Жіноча вітровка: обираємо одяг на осінь
PromoСьогодні в гардеробі вітровка жіноча – такий собі «універсальний солдат»: вона здатна і захистити свою володарку, і прикрасити її – за умови, що її підібрали правильно.
Рання осінь, пізня весна, прохолодні дні літа, походи та поїздки – без вітровки, яка є справжньою паличкою-виручалочкою в усіх цих випадках, не обійтись.
Тому кожна жінка повинна мати таку річ у своєму гардеробі: в ній і на вечірню прогулянку можна піти, і в поїздку із собою взяти, і якщо сильно похолоднішало – одягнути під неї светр, і ніякий холод та дощ вам не страшні.
Зараз різні виробники пропонують безліч моделей на всі смаки та для різних типів фігур. Короткі та довгі, широкі та приталені, з «англійським» коміром або стійкою, з капюшоном та без, на ґудзиках та блискавці, різнокольорові та однотонні, з прикрасами та без – вітровка, окрім свого основного завдання – захищати жінку від вітру та дощу, – допомагає їй мати сучасний та стильний вигляд.
Старовинний одяг моряків та рибалок завдяки дизайнерам перетворився на річ, без якої сучасна жінка не уявляє свого гардеробу. Але є одне «але» – вітровка стане вашою улюбленицею тільки в тому випадку, коли ви правильно її оберете.
Спочатку запитайте себе – коли, в яких саме випадках ви будете її носити? Одна річ – прогулянки містом – і тут функціонал поступиться місцем моді та красі. А ось якщо ви завзята туристка або багато часу повинні проводити на свіжому повітрі – тут уже треба уважно дивитися на склад тканини та її можливості.
По-друге, варто визначитися з кольором. Для цього роздивіться той гардероб, який маєте на міжсезоння, та оберіть той колір, що буде пасувати до інших речей. Ну а далі – дивимось на свою фігуру в дзеркало.
Як обрати вітровку за типом фігури
- Якщо ви – «груша». Щоб урівноважити стрункий верх та важкуватий низ, обирайте короткі моделі світлих відтінків. Пояс може підкреслити лінію талії.
- Якщо ви – «яблуко». Краще обирати довгі моделі та відмовитись від об’ємних карманів і світлих кольорів. А ось блискавка по центру допоможе витягнути фігуру, надати їй стрункості.
- Якщо ви – «пісочний годинник». Сміливо підкреслюйте свою тонку талію, а ось об’ємних, безформних речей краще уникати. Добре, якщо в ділянці грудей буде якийсь декор.
- Якщо ви – «прямокутник». Тут короткий бомбер – саме для вас. Також вам пасуватиме куртка А-силуету, а капюшон допоможе візуально витягнути фігуру.
- Якщо ви – «перевернутий трикутник». Довга вітровка жіноча із шнурівкою по низу, яка додає об’єму в ділянці стегон, – саме для вас. Але не перенавантажуйте верх капюшоном або великим коміром.
- Якщо ви – «овал». Обирайте одноколірні моделі з блискавкою, уникайте зайвих елементів.
За тканиною
Від того, з якої тканини пошита вітровка жіноча, залежить, чи буде вам у ній зручно. Тому перше, з чого треба починати «дослідження» вподобаної моделі – це вивчення ярлика.
- Бавовна. В такій вітровці дуже комфортно, натуральна тканина не викликає алергії, легка в догляді, але від рясного дощу або вітру вона вас не захистить, та й важити буде більше, ніж інші варіанти.
- Нейлон. Синтетична тканина, яка має блискучу та гладку поверхню, добре відштовхує вологу. Вона міцна, зносостійка, легка. Відмінно підходить для занять спортом за умови легкої прохолоди.
- Поліестер. Ця тканина існує в багатьох варіантах плетіння та у поєднаннях з іншими тканинами. Це найбільш часто застосований матеріал: такі вітровки зазвичай не зминаються, не деформуються, добре захищають від вітру та дощу, але майже не пропускають повітря.
- Мембрана. Сучасний матеріал, який концентрує всі переваги полієстеру та нейлону та водночас усуває їх недоліки. Ця тканина здатна не пропускати ані воду, ані вітер та водночас «дихати». Зазвичай з неї роблять спортивні та туристичні моделі. Безумовно, попри доволі високу ціну, мембрана є найфункціональнішим варіантом для вітровки жіночої.
Фото: www.gorgany.com
Мембрана: розбираємося з маркуванням
Мембранна тканина – це тонка полімерна плівка, яка має своєрідну структуру, що дозволяє їй не пропускати вологу та водночас «дихати». Її приклеюють до тканини, щоб захистити.
На ярличку або в описі виробу з мембранної тканини можна побачити таке маркування:
- 10000/5000 (10000/20000 і т.д.). Перша цифра – це максимальний водяний тиск, який витримує мембрана, залишаючись сухою. Друга – паропроникність. Базові моделі «для міста» зазвичай можуть мати маркування 5000/5000 – ви і не спітнієте під час прогулянки, і не промокнете від середнього дощу.
- Часто можна побачити ще один варіант паропроникності – RET. Виміряється від 0 (дихання голого тіла) до 30 (дихання тіла у пластиковому пакеті). Середнім для комфорту є показник від 13 до 20. Якщо цей показник більше 20, таку вітровку краще не купувати.
Попри всі переваги мембрани, слід зазначити, що це доволі таки «вередлива» тканина, яка потребує особливого догляду – насамперед прання із спеціальними засобами.
Зрозуміло, що обирати вітровку жіночу варто у перевірених магазинах, де продавець відповідає за якість товару – наприклад, у магазині INTERTOP. Там можна знайти жіночі вітровки від відомих брендів із значними знижками.
Коли та як потрібно обрізати хризантеми: як провести правильно останні роботи на клумбі
Куркума: як приготувати напої з природним антибіотиком у сезон застуд
Як зробити грілку з «гуманітарки»
Як підготувати дерев’яні вікна до зими: способи та корисні поради