Нові магазини та відремонтовані дороги: як живе деокуповане село Балаклійської громади
Після піврічної окупації жителі села Вербівка Балаклійської громади Ізюмського району зіткнулися з низкою проблем. Найбільше дошкуляли роз'їжджені ворожою технікою дороги. Наразі в селі прокладено нове дорожнє покриття, «закриті» й інші питання.
Про це кореспондентці медіа «Слобідський край» розповіла староста Вербівського старостинського округу Тетяна Мартинова.
До повномасштабного вторгнення рф у Вербівці проживало 2500 людей. Сьогодні четверта частина від довоєнного населення проживає в інших громадах на території України або за кордоном, більшість вербівчан залишається вдома.
– У нас зовсім не було доріг – ні пройти, ні проїхати. Водіям доводилось маневрувати між вибоїнами і глибокими вирвами. Сьогодні це питання майже вирішене. Переваги користування новою дорогою оцінили як автовласники, так і водії громадського транспорту, – говорить староста Вербівського старостинського округу Тетяна Мартинова.
Також вербівчани порушили перед владою питання більш місткого рейсового автобуса. Більшість місцевих працює у Балаклійській лікарні і добирається на роботу саме рейсовим автобусом. Та не всі охочі можуть скористатися ним, особливо в годину пік.
– Автобус заходить до нас уже з пасажирами з Пришиба – села в сусідній Донецькій громаді. Не всім вербівчанам вдається до нього навіть протиснутись. Керівництво Балаклійської громади пообіцяло перекинути на цей маршрут автобус, розрахований на більшу кількість посадочних місць, – зазначає Тетяна Мартинова.
Місцеві жителі традиційно займаються землеробством на власних наділах, вирощують домашню живність, та без магазинів все одно не обходяться.
– Невдовзі після звільнення відновили роботу три магазини. Сьогодні їх знову п'ять, як було до війни. Двоє підприємливих людей відкрили свої торговельні точки. Завжди є що купити до столу, а також супутні товари першої необхідності, – каже Тетяна Мартинова.
Зовнішнє освітлення поки що повернули на центральну вулицю Вербівки.
– Нам потрібно трохи почекати – й освітлюватиметься все село, як до війни. Не все відразу, – говорить Тетяна Мартинова.
Раніше ми писали, що Коломацька громада самостійно виготовляє асфальт та "латає" свої дороги. Наразі ТГ намагається залучити нову техніку, яка дозволить ефективніше працювати з дорожнім покриттям.
Нагадаємо, як мешканці прифронтового села на Харківщині власноруч відновлюють дорогу.
У Харкові та області обстрілами пошкоджено ТРЦ і газопроводи: головні новини
Зачистка Новомлинська та відновлення доріг: які події відбулися на Харківщині
На Харківщині завершили ремонт однієї з ключових доріг: подробиці
Чи можливий «мостопад» на Харківщині: що кажуть дорожники про аварійні споруди (оновлено, відео)