерційне підприємство Безлюдівської селищної ради «Центр первинної медичної допомоги № 3 Харківського району». У його складі – 4 амбулаторії загальної практики сімейної медицини та один фельдшерський пункт. Первинну медичну допомогу мешканцям громади надають 15 лікарів і 24 медичних сестри. 
До послуг населення - сучасне медичне обладнання: 12-канальний кардіограф, автоматичний гематологічний аналізатор, різні швидкі тести для оперативного діагностування. Робота місцевих медичних установ не припинялася жодного дня. Допомогу надавали і місцевим, і переселенцям. 
Медичні послуги центр надає системно. Зокрема, пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю на процедуру гемодіалізу транспортують. Запроваджені реєстри хворих на гіпертонію та цукровий діабет, як інсулінозалежних, так і тих, хто вживає таблетовані препарати. Діє спеціальна програма «Онкологія та орфанні захворювання», за якою пацієнти отримують безкоштовні знеболюючі засоби та препарати для лікування. Крім цього, запроваджена програма для забезпечення технічними та іншими засобами медичного призначення дорослих і дітей з інвалідністю. 
Проводиться робота з реабілітації інвалідів. Це дає змогу покращити якість життя цієї категорії населення, а інколи й відновити працездатність.
Постійно формується запас медичних препаратів, розхідних матеріалів, інфузійних розчинів тощо. Відпрацьовані механізми поповнення запасів. 

Амбулаторія загальної практики сімейної медицини селища Безлюдівка. Фото: "Слобідський край" Олеся Чернявська, лікар терапевт. Фото: "Слобідський край". Оксана Петухова, лікар терапевт. Фото: "Слобідський край".

Відновлення інфраструктури

До 50 тисяч гривень виділяють мешканцям громади, чиї оселі зруйновані або ушкоджені внаслідок російської агресії. Всього на території громади пошкоджено 92 об’єкти житлового та нежитлового фонду. Крім того, планово почали ремонтувати дахи в житлових будинках. Нині полагодили вже 33. 
– Люди звертаються з цією проблемою, ми намагаємось її вирішити. Бо як то кажуть: коли протікає дах, то й у хаті порядку не буде. На прохання мешканців Залізничного провулка смт Безлюдівка облаштували торговельний майданчик, – розповів Микола Кузьмінов.
Серед пріоритетних напрямів роботи громади далі – відновлення шляхової інфраструктури. Зокрема, нинішнього року в Безлюдівці запланований капітальний ремонт проїзної частини у провулку Новому, на вулиці Чайковського, Кооперативній, 30 і 28 (внутрішньоквартальні дороги та тротуари); капітальний ремонт майданчика біля будинків №11 і 13 на в’їзді Мостобудівників. Загалом зараз автошляхи, що пролягають Безлюдівською громадою, перебувають у задовільному стані, зазначає очільник ТГ.  Нині відновлювальні роботи тривають на під’їзді до Хорошевого. Ця траса з’єднується з дорогою державного значення «Харків – Зміїв – Балаклія – Гороховатка».

І знову онлайн

Онлайн-навчання школярів громади продовжать і нинішнього року. Відповідне рішення ухвалила місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Безлюдівської селищної ради. 
– Нам би дуже хотілося, щоб діти знову сіли за парти, однак ситуація цього не дозволяє. Життя і здоров’я дітей для нас на першому місці, – говорить Микола Кузьмінов. 
Зараз на території Безлюдівської селищної ради налічується 6 загальноосвітніх та 3 дошкільних навчальних заклади. У довоєнні часи тут здобували шкільну освіту 2007 дітей. Станом на 1 вересня 2022 року в закладах загальної середньої освіти громади кількість учнів складала 1931, наприкінці навчального року – 1921 дитина.
В умовах воєнного стану заклади загальної середньої освіти Безлюдівської селищної ради працювали дистанційно.

Дитячій садок в смт Безлюдівка. Фото: "Слобідський край".

Цивільний захист населення

Минула зима для громади, як і всієї України, видалася суворою – через масовані ракетні обстріли відбувались постійні перебої зі світлом, зв’язком і теплом. Місцеві впоралися зі всіма цими викликами. До нинішньої зими в Безлюдівській селищній раді готуються заздалегідь. Зокрема, визначили та підготували до роботи 5 пунктів обігріву, всі школи і дитсадки обладнали автоматичними системами протипожежного захисту. 
Тривають ремонтні роботи в підвальних приміщеннях та будівництво укриттів у закладах освіти. Встановлені 2 електросирени оповіщення населення, матеріальний резерв поповнений всім необхідним. Місцевій пожежній команді передане нове спорядження.
– Ми все здолаємо, – каже Микола Кузьмінов. – Є перемоги на фронті, повинні бути й перемоги в тилу. Ми боремося і працюємо для того, щоб наші діти жили під мирним небом, у квітучій країні.

Більше новин у Харківська область читайте на нашому сайті.

Як повідомляли вже, на Харківщині триває ремонт дороги через Безлюдівку та Хорошеве.

Крім цього, енергетики частково відновили електропостачання в деокупованому селі Руські Тишки.

Також, читайте: офлайн-навчання у Харківському метро - на яких станціях проходитимуть заняття для школярів.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися