Підписка на розсилку

Хочу отримувати головні новини:

Зима близько: як вибрати якісний водонагрівач

Promo
31.07.2023 19:05
Фото: vikna.tv
Фото: vikna.tv

Насправді питання гарячої води стоїть руба і влітку, коли комунальники розпочинають робити ремонти і гарячої води немає тижнями. А взимку опинитися без неї та бігати по хаті з тазиками, відрами та каструлями, щоб родина вимилась – не найкраща ідея. Тому водонагрівач – наше все. Якщо з розумом підійти до його вибору, то ще й грошей можна буде з часом зекономити. 

Зараз виробники, а за ними і продавці пропонують велику кількість різноманітних водонагрівачів на всі смаки. Наприклад, на  https://comfy.ua/ua/water-heater/ ви можете не тільки знайти усілякі за об'ємами і формою водонагрівачі  від різних виробників, а й отримати при купівлі неймовірні знижки.

Але спочатку треба розібратися, який саме водонагрівач принесе вам найбільше задоволення. 

Вибираємо водонагрівач за об'ємом

 Від маленьких,  на 10 літрів, до 300 літрів – тут є над чим замислитися, тому розберемося, які критерії впливають на вибір.

 

  1. Кількість членів сім’ї
  • Якщо у вас є ви та тільки ви – вам достатньо буде об'єму від 15 літрів;
  • Якщо в родині 2 людини, мінімальний об'єм – 30 літрів.
  • Якщо в родині є одна дитина – від 40.
  • При кількості 4 особи в родині – від 50.

 

  1. Місце встановлення
  • Якщо вам потрібен для кухні, то ваш вибір – 10–15 літрів, бо більше під мийку не влізе.
  • Для умивальника підійде водонагрівач 15–20 літрів
  • Якщо ви маєте душову кабіну, то кращий вибір – бойлер від 50 літрів
  • Ну і нарешті, якщо ви полюбляєте здійснювати запливи у ванній, то ваш мінімум – від 80 літрів.

Як це не дивно, але рівень енергоспоживання ніяк не пов’язаний з об'ємом водонагрівача, а більший об'єм коштує не набагато дорожче, тому якщо місце дозволяє, краще придбати бойлер «із запасом».   

За формою та матеріалом

 Якщо дозволяє місце, купуйте циліндричну модель – вона зазвичай дешевша. Але якщо треба враховувати кожний сантиметр вільної площі – зверніть увагу на прямокутні, вузькі або пласкі моделі.

Що стосується матеріалу, то варіантів небагато, і кожен з них має свої переваги:

  • Нержавійка. Добре опирається корозії, але довговічність виробів з неї залежить від якості швів.
  • Емальована сталь. При виборі варто звернути увагу на товщину матеріалу – і сталі, і емалі: тендітна неякісна емаль не збереже тепло потрібним чином.  

«Сухий» чи «мокрий»?

 Це – про головний елемент, який власне нагріває воду, тобто про ТЕН – трубчастий електронагрівач. Він може контактувати з водою безпосередньо (тому й «мокрий») або бути захищений колбою (тому «сухий»).

«Мокрий» працює, як кип'ятильник. Його перевага – він дешевший, але при низький якості води на ньому швидко виникає накип. У результаті – витрати електрики збільшуються (а це додаткова щоденна витрата грошей), а корозія зменшує термін служби ТЕНа.  

«Сухий» ТЕН одягнутий у спеціальну колбу з нержавійки або емальованої сталі. Бойлер с таким ТЕНом дорожчий, але більш довговічний та більш економічний, бо остигає повільніше . Але є в нього й одне «але» – гріє воду він теж трохи довше.

У будь-якому випадку, вибираючи водонагрівач, обов'язково зверніть увагу на наявність офіційної гарантії виробника і на строк гарантії. Врахуйте також «міцність» вашої електропроводки: якщо вона стара, то моделі бойлерів з потужністю 2,5 кВт вам не підійдуть.

І наостанок радимо: уважно читайте відгуки споживачів щодо обраної моделі, а купуючи обирайте перевірених, надійних продавців, які зарекомендували себе багаторічним сумлінним відношенням до покупців.

Автор:
Ірина Мнішек

Підписуйтесь на Google News

Щоб бути у курсі останніх новин Харківщини та громад.

Підписатися