Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Інвестиції в майбутнє: як у деокупованій Балаклійській громаді підтримують молодь

16.12.2024 15:20
Дискусія у Балаклійській громаді/Фото: Слобідський край
Дискусія у Балаклійській громаді/Фото: Слобідський край

Розвиток Балаклійської громади Ізюмського району обговорили представники місцевого самоврядування, активні жителі та експерти з децентралізації. Серед іншого йшлося про те, чи є в громаді перспективна молодь, яка відновлюватиме її в повоєнний період. 

Підтримка молоді, її навчання та освіта, патріотичне виховання – питання, що хвилюють жителів Балаклійської громади, передає кореспондентка «Слобідського краю», яка була присутня на дискусії «Національна самоідентифікація: реінтеграція громадян».

Балаклійська громада пів року перебувала в російській окупації. Частина людей досі остерігається повертатися додому через близькість лінії фронту, втрату роботи тощо. Утім у громаді створюються умови для тих, хто обрав її для життя, особлива увага приділяється молоді.

– Ми розуміємо, що майбутнє – за молоддю. Так, два тижні тому, завдяки підтримці міжнародних партнерів, у Балаклії відкрився Центр перспектив та перекваліфікації. Тут молодь від 18 років може онлайн пройти безкоштовні курси перспектив та перекваліфікації. На цікаве й корисне дозвілля хлопці та дівчата збираються в Балаклійському молодіжному центрі «КУБ», – розповідає секретар Балаклійської міської ради Оксана Бондар.

Центр як осередок спільнотворення цікавий і сільській молоді.

У Вербівському старостаті, який розташований за п’ять кілометрів від Балаклії, створюється молодіжний простір. Він стане першою філією Балаклійського молодіжного центру «КУБ».

– Для реалізації цієї мети наше село обране не випадково: воно багате на молодь – близько трьохсот юнаків і дівчат. Із 198 учнів, які здобувають освіту у Вербівському ліцеї в режимі онлайн, 161 учень проживає в селі. Молодь Вербівки активно відвідує заняття, тренінги, засідання куруглого столу, які влаштовує Балаклійський молоджіний центр, – говорить староста Вербівського старостинського округу Тетяна Мартинова.

Ставку на молодь роблять і в інших селах Балаклійщини, зокрема Петрівському, що за понад 40 кілометрів від адміністративного центру громади. Село не було окуповане, але внаслідок обстрілів залишилося без школи, аграрного ліцею – освітніх закладів, які десятиліттями були осередками здобуття освіти.

– Нещодавно ми написали проєкт на будівництво стадіону в Петрівському, хай і невеличкого, але потрібного. Проєкт виграв і реалізується за підтримки міжнародних партнерів. Невдовзі відбудеться його відкриття, – зазначає Оксана Бондар.

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися